МАЙчета 2005 (93)

  • 10 733
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 888
Диманка/Тарталета  bouquet, честита годишнина на патерици ooooh!! Hug Да сте здраво, щастливо семейство!Пожелавам ви много любов   txtloves,  в резултат на което да се появи така жадуваното бебче! Praynig

За клеевата тинктура!??Аз съм пила точно с цел за засилване на имунната система като бях тинейджър- но беше домашно приготвена по някаква рецепта от дядо ми, които гледа пчели и знаех кое от къде идва...т.е. не бих се доверила изцяло, ако не беше произведено от дядо; а за децата-...засега се въздържам... Thinking

Ками, дано Калоян да си изкара страхотно с баба си и братовчедчето си, пък вие ще отскачате да си го виждаш...а татковците...те не са ги носили тези деца,,,не могат да разберат нашата връзка с бебоците...никога няма да осъзнаят взаимоотношенията дете-майка; не казвам че не си обичат децата, просто за тях е различно...пък и предполагам си я има тази пуста ревност...липсва им отдадеността ни само и единствено на тях...не знам...някакви си мои разсъждения посред нощтите,,.. newsm78 #Crazy,

Аниа аз ли не разбрах...но освен очичките...какво друго те тревожи...?А скъпо ли е много да се отиде на частен преглед /щом чак след 3 седмици час евентуално/ или няма такава практика???

# 46
  • Мнения: 796
Здравейте  и от нас! Grinning
Напоследък много нямам време да пиша, но гледам да чета Simple Smile
Успех на Дени и Момчил в яслата, дано бързичко се адаптират и скоро да се чувстват спокойни и весели там Peace
Дианка, и аз много се зарадвах, че се видяхме на 1 юни в Мол-а, скоро ще ти пратя снимки как се хранеха един друг Пламен и Любачето Heart Eyes А ти се пази и се старай да избягваш да го вдигаш Simple Smile
Иви, и Пламен върви много слабичък - 10,300 го изкарвам на нашия кантар, а пък за ръст наистина не знам Embarassed, изглежда ми да е 86-7см.  Grinning
Клеева тинктура съм давала един-два пъти, но по моя преценка, и двамата педиатри , с които се консултирам не са ми я препоръчвали, в смисъл единият никога не я е споменавал, а другата я е отричала.
Ками, представям си как се чувстваш, но горе главата, тъкмо малко ще си починеш и ще успееш да свършиш нещата, които са станали належащи, а и Калоян ще се разнообрази и ще опознае различни неща и хора Peace
Да си похваля детето, че свали памперса точно за 5 дни, като само два дни е пишкал всеки път съвсем в гащите. За голямата работа обаче още не казва навреме Rolling Eyes, а с малко закъснение, но и там скоро ще се отчетем с успех Wink, изпишквам го и прав навън Grinning
На всички с последните никнещи кътници  - да пробият леко и да не ги мъчат неразположения и температури. На Пламен май още не му никнат, поне не се лигави и не си чеше венците.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 896
Иви, сега ме подсещаш - Ема много обича като стъпи върху кантара и я питам "Колко кг. си бе мамо?" - отговор "Найсе"  Laughing ... Мда, вече е 13 кг. до преди 1-2 сед. беше 12.5, вече е 13, към 91-2 см. Ама така е, като пие 2 пъти повече мляко. Не изглежда дебела, нито пухкава, даже са и много слаби крачетата и ръчичиките, ама иначе минава към по-едрите за възрастта си /24-25 номер обувки/, то все едно няма на кой да се метне, де...ох, дано не прилича на мен /успокоявам се с това, че дебелотата се предавала през поколение  Laughing това ми го казва всеки път майка ми, как съм приличала на баба ми дебела...и така майка ми като се събудила през нощта и като се сетила, че и двете и деца са дебели, повече сън не я хваща  Laughing/

# 48
  • Мнения: 920
Още ли спите? Ама моля ви се... на какво прилича това  Crossing Arms, Калоян е станал в 5  #Crazy . И Т има пак....и е порядъчно киселичък и направо си търси поводи за да се скарам за да ревне  ooooh! . Дано е зъб тая Т, щото иначе лекуваме бактерии в нослето, от които вдигаше Т... и ако не е от зъб а е от тях... защо не се повлияват от лечението  newsm78... ей такива работи ги мъдря от два часа...

Отивам да си допивам кайвето, докато дребния събужда баща си.

Весел ден!   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 2 437
Абе, не сте единствените...Любака ме е завикал "таай, таай " (ставай, ставай) в 6ч  Tired А заспа в 22.30  Tired
Сигурно е от зъбите...или е имало пълнолуние Rolling Eyes
И вече пия второ кафе, защото няма отваряне на очите Crazy

# 50
  • Мнения: 4 112
и така майка ми като се събудила през нощта и като се сетила, че и двете и деца са дебели, повече сън не я хваща  Laughing/

 hahaha Joy rotfImbo

ох, хубаво се посмях рано сутрин.
Опс, рано ли казах, Тиа, извинявай Wink Лошо за Т, дано да са зъби....
Аз поне поспах до 6.20. Като всяка сутрин, де Mr. Green
Ходихме до яслата с маршрутка - досега сутрин не бяхме, но днес реших, че няма да се ядосвам с поредния таксиджия, който се набутва нарочно в най-голямото задръстване при две свободни ленти и се мръщи, като кажа да вдигне прозореца. И така, на маршрутката и до яслата. В 6.55 нямаше много хора и пътувахме добре (доколкото може). Но с тази ясла на по 10 км минимум и от 3те ни къщи Mr. Green така е.... книжка ми трябва... в тази връзка, в петък кормуването ми мина много добре, похвалена съм с червена точка в бележника Mr. Green

За тинктурата - Тиа, Диана, прави сте, май ще изчакам. Чудя се дали да не дам пак ехинацея, но много безразборно взе да става, а на едно място четох, че при неправилно дозиране може да възникне проблем с хиперстимулация на имунната система, което впоследствие може да доведе до обратен ефект - срив.

За зъбите - ами наистина много трудно избиват и някак си на етапи. Първо побеляха венците с порция Т и тръшкане, после се подуха пак така+разстройство.... хайде вече да излизат, че измъчиха децата...

# 51
  • Мнения: 1 101
Хм, и аз имам съмнения, че последните кътници се задават и при Дени ooooh! То всъщност единия отдавна е пробил, ама само едно връхче, а колко още има Whistling

Тази нощ беше много неспокоен, не знам защо Rolling Eyes Още 10 минути след като заспа, се събуди с плач, дойде при мен и започна да ме гушка и да нарежда "маминко, маминко". И цяла нощ така - много неспокоен и се пробужда с плач Tired

Сутринта в градината плака, оставихме го разплакан. Като влязохме си беше щастлив, започнахме да го обличаме, той си приказваше, смееше се, но когато учителката го накара да влезе в групата, той отказа и взе да се дърпа. Тя пък вместо да го остави да си влезе сам, като реши, го взе на ръце и той истеряса. Никак не обича така. Излязохме и го чувахме как истерично пищи. Дано някой не се заеме да го успокоява, че ще стане още по-зле. Като го хване истерията или ината е най-добре да го оставят на мираи да не му обръщат внимание - след 10 минути му е минало и сам идва. А ако започнат да го успокояват или да му говорят нещо, става още по-зле.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 787
Водихме Калоян на лекар тази сутрин и се оказа,че има гнойна ангина Sad.Никненето на кътниците е отслабило имунната система и е направил ангина.
Цяла нощ беше с Т между 37,5 и 39.Сега редувам Панадол с Нурофен,но съм се запасила със свещички Ефералган и течен аналгин,ако изтървем положението.Дано не се налага Praynig
Иначе,сега ще пие първия антибиотик в живота си.Досега не се беше налагало,но педито каза,че няма начин Sad.Изписа Аугументин и Есберитокс заедно с него, за засилване на имунната система.

И Калоян е от дребчовците.От ноември до сега държи едни и същи килограми.Сега е около 12 кг. и 89 см.Добре е,то с това беснеене,колко да е Mr. Green

Мартеа,кътниците на Калоян никнат от 3 месеца.Венците периодично се подуват,зачервяват се,започва да киселее и да мрънка,и за 2-3 дни-нищо.Всичко спада,все едно не е било.Тези периоди са поне веднъж месечно при нас,но сега вече избиха гадинките Crazy

# 53
  • Мнения: 1 101
ками, дано бързо оздравее Калоянчо! Пусти кътници, наистина отслабват имунната система доста.

И Дени е дребен - от около 7-8 месеца не е мръднал на килограми - 11,500, чак започвам да се притеснявам вече Thinking На височина е 89 см.

Много ми е криво Tired Отидохме в 12 часа да си вземем Дени от яслата, но ни казаха че е много спокоен, искат да го оставим да спи там. Та се прибрахме пак без детенце Tired Много се притеснявам, как ще заспи без сучене, дали ще го държат да плаче много докато решат да ми звъннат да си го взема Cry Дано му е леко, ама както не е сукал от 7ч, ще усети липсата на кърмата точно като легне да спи. Уф... Иначе добре е ял, леличката каза че тя го храни, по принцип се опитва да се храни сам, но там или не рискуват да се изцапа целия, или той не иска, или така им е по-лесно

П.С. Тук съм качила клипчето със зарята от събота, който иска да го в …  беше невероятно.

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 12:49 от Сиска

# 54
  • Мнения: 4 112
Сиска, страхотна е зарята.
Защо се ядосваш, това е прекрасно, в смисъл, че е бил спокоен и са искали да спи там, голямо постижение още на втория ден. Не се притеснявай за кърменето, надявам се да няма проблем, Дени е умен и според мен разбира, че там правилата са други. Дано всичко върви спокойно и занапред!

Ками, много неприятно това с гнойната ангина. А започнахте ли Аугментина? Теа пи този АБ два пъти, на втория път направи реакция. Защо ен попиташ за друг, ако не сте го започнали, този е поостарял, не толкова пречистен и има неприятни странични реакции - тотална загуба на апетит, разстройство... Тези педиатри, нашата, хем ни е роднина, винаги това тръгва изписва, а има толкова по-добри и също толкова широкоспектърни. Те май затова го предписват, точно защото е широкоспектърен и убива гадове всякакви...
Бързо да се оправя Калоян! И другият Калоян и той!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 787
Ами,Мартеа,нашата докторка е младичка,интересува се от всичко и е в крак със всички нови тенденции.Имам й пълно доверие засега.Тя каза,че Аугументина е най-добрия вариант за нас.Стига да не направи реакция,а тя знае,че той досега към нищо не е правил.Затова му го изписа.Ако направи/не дай боже Praynig/,ще го сменим.
Слава богу,температурата успяхме да я свалим до нормални граници.Даже се наяде детето едно хубаво-2 чинии със спагети изяде.Любимата му храна Laughing
Уф,дано леко я изкара тая ангина,че какви работи четох из форума Sick

Сиска,зарята е страхотна Grinning

# 56
  • Мнения: 302
Сиска, хубава заря  Simple Smile Сигурно на живо е била още по-красива и въздействаща!
Браво на Дени за успешния ден в яслата. Дано не се разстройва зарад кърменето и да свикне и да спи там
За съжаление ние не можем да се похвалим с такива успехи – сутринта се съдра от рев – едва му обух обувките.  Cry Пак повърна и вика „В къщи, в къщи…” Лелката стои и чака да го успокоя, накрая го взе и го внесе вътре…Уф!
На обяд не плачеше, ревна като ме видя на вратата. Лелята каза, че бързо се е успокоил, но после като се пресети плаче. Нищо не е ял, казах им да не го насилват като не иска и явно не са…  Mr. Green
Гадното е, че в къщи видях дебела драскулка и цицинка в косата над челото – каза ми, че се е ударил на вратата. Дали е така, не знам… Confused Лелите нищо не споменаха, но утре ще ги питам…Нещо взех да им се дразня. Знам че не могат да следят сума ти деца едновременно, но поне на новите да обръщат повече внимание и да им помагат да се адаптират…
Утре баща му ще го води …дано реве по малко… Tired
Бързо оздравяване на двамата Калояни!

# 57
  • Мнения: 2 498
ками, скорошно оздравяване Peace!Дано няма реакция от този АБ-Иса дриска от него...
Сиска, много е красива зарята...радвай се, че Дени е спокоен...а и маже би това е началото на отбиването му....
мартеа, аз давам на Иса коластра да пие....
Цитат
"Колко кг. си бе мамо?" - отговор "Найсе"
А Иса вика 5  Laughing -винаги е 5 часа, Т и е 5, килцата също....по тоз повод и аз да се изкажа...сега защо не си направихме статистика кое ете колко кг. е и колко е високо на 2 годинки?!?! Ако ще правим такава, направо се отчитам и същевременно се боря отново да влезнем в челната класация...този път по височина-14 кг. е и 98см. е висока...
Диана, внимателно с вдиганията на дечко....но ти си знаеш, де...
Иви, тези ситуации с гушканията направо ме разтапят....и при нас е така-една без друга немогат....

Ох, като чета за тези ясленски ревове сърцето ми се къса ...ама вие си знаете какво ви е....

# 58
  • Мнения: 948
Здравейте!

Мартеа, силно се надявам съвсем скоро да изгрее безоблачно слънце над вас и нещата да се оправят.Пожелавам ти го от все сърце и те прегръщам силно! Heart Eyes Hug
Сиска, зарята е невероятно красива.Стискам палци първия следобеден сън на Дени в яслата да се окаже безпроблемен! Praynig
Пателинка, от все сърце желая бързо и безпроблемно адаптиране на детенце в яслата! PraynigА това за цицината на главичката е наистина неприятно.Съвета ми е да попиташ лелките утре.То е ясно, че не могат да обърнат подобаващо внимание на всички деца, но все пак...при желание от тяхна страна резултатите могат да бъдат и много по-добри. Naughty
Да се отчета, тогава и аз с нашите мерки и теглилки  Mr. Green - 13 кг, 89 см.
От сърце желая бързо оздравяване на двамата Калояновци! Praynig

# 59
  • Мнения: 522
Успях най-сетне да ви изчета Crazy.
Сиска,браво на Дени за яслата Hug.
Пателинка,все едно двата дни на Нас в яслата описваш Peace.Дано все пак бързичко се приспособи русокоско Hug.
Иви,дано някой ден и моите очи се радват на такава идилия Heart Eyes.
Ками ,разбирам те напълно.Аз един ден като не съм го виждала и ми се реве вече пък ако трябва да се разделям с него за толкова време незнам.При всички случеи понякога се налага да се разделяме с тях и единствено мога да ти пожела да си оползотвориш максимално времето  Hug.
Нашите мерки са 15кг,87см.
Аз малко не съм добре,много ми е ниско кръвното от няколко дни.Вчера беше 85/60  Crazy.От там и ми се повдига и пи ми се размазва пред очите.Гледам телевизия и не виждам кой канал е Tired.За главоболието да не говоря.Пия разни лекарства,днес вече и за кръвно ми изписаха капки/още на 23г/.
Нас е ужасно изнервен от постоянното прехвърляне по баби.Ту при едната,ту при другата,ту при мен.Гледам и един свободен час да имам да го прекарвам с него,че много се затъжава милия.Обаче това непостоянсво го изнервя и само рева,тръшка се,инати се.Добре,че другата седмица тръгва на градина.Ама не на ясла ами направо в домче.Днес правихме изследванията.

П.П.В момента качвам снимки от кръщенето.После ще ви ги покажа.

Общи условия

Активация на акаунт