Притеснена съм-падна и се удари

  • 12 258
  • 78
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 092
Мисля че след като си ходила при доктор всичко е наред.
И моето момиченце е падало няколко пъти и аз все съм наблизо. И да се чувствам виновна няма да и помогна. Зман , ужасно е разбирам те напълно и ти изпращам виртуална  Hug и много положителни мисли!

# 31
  • Мнения: 1 004
Всички сме имали такива моменти и винаги е много тежко и обезпокоително.
Не се притеснявай. Важното е че сте били на лекар. Незнам направиха ли ви ренген, ние сме ходили в Пирогов 2 пъти по такива поводи и 2та пъти ни предложиха рентген и не сме отказвали. Предпочетохме по-малкото зло.

Иначе щом е изплакало детето веднага и не е повърнало, мисля че не трябва особено да се притесняваш.
Обаче 2-3 дни трябва да го наблюдавате за промени в поведението, сънливост, повръщане, загуба на равновесие и такива неща, ако има нещо обезпокоително пак на лекар.
Поне на нас така ни казваха всеки път от Пирогов.

Иначе друго важно нещо е, когато детето падне и започне да плаче, не да го вдигаш и да го гушкаш, колкото и да ти се иска в този момент, ами да го оставиш да стои и дори да ходи, да видиш дали има залитания, дали има нещо счупено и така   Rolling Eyes

И спокойно! Пожелавам ти всичко да е наред, в което и съм и сигурна че ще е, и дано не ти се случва повече  Hug

# 32
  • Мнения: 196
Във връзка с това искам още нещо да споделя с вас мами. Живеем в къща с много големи, извити и стръмни стъпали. Не ми се мисли като проходи  ooooh! Ще стана разногледа  #Crazy

# 33
  • Мнения: 5 539
Мойта щерка падна за първи път на 6 месеца от около 1 метър и то точно върху тила си. Плака много, после заспа. На другия ден си повърна цялата попара на фонтан. Юрнахме се по болници, рентгени, ехографи, невролози, направо побъркахме детето. Слава Богу, оказа се, че нищо му няма.
Вечерта се прибрахме скапани вкъщи и познай - сложихме я в кошницата, а тя за миг се преобърна и пак - БАМ на земята! Този път от по-ниско обаче.
Направо изпаднах в истерия, ревах 2 часа и се самообвинявах, че съм най-лошата майка на света.
Сега все едно, че не е било... Направо го бях забравила.
Казват, че на всички бебета се случва да паднат, въпросът е кога.
Желая ти по-малко подобни тревоги за в бъдеще!  bouquet

# 34
  • Мнения: 3 116
Мая се беше ударила жестоко на тила, огромна цицина. Отидохме до Пирогов, направиха ренгенова снимка, нямаше нищо. Наблюдението е 48 часа. Ако има мозъчно сътресение, най-често симптомите се проявяват до 3-4 час и оттам нататък с всеки изминал час вероятността да има такова намалява. Симптомите са: сънливост, повръщане, рязка промяна в поведението на детето. Казаха ми че е добре първите 24 часа след удара да не се позволява на детето много много да търчи, хубаво е да е легнало и в спокойно състояние.

И аз бях чувала че най-лошото място е отзад обаче лекарите от Пирогов казаха че не е така и че всеки удар по главата може да бъде опасен, независимо от мястото  ooooh!

Не си лоша майка, просто нещата се случват за секунди, а ние сме просто хора, а не свръхчовеци Simple Smile Няма да казвам колко пъти сме ходили до Пирогов за тази пуста глава  ooooh!

Много много целувки, нагушкай бебчето и спокойно  Heart Eyes

# 35
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Преди месец ми се случи същото. Синът ми падна на бетон от една маса и първо си удари главата, после тялото, цялата тежест падна върху задната част на главата. Плака много, не е губил съзнание, нямаше рана. Отидохме в бърза помощ, направиха му 2 снимки на главата за да видят дали няма пукнатини на черепа, слава Богу оказа се, че няма, после извикаха хирург за консултация, който му натискаше коремчето, гледаше му езика и каза, че няма смисъл да оставаме в болницата за наблюдение, но следващите дни да го следя непрекъснато дали не е по - сънлив, да не повръща и за всичко необичайно в поведението му. Слава Богу нищо му нямаше.
Пожелавам ти успех, незнам защо не са му направили снимка на главичката  Confused

# 36
  • Мнения: 24 467
Ако всяка майка, чието дете е падало е лоша, добри нямаше да има.
Ти поне не се самообвинявай. Пък резултатите са в Божиите ръце. Дано забравите скоро за инцидента.

# 37
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Не се притеснявай!Няма дете,което да не е падало.И синът ми скоро се претърколи от леглото си,хем е с високи решетки. ooooh!Щом лекаря ти е казал,че няма нищо,не се тревожи.

# 38
  • Мнения: 285
Майчета,преди малко сина ми падна от дивана.....той е нисък, но много се уплаших. Разплака се мъничето, но бързо го успокоих....видимо няма следи от паданто, но аз нямам представа за какво да следя.....да не му се е увредило нещо..... още нямаме 6 месеца, моля кажете за какво да наблюдавам!!!

# 39
  • Мнения: 5 401
Хей, добре дошла в отбора!  Wink Мисля че трябва да внимаваш за прекалена сънливост! А иначе се успокой, бебенцата не са така лесно чупливи, иначе нямаше да оцелеят в трудния етап на растежа!

# 40
  • Мнения: 51
Няма за какво да се притесняваш-щом детето не е паднало от високо....И двете ми деца са падали от дивана и от кревата още на по 4 месеца-не очаквах ,че толкова бързо ще се научат да се обръщат.Но растат живи и здрави.
Ако все пак имаш опасения за нещо-съвета ми е да следиш за повръщане и дали следи активно с поглед ръката ти когато я движеш пред очичките му.Ако до 4-5 часа не се появят някакви обезпокоителни симптоми от горепосочените-значи с бебо всичко е наред.УСПЕХ!

# 41
  • София
  • Мнения: 12 554
Успокой се. Има още много пъти да пада Simple Smile Наблюдавай за сънливост по-голяма от обичайната и повръщане. Но едва ли нещо ще му има на мъничето. Ако има цицина, можеш да сложиш малко лед в кърпичка на мястото.

# 42
  • Мнения: 1 272
Мила, мом4е6ка мама Hug
Първо, успокой се и свикни с мисълта че паданията тепърва предстоят Hug Hug Тревожно е знам, но трудно можеш винаги да си близо до детето си. И второ, важно е при падане да изплаче веднага, след това се наблюдава дали детето не е изключително сънливо или няма прекомерно повръщане.  Peace

# 43
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не се притеснявай. Нагушкай го, и повече внимание, макар че съм сигурна, че му го отдаваш!

# 44
  • Мнения: 4 621
Хей, добре дошла в отбора!  Wink Мисля че трябва да внимаваш за прекалена сънливост! А иначе се успокой, бебенцата не са така лесно чупливи, иначе нямаше да оцелеят в трудния етап на растежа!
Peace Така е .
Тепърва предстои да пада и да се удря - това са децата Hug

Общи условия

Активация на акаунт