Поомогнете!!! Подсечено дупе

  • 4 484
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 500
Искам да ти кажа един изпитан метод. Вземи си от аптеката смрадлика и направи отвара от нея. Изчакай един час и после изплакни дупенцето на детето. Попий го и после намажи с " Бочко"( той съчо съдържа смардлика ). На втория ден вече дупето ще е добре. Моето момченце все по този начин го лекувам и сега ако се подсече когато му избиват зъбчетата. Смарадликата е невероятна, пробвай я и няма да съжяляваш

# 31
  • Мнения: 883
Пууу и на рошавото от 2 дни му се е зачервило много дупенцето, на пъпки е цялата (4-ри зъба наведнъж вади), мажа я с Бочко, обаче имам едно друго притеснение- понеже най-зле е по  Embarassed пишата и мажа яко там, да не стане някой фал да и влезе от крема навътре и да се получи инфекция някаква? Иначе и Линола Фет имам, ама не знаех дали става и за дупе- и с него ще я мацна.

# 32
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Pocahontas
Моля ви кажете нещо за подсеченото дупе на едно малко момиченце. Мажа я с дефламол и кремче PENATEN, но не минава. Има малки ситни пъпчици и е много зачервено. Пищи от болка като се опитам да го почистя.
И още нещо,нормално ли е да и се лющи кожата?
Детенцето е на 20 дена.
Благодаря предварително!!!

Добре, де  Thinking ...а защо не я заведеш да я види дерматолог  Rolling Eyes
Съжалявам, но не мога да ти дам друг съвет  Confused
Имали сме пъпчици от гъбички, и  рани и лющене на кожата, когато ни растяха 1-вите зъби (два на веднъж)  ooooh!
И при двата случая ходихме при специалист и се излекувахме с различни мазила.  Sunglasses
Но с какво ще мине при твоето бебече  Rolling Eyes това СОМО ЛЕКАР ДЕРМАТОЛОГ може да ти каже  Wink
Успех Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 809
Цитат на: belalim
Пууу и на рошавото от 2 дни му се е зачервило много дупенцето, на пъпки е цялата (4-ри зъба наведнъж вади), мажа я с Бочко, обаче имам едно друго притеснение- понеже най-зле е по  Embarassed пишата и мажа яко там, да не стане някой фал да и влезе от крема навътре и да се получи инфекция някаква? Иначе и Линола Фет имам, ама не знаех дали става и за дупе- и с него ще я мацна.

Когато на Хриси пробиват зъбките се подсича -става кърваво червена.Водих я на лекар и ми предписаха "разтвор на пиоктанин" (едно лилаво лекарство) сутрин и вечер след като я измия само с вода, намазвам със пиоктанина(много цапа и не се пере) ,оставям да изсъхне и мажа със Здраве или каквото там кремче ползвам.  Wink
Мина ни след като пробиха зъбките  Tired
Не съветвам никого на своя глава да експериментира с бебчето си, а да го заведе на специалист , който да си каже компетентното мнение:!:

# 34
  • Мнения: 1 520
Цитат на: stella77
аз ползвах и все още ползвам крем на Нивея против подсичане, много съм доволна.

Същото, не сме го и сменяли въобще. Не сме имали и проблеми.
Но съм чувала, че и българският Бочко е много ефективен.

# 35
  • Мнения: 500
Цитат на: belalim
Пууу и на рошавото от 2 дни му се е зачервило много дупенцето, на пъпки е цялата (4-ри зъба наведнъж вади), мажа я с Бочко, обаче имам едно друго притеснение- понеже най-зле е по  Embarassed пишата и мажа яко там, да не стане някой фал да и влезе от крема навътре и да се получи инфекция някаква? Иначе и Линола Фет имам, ама не знаех дали става и за дупе- и с него ще я мацна.

 С риск да се повторя- вземи си смрадлика от аптеката, прочети указанието внимателно и направи запарка за измиване на дупето. Няма да се притесняваш от нищо - дали отишло на пишето или не. На втория ден ще видиш разликата. Тук за съжеление няма смрадлика и карам майка да ми я праща, винаги си я държа при лекарствата и я позвам при всички случеи на кожно раздразнение.
n.b.-  само външно, никога вътрешно!!!!

# 36
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
Благодаря ви много за съветите!
Купих си кремчето на Бюбхен, но май няма да мине без лекарство.Сварих и смрадлика и сякаш има малко подобрение,защото като я мажа с крем не пищи. Явно няма да мине лесно!А за лекар... ще ходим тази седмица.

# 37
  • Мнения: 500
Цитат на: Pocahontas
Благодаря ви много за съветите!
Купих си кремчето на Бюбхен, но май няма да мине без лекарство.Сварих и смрадлика и сякаш има малко подобрение,защото като я мажа с крем не пищи. Явно няма да мине лесно!А за лекар... ще ходим тази седмица.

на смардликата ефекта е на втория ден, но ще видиш колко помага

# 38
  • Мнения: 4 116
При наистина силно подсичане съм почиствала с памуче натопено леко в Шведска горчивка - щипе, защото съдържа алкохол, но страшно помага - все пак освен алкохола има и над 30 вида билки. След това мажа дебеличък слой крем "Здраве" и до 2 дни дупето е чисто ново!

# 39
  • Мнения: 113
Знаеш ли, и аз имах такъв проблем. След хиляди кремчета пробвах нещо, към което в началото погледнах малко с недоверие. Една приятелка ми го препоръча, и наистина е много ефикасно - казва се Пиоктанин. Това е една лилава течност, която боядисва всичко, до което се добере, та трябва да внимаваш с нея. На фона на всички други скъпи кремове тя струва стотинки в аптеките. Аз лично я ползвах така - вечер след баня слагах на клечка за уши малко от течността и съвсем по малко тампонирах върху пъпчиците, междувременно духаш, защото е на спиртна основа и малко щипе, но не е гадно - не се притеснявай - аз съм го ползвала първо върху себе си. А през деня мажех дупето с крем - мисля, че не е от голямо значение какъв точно. и на следващата вечер - пак така.
Пробвай - няма да съжаляваш и ще се оттървеш много бързо от този проблем. Но не се престаравай - да не изгориш нежната кожичка! Внимателно!

Общи условия

Активация на акаунт