Продължително кърмене и имунната система на майката?

  • 2 735
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 735

Мери, честито душа! Много се радвам за теб!!! Hug
...и аз съм ги запланувала 3, ама ще видим...

Оспамих сума теми, извинявай Бу!
Ама не мога да не благодаря! Heart Eyes И дай Боже и ти скоро да се похвлаиш с третото infinity, щом го искаш Hug


Чакай първо 2-рото да стане.  Grinning Макар, че искам между 1-то и 2-то да има по-големичка разлика. Ей така както е при теб ми харесва. Sunglasses

И аз сори за Офф-а, ама...няма как! Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 323
Aз кърмих 2 години точно - винаги съм била здрава, не се промени това с бременността или кърменето. Сенната ми хрема май беше по-добре миналата година.....сега пак май така, въпреки хомеопатията с която я боря..ще видим до догодина Grinning
П.С. Ей, Мери, нова точица в подписа и ново местожителсво - честити придобивки  Grinning  bouquetРадвам се много за теб!!!

# 17
  • Мнения: 4 181

Мери, честито душа! Много се радвам за теб!!! Hug
...и аз съм ги запланувала 3, ама ще видим...

Оспамих сума теми, извинявай Бу!
Ама не мога да не благодаря! Heart Eyes И дай Боже и ти скоро да се похвлаиш с третото infinity, щом го искаш Hug

Мери, хич не се извинявай  Hug Много се радвам за теб. Прекрасна бременност ти желая.  bouquet

# 18
  • Мнения: 988
Интересна работа, и моите алергии не са се проявявали откакто родих (т.е. откакто кърмя) - 14 месеца засега... Не боледувам и зъбите ми са - да чукна на дърво - без проблеми изобщо... Но периодично, като усетя че започвам да подсмърчам, да ми се трошат ноктите или да ми избиват афти - взимам си качествени витамини за бременни и пия. Мисля, че всички хубави витамини за бременни са подходящи и за кърмачки, т.е. не могат да навредят на бебето, а на майката помагат...

Споменавам го като вариант ако роднините те притискат много за кърменето и боледуването  - макар че те сто на сто поради други причини те натискат  Twisted Evil При мен уж всички ме подкрепяха за дълго кърмене, но като минахме годинката и им казах че преди две няма дори да обмислям въпроса да я отбия... Станаха ей така  Crazy някак си в дъното на душите си са се надявали хората че след една година "ще ми излезе тая муха от главата", "ще се налудувам" и ще почна да си гледам "нормално" детето  Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 4 242
infinity да бе рожбо, знам че имаш едничка рожба, но нека когато пожелаете да дойдат и втората  и третата  Hug това исках да кажа! Пък защо не и на куп Mr. Green

Клео много ти  благодаря мила! Hug

# 20
  • Мнения: 136
Има нещо такова и при мен. По-често се разболявам и по-тежко изкарвам болестите (макар, че след последния зимен грип не ми се е случвало, да чукна на дърво!).
Но честно казано аз не го отдавам на кърменето, а на преумора, недоспиване и пр. нередовен живот.
А за килограмите - имам обратния проблем. Имам чувството, че заради кърменето не мога нищо да сваля, каквото и да правя. А имам много нужда... но ще се отложи.

# 21
  • Мнения: 2 631
При мен уж всички ме подкрепяха за дълго кърмене, но като минахме годинката и им казах че преди две няма дори да обмислям въпроса да я отбия... Станаха ей така  Crazy някак си в дъното на душите си са се надявали хората че след една година "ще ми излезе тая муха от главата", "ще се налудувам" и ще почна да си гледам "нормално" детето  Twisted Evil

Това все едно аз съм го писала, добре, че имам подкрепата на половинката и честно казано - другите хич не ме интересуват  Sunglasses

по темата - откакто забременях до ден днешен (при толкова инфекции последните 2 зими) съм изкарала само 1 хрема  Peace

# 22
Аз също откакто кърмя не боледувам, но затова пък дебелея и имам страхотен апетит.
А зъбите те и преди това си бяха зле.

# 23
  • Мнения: 3 591
аз боледувам повече - обеснявам го с това, че имам 3 деца дето ми носят вируси от различни места, спя в леглото си с 2 от тях и се вирусообменям постоянно, и кърмачето ми също боледува повече от предните ми деца, но никога сериозно - сополи, кашлица, някоя Т еднократно , дам панадол и това е. А аз боледувам подобаващо, но на крак, просто нямам време да се разболея истински. Намалената си имунна система обаче не обеснявам с кърмене, а с ЯКО недоспиване и преумора. И загуба на килограми също. Не мисля, че се храня здравословно, витамини пия ако се сетя /като ме зацепи много главата и тръгна за парацетамол, се сещам, че имам и витамини в шкафа  Embarassed/ Но до АБ не сме стигали скоро.

Аз да ви питам друго - може ли болките в ставите да се дължат на кърменето /на загуба на калций?/ Това много ме мъчи  ooooh! и съм като инвалид на моменти....

# 24
  • Мнения: 4 242
Деси може душо. Вземи си сусамов тахан или тахан под някаква форма, действа бързо и безотказно.  Peace Дано се оправиш скоро!

# 25
  • Мнения: 4 181
Мери, я кажи откъде тоз сусамов тахан и как се употребява , че и аз съм като 80-годишна  ooooh!

# 26
  • Мнения: 4 242
Иди на нашето ФФ на щанда на халвите, а иначе го има и във всеки голям магазин. Продават го или на диетичния щанд или до халвата, прилича на рядка халва, в прозрачна пласмасова кутия е, жълтеникаво на цвят, пише си сусамов тахан, мисля 400гр е кутията за около 3лв. Някой го харесват така да си го хапват, аз лично не мога, и го смесвам с мед, течен шоколад или друго, 1:1, и мажа на филия с масло. Мисля че 1 с.л. на ден е чудесна доза.

# 27
  • Мнения: 256
Аз пък от нова година до преди преди месец се разболявах през 2-3 седмици,но сенната ми хрема е по-добре newsm78
И аз така Peace

# 28
  • Мнения: 257
Аз кърмя само от 9 месеца, но и при мен става нещо с имунитета. За последните 5 месеца се разболявах от настинка 3 пъти, а преди боледувах по 1 път на година. И състояние на зъбите ми се влоши драстично, макар че това може и да е от огромни количества сладки неща, с които се тъпча, за да кача някое килце. Отслабнах много рязко, ям като разпрана - но не качвам нищо. Не че съм станала прекалено кльощава, но ми се иска да кача 2 кила, защото някак си съм увиснала отвсякъде Confused

# 29
  • Мнения: 679
Аз съм от често боледуващите. Все ме застигат разни вируси и в комбинация с алергията ми, преминават не съвсем леко. Сега се опитвам да се закрепя като пия витамини и се старая да се храня добре. Дано да има ефект, че си мисля вече и за второ дете, но докато съм така заслабнала ми се вижда неразумно.
Някой в моята ситуация пробвал ли е да пие Коластра или пък някакви пчелни продукти? Мина ми през ума и за укрепване на имунната система чрез хомеопатично лечение. Чудя се какво да предприема. Но и аз, за разлика от роднините си, не смятам, че спирането на кърменето ще реши кардинално проблема.

Общи условия

Активация на акаунт