Моят АГ преглед в болница "Вита"

  • 16 997
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 288
аз ходя във вита при д-р илиева. наистина много се чака. била съм и преди да забременея, и бременна и сега пак. много е неприятно, когато се чака с часове. но аз съм ходила при нея спешно, когато бебето ми беше на месец, кърмех, нямаше на кого да го оставя. д-р илиева е лекар, който си знае пациентите. щом ме видя, веднага ме извика преди всички. може би са се подразнили жените на опашката, но те няма как да знаят аз в какво положение съм и колко ми е спешно. когато съм била бременна също ме е викала с предимство, но аз обикновено отказвах- стига да се чувствах добре. затова сега когато ходя и някоя жена я извика преди мен- бременна или не, й влизам в положението.
по принцип във вита ако раждането е секцио, поне моята лекарка, не записва часове. предполагам, че при д-р кълвачева е имало нормално и непредвидено раждане. познавам я и нея, когато бях в родилното. много мила и възпитана жена. нямам обяснение защо така се е получило. може би и двете сте били прекалено изнервени. все пак наистина е било нужно да ти се извини.
аз съм изключително доволна от д-р илиева там.- не бих я сменила дори ако трябва да чакам с дни при нея.  Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 2 388
Имам да направя само една вметка. Бременните, които влизат с предимство, обикновено са за мерене на тонове, което се прави в една съвсем друга стаичка, вътре в кабинета, и това не отнема от времето на другите чакащи жени. Мен само ме включва - 3 мин. и ме оставя. Едно мерене на тонове е 40-45 мин., но то не пречи на другите прегледи.
Искам да защитя д-р Кълвачева, защото е великолепен човек и никога не се е държала зле или грубо с когото и да било. Добър лекар е! Не знам дали е "най", но не знам и дали има "най".
Чакането е ужасно, разбирам, но не разбирам пълната липса на толерантност в изказванията - "бременни, небременни - ще чакаме"...без коментар!

# 32
  • Мнения: 68
Аз противно на всичко изписано до момента съм на точно обратното мнение. Аз ходя на ЖК във Вита, но при др.Цанов. Не бих променила решението си за нищо на света. По-всеотдаен и отговорен лекар скоро не бях срещала. Прегледите са средно на 2 седмици и винаги са около час, а  и обръща внимание на всичко- как се развива бебето, аз как се чувствам, отговаря много търпеливо на всички мои въпроси. Миналата седмица се съмняваше за проблем със сърчицето на бебчо и лично ни заведе с таткото  при специалист на ехокардиография за консултация. Когато попитах колко ще струва - отговорът му беше, че той ще почерпи защото всичко с бебето е ок, а той носел отговорност за нас. Решила съм каквото и да ми струва да родя в тази болница.
Сега като се замисля не съм чакала повече от 10 мин. и то може би само веднъж. Явно не е толкова от значение само колко добър лекар си, а и какъв човек си. А и всеки има право на избор кой лекар да ползва. Не е редно заради един лекар да се оплюва цялата клиника. Мисля, че има и по-цивилизовани начини за решение на даден проблем. А ти опита ли да поговориш с лекарката?

# 33
  • Мнения: 2 197
За всеки на даден етап от живота му са важни различни неща и трябва това да се уважава. Майчинството не ни прави автоматично по-важни от останалите. Аз съм и настояща, и бъдеща мама, имам и натоварена професия и хич не ме радва някой да разполага с времето ми, без да ме пита. Особено ако е било предотвратимо. Както според разказа е било.

Сега, като има раждане или спешен пациент, аз не вярвам да има нормален човек, който няма да прояви разбиране, ама пък всички напреднали бременни да минават с предимство, пред АГ кабинет, където потокът им не секва - е това тотално оплита програмите на всички останали и не го намирам за честно. Още повече, като си очевидно бременна, нито ти е толкова лошо като в първите месеци, нито в работата ще ти се карат, щото си била на преглед. Т.е. няма причина да не си изчакаш реда, освен ако наистина не си спешен случай. А и ако дойдеш навреме, ще чакаш макс половин час, щото няма да са минали още 10 бременни без ред и да се е оплел графика. Според мен, в ранна бременност или ако си кърмачка с малко бебе, има много по-голяма нужда да минеш с предимство, отколкото ако си в напреднала бременност. Ако тези жени могат да чакат, защо другите да пререждат?

В тази ситуация, ако лекарката бе предупредила бибитка за вероятността да не я приеме, нямаше да има никаква драма. Разбира се, по-големият проблем си е организацията в самата болница, ама това пък е още по-голяма тема, която хич не ми се зачеква.
Абсолютно подкрепям това!
Имам доста богат опит с чакането пред лекарските кабинети - от поне 15 години ходя всеки месец за рецепта в лекарски кабинет. Задължително съм със записан предния месец час. Никога не съм чакала по-малко от час и половина. През цялото време влизат хора без часове. Когато ходех на работа си записвах час за 7.30, за да стигна на работа в 10.00. Сега като си гледам бебето го оставям на някой и си чакам дълго и продължително. Няма оправия.   

# 34

Общи условия

Активация на акаунт