Въпрос за големината на корема при бременност

  • 9 946
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
Големината на корема зависи и от количеството околоплодни води и големината на плода.
В повечето случаи качените килограми нямат общо с големината му.

# 16
  • Мнения: 77
И с първата бременност и сега корема ми е голям, все ме питат дали не са две Grinning и с двете бременности плода е по едър. Това е индивидуално, според мен си зависи от структората на жената, големината на бебето , околоплодните води и др.

# 17
  • Мнения: 8 769
Каква е причината някои бременни да са с малък корем други с много голям ? /като изключим разбира се качените килограми/
Въпрос на структура, организъм, начин на растеж на бебето....

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
въпрос на физиология, ген... знам ли  newsm78
аз качих 9 кг и корема ми в 9 месец беше доста малък, не знам на какво се дължи...

# 19
  • Мнения: 1 114
Моя корем беше много голям, постоянно ме питаха дали са близнаци. В деня в който постъпвах за раждане и ме гледаха ни видеозон, всички очакваха кой знае какъв гигант, а то 3 кг.
И аз незнам защо ми беше толкова голям корема, но преди да забременея бях 46 кг., родих 76, и като се премерих първият път на кантара бях минус 6, а корема ми беше като в 7-ми месец.

# 20
  • Мнения: 724
Аз трябва скоро да раждам корема ми не е много голям а съм качила 25кг.  казват по принцип че бебето е доста голямо/ще видим/Според мен е доста идивидуално.

# 21
  • Мнения: 1 233
Големината на корема зависи и от количеството околоплодни води и големината на плода.
В повечето случаи качените килограми нямат общо с големината му.

Съгласна съм в Пуполино. Моя корем беше огромен, бях качила 14-15 кг, а Екатерина се роди 3,100. Казаха, че съм имала много околоплодни води. Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Е, при мен беше всичко голямо. Огромен корем, голямо бебе - синът ми се роди 4340 гр, вероятно и много околоплодни води, защото като влизах да раждам и останалите мами гледаха уплашено #Crazy Joy

# 23
  • Мнения: 160
причината е в това доколко са ти стегнати коремните мускули,какво е количеството на околоплодната течност,големината на бебето,височината на матката,но със сигурност малкият корем не означава малко бебе и обратно.

# 24
  • Мнения: 8 917
Каква е причината някои бременни да са с малък корем други с много голям ? /като изключим разбира се качените килограми/




Моят корем бе доста голям, а Гери се роди 3 000 гр Peace

# 25
  • Мнения: 476
Аз питах док по този въпрос и отговори, че зависи от таза на жената. При по-тесен таз корема изхвърча напред, а при по-широк бебчо се настанява по-навътре. Та за това. Структура просто.  Hug

# 26
  • Мнения: 114
И с първата бременност и сега корема ми не е голям.Ама аз имах много малко околоплодни води и бебето ми се роди 2.900кг/49см.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 735
Освен че е много индивидуално, според мен зависи и от ръста на жената.Аз са съм много дребничка и корема ми е огромен.Този корем на жена 1.80м сигурно би изглеждал съвсем нормално.

# 28
  • Мнения: 22 432
Аз засега не мога да преценя колко ми е голям корема, макар че като гледам снимки на другите майки в 5ти месец повечето са доста по-напред от мен.
Дори днес една приятелка ме пита сигурна ли съм, че съм бременна. ))) Голям майтап.
По-скоро приличам на много преяла, отколкото на бременна. Не знам защо така.

# 29
  • Мнения: 207
МОЕТО КОРЕМ Е МАЛЪК И ВСЕ СИ МИСЛЯ, ЧЕ ЩЕ РОДЯ МНОГО МАЛКО БЕБЧЕ.в МОМЕНТА ТЕЖИ 2,100 И ЛЕКАРЯ МИ КАЗА , ЧЕ Е НАПЪЛНО НОРМАЛНО В ТОЗИ ПЕРИОД ДА Е ТОЛКОВА ГОЛЯМ. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт