проблем с храненето :(

  • 479
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
на 5м и 12 дни сме.от около месец синът ми отказва да суче,както и да пие вода,пюрета и по точно всичко което може да се дава на неговата възраст.пробвахме и с няколко вида млека но пак не стана.мислех че е кърмаческа стачка но то продължава повече от месец е наддал 250-300гр.правили сме изследвания и всичко е наред и няма вид на болен.забравих да спомена че и със шише не става,както и с лъжичка,евентуално ако яде то ще е около 50-60мл.помогнете ми.предварително ви благодаря
 Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 1 254
Първото за което се сещам е да пробваш да го кърмиш на тъмно и тихо, например в банята. Тогава би трябвало да засуче.
Относно наддаването, май не е толкова малко колкото изглежда имайки предвид възрастта му.
Дано всичко бъде наред!
Успех!

# 2
  • Мнения: 13 901
А дали не е нещо свързано с венците и зъбите?
Чувала съм ,че кърмачетата понякога отказват да се хранят когато ги болят венците. Как се държи детето. Недоволно ли, гризе ли нервно играчки, изплаква ли от време на време? Моят син е на 4 месеца и 15 дена и вече се държи така.
От друга страна може да е нещо свързано с наддаването. Знам, че след 4 месец голямото наддаване спира и детето може да наддава и по 200 гр. на месец. Може детето да "компенсира" голямо наддаване, ако е имало е имало такова предходен месец ...
ти назоваваш 50-60 грама- как го определяш ако го кърмиш?
Извинявай ако звуча глупаво , но се опитвам да дам насоки за размисъл
Поздрави
Извинявай ако звучи глупаво, но се опитвам да помогна ...

# 3
  • Мнения: 184
защото се изцеждах и следях колко яде.много се лигави и непрекъснато лапа нещо

# 4
  • Мнения: 13 901


защото се изцеждах и следях колко яде.много се лигави и непрекъснато лапа нещо


Щом е така си мисля че може би го сърбят венците ...
Така се държи и моят син и предполагам, че е от венците, защото четох много мненията на майки.  Лошото е че това е само "подготовка" за избиване на зъбиките.
Според мен детето наддава нормално за режима си на хранене, така че ако си привърженик на кърменето можеш да продължиш само с такова.
Исках да попитам и нещо друго, дали винаги синът е бил с добър апетит ? Добре ли наддаваше първите месеци ?
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт