Протичане от ухото

  • 11 016
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • по света
  • Мнения: 1 587
От няколко УНГ знам че Отипакс не се слага при перфорация на тъпанче  Rolling Eyes

И аз така знам. Направете консултация с УНГ.
Може аз като напатила да се престаравам, но не мога да разбера как при тези симптоми(аз мисля, че може да е перфорация) разчитате само на личната.
Добре поне, че детето не го е боляло, че като знам моите как са пищяли от болки в ушите...

На Креми при перфорация й дадоха антибиотик и специални капки.

Да и ние така бяхме, Зинат и едни антибиотични капки. За Отипакса казаха че са много мазни и на самата листовка пише че не се прилагат при перфорация  newsm78
точно това и аз имах в предвид при перфорация ухото не трябва да се мокри,за това казах и за консулт с УНГ за да прецени и обясни по-точно. Peace

# 16
  • Мнения: 1 113
Аз затова още в първия си пост писах да не слага капки в ушите. При перфорация на тъпанчевата мембрана има опасност капките да запушат отвора и секретът няма да може да изтече. Освен това предразполагат към по-голяма инфекция след проникването им зад тъпанчето.
Смарт, искай си направление за УНГ - специалист. Според мен антибиотика е задължителен, още повече, че имало изтичане и от двете ушички.

# 17
  • Мнения: 1 520
Благодаря ви мами, за отговорите.

Като минем при УНГ ще пиша пак. Peace

# 18
  • Мнения: 1 883
От няколко УНГ знам че Отипакс не се слага при перфорация на тъпанче  Rolling Eyes
Не , че не се слага , а е ЗАБРАНЕНО. В момента голямата ми е с перфорирано тъпанче и пием Аугментин , а в ушетата капем Цилоксан .

# 19
  • Мнения: 1 520
Отплеснах се вчера и не писах.

Гледа ни УНГ.
Каза, че сме с негнойно възпаление на средното ухо.
Било се получило от предишно заболяване (което факт беше преди седмица и малко), нещо вирусно.

Изписа ни едни капки правени, АЕРИУС сироп и капки за уши БЕРЛИЦЕТИН.
Каза след седмица на преглед пак. Мислеше и антибиотик, но той пи АУГМЕНТИН преди 10 дни и тя не даде.

Сподели, че има наченки на трета сливица и бил много алергичен. За което досега не съм правила изследвания, но се знаеше че бронхиоалната му астма се провокира на алергичен, а не на вирусен принцип.

Мисля да го заведа на хомеопат за нещо укрепващо, противоалергично.
Предния път след хомеопатска комбинация беше много здрав (края на миналата година). Rolling Eyes

Сандански му е в кърпа вързана разходката.
От седмица съм задвижила нещата.

Дано мине леко и без болки. Сега не се оплаква изобщо. Жизнен, весел, пълен с енергия.
Да не му пипат ушетата промрънка само в кабинета.

Пак благодаря за вашата отзивчивост.  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 116
Смарт и ние се лекувахме с Берлицитин, два пъти  Thinking

И ни помогна много  Hug

# 21
  • Мнения: 1 520
Дано и на нас.  Praynig

Добре че детнеце леко понася всичко, иначе щеше да ми е мъка.
 Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 520
Оздравяхме благополучно.
Без никакви усложнения.

Но сега ме гложди мисълта редно ли е, трябва ли да се направят някакви изследвания сега.
Лекарката първоначално беше споменала за промивка на ошетата, но не се наложи.

Мен сега ме е стах да му чистя ушите.  Thinking

# 23
  • Мнения: 3 116
Оздравяхме благополучно.
Без никакви усложнения.

Но сега ме гложди мисълта редно ли е, трябва ли да се направят някакви изследвания сега.
Лекарката първоначално беше споменала за промивка на ошетата, но не се наложи.

Мен сега ме е стах да му чистя ушите.  Thinking

Никакви изследвания не се правят Simple Smile

Ако са ви казали че може да мокрите ушите вече, значи може и да ги чистиш  Hug

Честито ви оздравяване  Heart Eyes

# 24
 Joy Искам да се консултирам с вас тъй като прочетох, че знаете много. Аз съм на 25г от мъжки пол който пострада от клон който влезе зверски в ухото. Висок съм и ако не погледна навреме лошо ми се пише. От София съм. Клона е надрал всичко включително и тъпанчевата мембрана в горния слой и то централно. УНГ ме прегледа в поликлиника близо до театър зад канала. Гълтам  Augamentin  и капя капки Berlicetin на които пише да не се прилага при перфорация на тъпанчева мембрана. Моята мембрана е наранена а на капките изрично пише да не се прилага в такъв случай. Трябва да ви кажа че като капне човек от тези капки болката се равнява на това да ти пробиват ухото с нещо остро. Затова реват децата ви да го знаете от мен. Какво да направя не знам а ухото ми бучи все едно е запушено с вода и няма налягане. Чува се само ниски честоти а високите почти ги няма.
Пишете някакъв съвет може да ми е от полза. Някой добър лекар. Къде ги лепят тези мембрани и какъв е резултата.
 bowuu

Общи условия

Активация на акаунт