въпрос относно случка с мобилен телефон

  • 4 875
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 155
Дело не можеш да заведеш за такава сума. Има минимална сума, а тая е под минималната.
Няма такова нещо.

Относно медиацията - за да се осъществи е необходимо съгласието и на двете спорещи страни. В случая, родителите на момчето май няма да са съгласни

# 46
  • Мнения: 234
Цитат
Каквато и да е истината нямат право да се стига до АГРЕСИЯ и да се чупи,драска,мята и така нататък НЕЩА които съответно  НЕ  са негови.


Ами аз нещо такова се опитвах да кажа досега.  Hug

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз мисля, че става дума по-скоро за това, че въпросното момче просто решава да блъска нещо в земята. И затова, че госпожата е вдигнала ръце. И за това, че родителите му невербално казат "не ме занимавай". И най-вече за това, че у въпросното гаменче ще се утвърди чувството за безнаказаност и недосегаемост.
Всяка една отвратителна дебеловрата мутра някога е била дете. И мисля, че всеки от нас поне отчасти може да си представи какво дете.

# 48
Какво да ви кажа момичета ..
все си мисля ,че децата не са толкова виновни
 колкото родителите им ,зависи как ги възпитават.
Защо мисля така ? Ами защото разбрах ,
че младежа  е щял да плати поне част от повредата ,
но след като се е прибрал вкъщи и е говорил с майка си на другия ден -
 тоест днес категорично отказал да има нещо общо със случая  и
  в момента в който е разбрал ,че ще викат някой да свидетелства
по случая при директорката , въпросния младеж буквално
  наредил  на класа никой да не смее да ходи под страх от побой .
 и естествено никой не иска да свидетелства сега.
Само едно момче се е престрашило да го направи и го чака бой след училище ..
  Sad Ако питате откъде знам , не, не е само  от дъщеря ми,
 нейни  съученички дойдоха у нас днес казаха ми  и
 се извиниха ,че няма да вземат страна в спора понеже ги е страх от него
 и имало защо- биел наред ..Просто незнам какво да кажа..
 не искам  друг да пострада заради пари пък било  то и 40 лева..  ,
занесох тел. във сервиза  ,
ще си платя и ще се помъча да забравя.

# 49
  • Bapнa
  • Мнения: 762
"А това, че щом днес блъска чанти, утре ще блъска глави, съвсем искрено ме развесели " - сега след поста на майката сигурно ти е още по-смешно,а ??

Кой отрече предложението за "едрия човек" ? А сега да ви видя - как ще го набият онова детенце след училище, защото ще "свидетелства" ? Айде бе, пацифистките - идете с него и обърнете и другата буза ...

# 50
  • Мнения: 490
Някои мнения са просто върховни !
Ама разбира се, пратете на" виновния" мутри, биячи .... чудесно просто!
Заради някакъв тъп телефон. Прекрасни ,градивни идеи Sick
Като искате да имате връзка с децата си научете ги да си ги държат в чантите , а не да се хвалят напред -назад с тях.
Нормално е да имат телефони за удобство на родителите си, но те не са за игра .
И училището е за учене , не за изложба на вещи.

# 51
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ами да отиде едрия да обясни на малкия Кольо как ще си бие съучениците, ама друг път ! Да му врътне два шамара да порасмисли. Просто върховно ми е мнението !

# 52
  • Мнения: 490

 Laughing

ходете се трепете тогава

# 53
  • Мнения: 2 759
...Иначе, и другите варианти не са лоши: платете на мутри да отидат и да пребият хлапето. Нека полежи 3-4 месеца в гипс и да му дойде акъла. Мда... И като излезе от болницата - да го регистрират в педагогическа стая. Да види то!
                    Мойто си е мнението, не съм пацифист, просто видях, че съм забравила да пиша да го гръмнете. Може и до Витоша да го разходите. Тъй де, земете им страха на другите - ти и щерката. Ха със здраве.

# 54
  • Мнения: 1 799
въпросния младеж буквално
  наредил  на класа никой да не смее да ходи под страх от побой .
 и естествено никой не иска да свидетелства сега.
Само едно момче се е престрашило да го направи и го чака бой след училище ..

Абе колко годишен е този "младеж"  аджеба newsm78
Няма такова нещо като повдигане на рамене от страна на учители.
Обърни се към директора, към инспектората.
Уведоми ги, че ще се обърнеш и към медиите, ако се наложи.
Иди в канцеларията на директора и искай входящ номер за жалба.
Пращай в инспектората.
Какво е това не искали да идват родителите. Няма такова нещо.
Ако са добри педагози и организатори, ще ги принидят.
Баси

Случката е типична, ежедневна дори.
Това не означава, че не може да бъде потърсена отговорност.

Интересно ми е и друго - как ще се счупи дисплея от едно падане? Да не би да е скачано отгоре  newsm78

Относно силовите мерки - смешно е саморазправството. Око за око, зъб за зъб... да не се връщаме в минали времена.

# 55
  • Мнения: 2 716
Да се изкажа и аз.
Случката е наистина показателна.
Дали е счупил телефон или химикалка, в случая не е от голямо значение. Със сигурност, преди време е счупил химикалката на някое дете и не му е била потърсена отговорност. Айде сега. Тя струва стотинки. По-късно е метнал чантата на някое дете през прозореца (само предполагам). Пак му се е разминало. Решил е да види до къде ще стигне. Дете е. Това е в рамките на нещата.
Родителите му, обаче, са съзнателни, възрастни и следователно- отговорни. Те не само, че му прощават с лека ръка, ами и се мятат да го бранят от проклетия лош свят. Ей тук е проблема. (Така поне аз го виждам)
Моята дъщеря също има мобилен и ми звъни пристигайки в училище, тръгвайки си оттам, прибирайки се в къщи. Пътува сама от 9-годишна. Притеснявам се. И, в интерес на истината, има един от най-скапаните телефони от класа. Има деца, с телефони, струващи колкото автомобил. Глезени. Аз не мога да рискувам някой да открадне мобилния на детето ми.
Съвет:
* Организирай още родители и отивай при директора.
* Премести си детето (въпреки, че от такива елементи не можеш да се скриеш)

# 56
  • Мнения: 3 886
[quote
Какво да ви кажа момичета ..
все си мисля ,че децата не са толкова виновни
 колкото родителите им ,зависи как ги възпитават.
Това не е точно така.според мен 40 % от възпитанието зависи от РОДИТЕЛЯ и останалите 60% от ОБЩЕСТВОТО КОЕТО  Е САМОТО ДЕТЕ.Не може примерно едно дете да е в хулиганска бадна примерно и 1,2 да са АНГЕЛЧЕТА.Знаеш ли има многоооо добри и възпитани родители който възпитават децата си много добре  и в рамките на най доброто.А всъжност тези деца после ходят в клубове пушат пиян едва  даже нямат пълнолетие.За мене не само родителят е виновен.Понякога самото дете си изгражда свой собствен и труден характех който с много  внимание от родителска страна ,много нежност и грижи може да се пречупи

# 57
  • Мнения: 2 161
Ами да отиде едрия да обясни на малкия Кольо как ще си бие съучениците, ама друг път ! Да му врътне два шамара да порасмисли. Просто върховно ми е мнението !
Пълни глупости.Когато има проблем между две деца,той се решава на ниво родители.Аз никога не бих си позволила да тормозя чуждото дете,каквато и вина да има.И не защото имам добро сърце,а защото може да има лоши последствия за мен.пък какво остава да пращам едър човек да се разправя.Пък и кой едър ще се навие на такава простотия,да ходи да плаши деца?И на дъщеря ми й повредиха скъп телефон.Обадих се на родителите,предадох им кутията с документите на апарата и те го занесоха на ремонт.
Съвет:
* Организирай още родители и отивай при директора.
* Премести си детето (въпреки, че от такива елементи не можеш да се скриеш)
Не мисля.Да организираш родителите,за да отидеш при директора е смешно.Проблемите всеки трябва да си ги решава сам.Знаеш ли кога някой родител ще ме накара да отида при директора заради негови проблеми?Никога.
Да си преместя детето също няма.Последното нещо,което ще го науча е да бяга от проблемите си.

# 58
Съжалявам , но бъркаш! Тъпия телефон е бил в чантата а не на показ.Или искаш да ме убедиш ,че на дъщеря ми не й пука  за нещо което мечтае от доста време и ще го остави току така всеки да си играе с него?! Хайде стига моля те.. Когато повредят нещо на твоето дете на което толкова се е радвало и видиш как е потънало в сълзи  ще те питам как ще се почувстваш. Няма въобще да коментирам как се чувствам аз.Съжалявам ако съм рязка, но ми писна..  исках съвет ако има други с подобни случаи . И за успокоение на някои само  ще  вметна,че съвсем не съм привърженичка на решаването на въпроси от подобен характер с бой. Ако бях въобще нямаше да пиша тук нали .. просто  ми беше криво и обидно и исках да споделя с някого , въобще не търся съчувствие, просто исках  да получа някакъв съвет.. моля ви не спорете излишно  .. всеки си е прав за себе .
Chanel, случила си на хора с ум и възпитание за разлика от моя случай...
Знаток, годината свършва и тя вече няма да учи в това училище..така ,че въпроса с местенето е решен..Не мога да направя нищо просто защото самите деца ги е страх да се оплачат с тези родители с който успях да се свържа нещо не постигнах тъй като не искат неприятности от страх да не започне да малтретира детето им . .. А що се отнася до директорката на училището тя мило обеща да опита нещо по въпроса, но не зависело от нея .. Аз вече се отказах да се разправям макар и с добро. .. утре ще си получа телефона + сметката , плащам си  и затварям страницата.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 25 257
Честно казано май няма как да ги принудиш да го платят, освен да ги съдиш ... Ама няма смисъл за 50 лв - Аз съм за радикалните мерки - кажи на щерката да го издебне и да счупи неговия

 Shocked #Crazy Ти така ли възпитаваш децата си?

Да, и за мен това е върхът на тъпотията!
По въпроса - не мисля, че има начин да принудиш родителите на момчето да платят поправката. А на пазара има вече апарати за по 30-40 лева, вземи такъв на дъщеря си, докато се научи да си пази нещата.

Общи условия

Активация на акаунт