Завой на 180 градуса?

  • 4 481
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
да, нямаШе как. ниЩо не мога да правя тук с бг филология  Laughing
превода4еската работа не може да ме изхранва, а пък преди 18г. оЩе по_малко. при това не е задължително да си кой знае колко образован, все пак, роден език е. Laughing
по семейни при4ини се намерих в бранШ, в който изобЩо не съм се виждала (компЮтри, принтери, копирни маШини и тем подобно офис оборудване), та там събрах опит и познания някакви, които ми помогнаха после да поработя като... покуп4ик ли Ще се каже Buyer на бг?  newsm78
това 8 години, а от миналата смених не 4ак на 180, но все пак бая.

не ми е особена "тръпка" работата, но нямам ни най_малко понятие какво, евентуално,бих искала да работя. май съм казвала ве4е, 4е на този етап от живота ми, ако можех да си го позволя, бих се останала в къЩи. Rolling Eyes

# 16
4естно казано никога не съм имала професионален план, така 4е нямам завои, отбивки и подобни .... карам си напред и толкова, вси4ко е трупане на опит

работата ми харесва, някой ден пове4е, някои по_малко  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 292
джоя, важното е , че работата ти ти харесва. Аz не харесвам моята. И много добре zнам какво ми е приятно да правя, но не съм иzмислила рентабилен вариант. Но мисля усилено . Стискайте палци  Wink

# 18
  • Мнения: 3 521
Прекалено съм привърzана към професията си, zа да и обърна гръб съвсем. Peace

# 19
  • Мнения: 1 909
Може би не чак на 180°, но определено се наложи тук да работя нещо съвсем друго, което на първо време не ме вдъхновяваше особено. Тук се оказа, че не мога да използувам нито едно от българските си образования, освен ако не уча още. И без особени перспективи да си намеря работа наблизо по специалността, така че поне засега не се каня нищо да предприемам.

Понеже работя в собствен, семеен бизнес, зависи само от мен да си разнообразя работното ежедневие без това да ми пречи на задълженията. Така че засега ме устройва това положение, защото мога да отделям достатъчно време на децата. Но... мисля и за други неща.

Вивита, напълно те разбирам, стискам ти палци Hug

# 20
  • Мнения: 7 091
И аз се чудя като миз, като не разполагам с времето си как да се концентрирам над нещата, които искам и мога да правя. Факт е, че това, което най-много ми е по сърце и ми се отдава, просто не мога да посветя времето за да го върша. Та се чудех дали ще правя и аз завой или не...в един момент бях много убедена, че и като "завия" пак ще съм доволна от ситуацията, но просто не ми носи такова удовлетворение работата като другите неща, с които се занимавам. Та искаше ми се да видя при вас как е било.  Peace  bouquet

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
В БЪлгария имах две работи: екскурзовод и работех към една социологическа агенция.
Сега уча и живот и здраве през септември ще имам първите си мои класове. Понякога се ядосвам на пуберчетата, но има и страшно много хубави моменти.
Бих работила като екскурзовод, но това не е професия, ако искаш деца, така че по-нататък.

Всъщност дълбоко в себе си винаги съм знаела, че искам да съм учител. Ябълката няма къде да другаде да падне: 4-то поколение съм в образованието.

# 22
  • Мнения: 1 783
За мен беше голям завой - от банки и финанси в България до неправителствената среда на т. нар. NGO/Nonprofit в САЩ. Не мога да бъда на по-добро място за себе си, най-чудесната работа която някога съм имала. Работя за организация, която подкрепя кардиологични педиатрични програми в развиващите се страни. Лекуваме деца безплатно, когато семействата им не могат да си позволят лечението, финансираме образованието и специализацията на лекари и медицински сестри и организираме посещения от специалисти от развитите страни на място, където те продължават обучението на местните медици.
Уф, това беше трудно, не ми се е налагало да го казвам често, камо ли да го пиша на български. ooooh!

Трудно ми беше, ама се справих, не по-трудно от на другите. А по отношение на концентрацията, знам че е трудно. За това за мен беше много важно да имам нещо свършено преди да се роди Мартин. А и след това имах много помощ от бабите. Сега си заминава последната баба и ще видим как се справяме. И често си мисля дали ще можем да имаме второ дете - и двамата работим и се опитваме да градим кариери и не съм сигурна как ще бъде... А би било хубаво да имаме още едно Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 051
За мен беше голям завой - от банки и финанси в България до неправителствената среда на т. нар. NGO/Nonprofit в САЩ. Не мога да бъда на по-добро място за себе си, най-чудесната работа която някога съм имала. Работя за организация, която подкрепя кардиологични педиатрични програми в развиващите се страни. Лекуваме деца безплатно, когато семействата им не могат да си позволят лечението.....

Наистина страхотно!
Поздравления!

# 24
  • Мнения: 664
Завършила съм журналистика и това работех в Бг, макар и все на граждански договор, тъй като карах и докторантура в същото време. Тук ми стана ясно, че едва ли ще успея да си изкарвам хляба с това, а и май не искам...много разочарования натрупах от тази професия. Сега кандидатствам за магистратура по комуникации, а искам да работя в точно определена сфера на комуникациите - здравната и по-точно в болнична среда.

Bistraz, много интересна и благородна работа!

# 25
  • Мнения: 1 783
Благодаря. Сега съм се замислила за още един завой - да кандидатствам за магистър по публично здравеопазване ама не ми се взема $20,000 заем. Сигурно по-нататък ще го направя, поне тук няма предразсъдъци към по-възрастни студенти и на 60 години да си пак имаш възможност, нали си плащаш.

# 26
  • Мнения: 2 051
Bistraz, а какво ти се наложи да учиш за да започнеш работа в NGO-то?

# 27
  • Мнения: 1 783
Магистър бизнес администрация, Nonprofit Management концентрация или специалност вероятно на български. В Бъгария завърших финанси във Варненския Икономически.

# 28
  • Мнения: 94
В България - business administration.  Тук станах счетоводител.  Никога не бях планирала да работя като счети, но така стана.  Работа като работа.  Сега планирам ранно напускане на корпоративния свят. 

# 29
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Моят завой е на около 45 градуса  Laughing. Завърших Биохимия в СУ, после почнах докторантура по имунология, чрез която дойдох във Франция. След като защитих, работих 4 години по един научен проект, свързан с пациенти със СПИН. След като изкарах около 10 години в науката, установих, че тук трудно ще си намеря дългосрочен договор, та се замислих за преориентиране. Покрай работата ми по ХИВ-проекта, участвах в няколко клинични изследвания, та се насочих в тази област. Изкарах курс за преквалификация и сега работя като управител на бази данни при клинични проучвания. Демек, хем не съм съвсем загърбила науката, но не съм и пред микроскопа....  Laughing
Работата ме удовлетворява и ми е приятна, върша я с удоволствие.

Бистраз, чудесна професия имаш!

Общи условия

Активация на акаунт