с каква вода даразтварям адаптираното мляко?

  • 12 054
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 288
Да, може да даваш розов Девин и няма нужда да се преварява. Аз така правех.
Категорично и огромно НЕ на захарта, не бива, грешно е, вредно, ненужно. Може и да си смениш педито!
Фризолак-а запича. Аз не го харесва. Според мен са добри Аптамил и Нутрилон.

Peace

# 31
  • Мнения: 2 152
Девин розова - не я преварявам, а тъкмо да кипне, я махам от котлона

# 32
  • Мнения: 402
Да, може да даваш розов Девин и няма нужда да се преварява. Аз така правех.
Категорично и огромно НЕ на захарта, не бива, грешно е, вредно, ненужно. Може и да си смениш педито!
Фризолак-а запича. Аз не го харесва. Според мен са добри Аптамил и Нутрилон.

Peace
Голямо благодаря за изчерпателния отговор и за това че ме успокояваш Simple Smile. наистина почвам леко полеко да влизам в крачка. За соковете вече твърдо взех решение-НЕ. Попрочетох и разни неща допълнително. А за киселото мляко още преди раждането знаех че трябва да го забравя до 1 годинка на бебето Simple Smile. Именно за това се ужасявам като гледам какво става около мен и това под "вещото" ръководство на нашите "информирани" педиатри. #2gunfire
 В момента сестра ми ми е на гости, тя е от маниакално кърмещите майки и ме е подгонила с една помпичка тука за да ми докаже че имам кърма, но аз тайничко си дохранвам с АМ, за да заспи бебето като хората, щото  иначе няма мира  Grinning.
 Но първите ми впечатления от новото мляко е че много по добре го понася. Сега чакам и да се пооправи трудното  изхождане. Дано!

# 33
  • Мнения: 402
Само се успокой и не се шашкай.
Значи, "Нутрилон комфорт 1" е новото име на "Нутрилон Омнео 1". Това мляко ти трябва ако хубавата Елена е запечена. Аз лично с него храня малката си дъщеря от момента на раждането до сега вече 3 месеца.
По въпроса за сокчетата е изписано много в този форум. Плодов сок толкова рано би предизвикал колики у толкова малко дете. По горе ти писах да го въведеш когато детето е готово да пие от чашка с накрайник т. е. към 8 месец. Чревния тракт на детето не е готов за друга храна освен кърма или АМ.
За твърда храна се счита всичко, което е различно от кърма или АМ.
За киселото мляко нямам думи. Моя съвет е да изчакаш поне до годинката за да не натресеш на детето някоя алергия към белтъка на кравето мляко.
Ако имаш още въпроси не се притеснявай да питаш. За това е този форум.
Целувки и успех.  bouquet
Голямо благодаря за изчерпателния отговор и за това че ме успокояваш . наистина почвам леко полеко да влизам в крачка. За соковете вече твърдо взех решение-НЕ. Попрочетох и разни неща допълнително. А за киселото мляко още преди раждането знаех че трябва да го забравя до 1 годинка на бебето . Именно за това се ужасявам като гледам какво става около мен и това под "вещото" ръководство на нашите "информирани" педиатри.
 В момента сестра ми ми е на гости, тя е от маниакално кърмещите майки и ме е подгонила с една помпичка тука за да ми докаже че имам кърма, но аз тайничко си дохранвам с АМ, за да заспи бебето като хората, щото  иначе няма мира  .
 Но първите ми впечатления от новото мляко е че много по добре го понася. Сега чакам и да се пооправи трудното  изхождане. Дано!

# 34
  • Мнения: 344
Всички млека малко или много запичат.Не одобрявам това да се слага допълнително захар в млякото то е достатъчно подсладено.Ти опитвала ли си го?Винаги преварявай водата преди да разтвориш млякото в нея.Аз я преварявам 5 минути след като заври. Simple SmileОтносно запека.Купуваш си овесени ядки.Слагаш на котлона вода да заври и след това сипваш овесените ядки.На полувин литър се слага 1 супена лъжица от ядките.Вариш ядките 5 минутки.След това ги прецеждаш в буркан и като изстинат ги съхраняваш в хладилника не повече от 24 часа.Хубаво е да си правиш порцията за целия ден за да не вариш постоянно.В разтвора от овесени ядки се разстваря млякото. Simple SmileМойта е на АМ още от когато навърши 2 месеца.От тогава й правя млякото с ядки и до сега не е имала запек. Simple SmileТова е моя съвет от там нататъка ти си преценяваш. Grinning

# 35
  • Мнения: 128
baby 188 Чувала ли си, че в овесените ядки има ГЛУТЕН?
Моля, моля, моля, не давай на други майки с толкова малки бебета този съвет. baby_neutral

# 36
  • Мнения: 5 103
Девин с розов етикет ползвам.
Овесени ядки имат глутен, твърдо против това средство против запек Naughty

# 37
  • Мнения: 402
проблемът със запичането мисля 1е вече се реши като минах от Фрзолака на Нутрилон. Благодаря на всички които са дали съвет за това АМ. А относно овесените ядки, дори не знаех че има глутен, но и без това нямах намерение да и давам такова нещо. А сега като знам за глутена още повече.

# 38
  • под шипковия храст
  • Мнения: 858
 baby_neutral за водата Девин не съм възхитена. и аз взех да я опитам до момента в който видях как зеленяса дъното на каната и т.к. нашата вода е ужасно варовита и след изваряване става като с разтворен тебешир започнах да купувам вода на HIPP на скромната цена от 3,70лв.за 1,5 л., бебешка вода има и на Milupa. вие си преценяте, като се има предвид как върви.
а колкото до това дали бебетата пият допълнително вода - мисля, че тези които не са на кърма имат нужда. поне моето пие много - слагам му вътре чай на Hipp с копър, превантивно за колики - много му харесва.
в началото започнах да му давам NAN HA, но като че не му харесваше особено и после го смених с Friso HA, макар да не съм особено впечатлена от тази фирма - но ми казаха, че е с най-добър вкус и най-близко до майчината кърма, ако това въобще е вярно. newsm78
в интерес на истината го опитах - ужасно е на вкус! Sick
 

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
нашия загубен град (Чирпан) ще има нещо по различно от НАН И Фризолак Close. Мисля да взема Нутрилон. И аз за захарта  съм твърдо НЕ.
 
Здравей,Lora.
Най- накрая да видя някоя мама от Чирпан.
Аз съм от скоро снаха тук и се сблъсквах със какво ли не покрай изхранването на детенцето ми.Добре ,че често пътувам до Ст-Загора и си купувам всичко от там.И то на много по-ниска цена от тук.
Ако нещо те интересува още, питай ,с удоволствие ще помогна.

# 40
  • Мнения: 402
нашия загубен град (Чирпан) ще има нещо по различно от НАН И Фризолак Close. Мисля да взема Нутрилон. И аз за захарта  съм твърдо НЕ.
 
Здравей,Lora.
Най- накрая да видя някоя мама от Чирпан.
Аз съм от скоро снаха тук и се сблъсквах със какво ли не покрай изхранването на детенцето ми.Добре ,че често пътувам до Ст-Загора и си купувам всичко от там.И то на много по-ниска цена от тук.
Ако нещо те интересува още, питай ,с удоволствие ще помогна.
Здравей Simple Smile. Радвам се, че се срещаме тук, може би сме се засичли някъде по парка с количките, но като не се познаваме...най-вероятно. Най добре ще бъде да се видим наживо, за да говорим Simple Smile.

# 41
  • Мнения: 402
нашия загубен град (Чирпан) ще има нещо по различно от НАН И Фризолак Close. Мисля да взема Нутрилон. И аз за захарта  съм твърдо НЕ.
 
Здравей,Lora.
Най- накрая да видя някоя мама от Чирпан.
Аз съм от скоро снаха тук и се сблъсквах със какво ли не покрай изхранването на детенцето ми.Добре ,че често пътувам до Ст-Загора и си купувам всичко от там.И то на много по-ниска цена от тук.
Ако нещо те интересува още, питай ,с удоволствие ще помогна.
Здравей Simple Smile. Радвам се, че се срещаме тук, може би сме се засичли някъде по парка с количките, но като не се познаваме...най-вероятно. Най добре ще бъде да се видим наживо, за да говорим Simple Smile.
Ето и телефон за връзка : 62-64 / 0889901714. Всъщност името ми е Любимка  newsm03

# 42
  • Мнения: 1 951
Разтварям с розовия "Девин" и никога не съм преварявала, а е на АМ от раждането.

# 43
  • Мнения: 483

 А щом като не сте съгласни да се дават сокчета толкова рано, какво препоръчвате, да се храним до 4 или до 6 месец само с адаптирано мляко ли? .

Моя син е изцяло на адаптирано мляко. Аз не му давам никаква вода. Знам че  в БГ се дава и питах вече няколко педиатъра и те ми се смеят всичките и викат, че било бабешка работа. Според тях бебетата нямат нужда от вода до годинка, необходимото количество  течности набавят от АМ/кърма, които 90% са вода. Сина ми се запичаше от разни АМ тук, най накрая смених с Нестле-Good Start( има протеини които помагат за усвояването от организма) и оттогава нямам проблем. Няма значение марката на АМ, важно е да няма или да е с малко количество на желязо, което е причината за запек. Само може да даваш ябълков сок и вода(1:1) помага при запек. За друг вид сокче и аз незнам откога...нещо се обърках от начина на гледане  на бебета  тук и в БГ. newsm78

Надявам се че никой няма да послуша тези съвети:
"важно е да няма или да е с малко количество на желязо" #Crazy
Задължително е да има достатъчно количество желязо, защото без него се развива анемия !!!


"Само може да даваш ябълков сок и вода(1:1) помага при запек."
НЕ при толкова малко дете Naughty

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аз храня с Нан, захар не добавям.  NaughtyСега давам преварена вода, но съм вземала и Девин за бебета /нея не я преварям/ .

Общи условия

Активация на акаунт