Палачинки!!!

  • 20 430
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 460
момичета сигурно не мога да се ориентирам,но моля да ме извините!
някоя от вас  би ли ми дала рецепта за хубави палачинки!! Grinning
предварит.благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 11 747
Аз слагам 3 яйца,половин литър прясно мляко (направо сурово) и щипка сол.Бъркам с миксер и прибавям брашно по малко,докато стане гъсто като боза.После мятам в горещ тиган на Тефал (намазан с няколко капки олио) - специално за палачинки и стават разкошни! CrazyДоядоха ми се,утре ще взема да направя! Grinning

# 2
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Пусни търсачката излизат 8 страници, а и в готварската книга има.

# 3
  • Мнения: 431
Аз слагам 3 яйца,половин литър прясно мляко (направо сурово) и щипка сол.Бъркам с миксер и прибавям брашно по малко,докато стане гъсто като боза.После мятам в горещ тиган на Тефал (намазан с няколко капки олио) - специално за палачинки и стават разкошни! CrazyДоядоха ми се,утре ще взема да направя! Grinning
И аз така ги правя , даже когато нямам мляко ги правя с вода и пак стават хубави  Peace

# 4
  • Мнения: 2 000
 А аз правя палачинки  с 5 яйца,1 л.вода и брашно ,колкото за рядка боза.Бъркаш яйцата,слагаш водата и после брашното - с миксера естествено Laughing
Винаги стават и са много вкусни.
Излизат около 20 броя

# 5
  • Мнения: 3 205
Само да добавя - към основната рецепта (която и да си избереш от всички), можеш да прибавиш 2 с.л. портокалов сок.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
А моите палачинки правя ето така:
4 яйца
2 чч прясно мляко
2 чч брашно
сол на вкус
Излизат около 15 средно големи палачинки.

# 7
  • Мнения: 784
newsm64
Постни палачинки  (стават по-мекички и по-крехки от тези с яйца)

брашно
газирана вода
сол

Консистенцията - малко по-гъста от боза. В нагорещения тиган се пуска парченце масло (маргарин - по време на пости). Готовите също се мажат с масло/маргарин.

# 8
  • Мнения: 27 524
А моите палачинки правя ето така:
4 яйца
2 чч прясно мляко
2 чч брашно
сол на вкус
Излизат около 15 средно големи палачинки.

И аз така, но слагам 3 яйца и щипка сода. Мъжът ми ги прави само с едно яйце, не обичал да му миришат на пържени яйца.

# 9
  • Мнения: 577
2-3 яица
около 500мл. прясно мляко
брашно,сода,една ванилийка и сол.
на една вилица набождам 1/2 бучка краве масло с което мажа тигана(тефал) и палачинките след като са готови. Crazy

# 10
  • Мнения: 780
2-3 яица
около 500мл. прясно мляко
брашно,сода,една ванилийка и сол.
на една вилица набождам 1/2 бучка краве масло с което мажа тигана(тефал) и палачинките след като са готови. Crazy
  И аз така ги правя , но веднъж като нямах прясно мляко сложих  300 гр. лимонада . Станаха страхотни / и жълти Simple Smile/

# 11
  • Мнения: 388
Аз ги правя на око-
яйца,брашно,кисело мляко със загасена сода,брашно,малко олио Peace

# 12
  • Мнения: 7 091
Ако искаш виж и тук, това е моята рецепта:
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=1017.30  Peace

# 13
  • Мнения: 4 380
Никога не правя сместта за палачинки с миксер-най-обикновенна телена разбивалка.

Ако се спазва правилото на добавяне на сухата част към мократа, а не обратното, никога няма да станат бучки. Освен ако не ги правите със сухо мляко. Тогава важи обратния ред на забъркване.

Всъщност, не съм яла невкусни палачинки, така че малко не схващам смисъла на въпроса. newsm78

# 14
  • Мнения: 11 747
Абе хора,дето слагате сода в палачинките,никога не съм правила така и не съм яла такива!Не става ли като мекица?? newsm78

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Моята рецепта съм е записвала тук от форума. Не помня авторката за което се извинявам, но палачинките стават много вкусни.
4 яйца
3 щипки сол
1 щипка захар
1 с.л. маргарин
500мл. прясно мляко
2ч.ч. брашно

# 16
  • Мнения: 4 380
Абе хора,дето слагате сода в палачинките,никога не съм правила така и не съм яла такива!Не става ли като мекица?? newsm78

Стават на дупки по-скоро, но ако не се погаси содата може да имат соден привкус.

# 17
  • Мнения: 3 268
Съветът ми е сода в палачинките да не слагаш.И тъй като момичетата са ти дали много и то все хубави рецепти за тестото,аз ще ти дам за пълнежа.След като пригогвиш палачинките и ги намажеш с повечко масълце,намазваш всяка една от тях с течен шоколад и поръсваш откоре малко натрошено синьо сирене.Увиваш и поднасяш топли.Вкусът е божествен.

# 18
  • Мнения: 7 091
Абе хора,дето слагате сода в палачинките,никога не съм правила така и не съм яла такива!Не става ли като мекица?? newsm78

Стават на дупки по-скоро, но ако не се погаси содата може да имат соден привкус.

Предполагам ако сложиш една лъжица сода, може и така да станат Simple Smile Аз слагам съвсем малко на голяма купа ( за 30 палачинки) смес. Надуват се прекрасно и нямат нито дупки, нито са като мекица Simple Smile ( а и мекиците все пак с мая се правят Simple Smile )

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз слагам 3 яйца,половин литър прясно мляко (направо сурово) и щипка сол.Бъркам с миксер и прибавям брашно по малко,докато стане гъсто като боза.После мятам в горещ тиган на Тефал (намазан с няколко капки олио) - специално за палачинки и стават разкошни! CrazyДоядоха ми се,утре ще взема да направя! Grinning
И аз ги правя така, но слагам олиото в сместа, а не в тигана.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 745
Аз слагам 2 яйца,1 ч.ч. мляко,1 ч.ч. вода,малко сол и брашно на око.Само че първо разбивам само белтъците на сняг,отделно смесвам всичко останало и ги прибавям.Стават по-пухкави.Но това е когато не ме мързи.Иначе вси4ко заедно и в тигана.  Hug

# 21
  • Мнения: 23
От режимът с купони, та до днес правя палачинките с едно яйце:)

Просто така си свикнах, прясно мляко ( ако нямам  - вода) на око - околo 2 чаени чаши, брашно колкото сместа да стане гъста като боза, малко олио, сол, щипка захар. Разбъркани с бъркалка.

Намазвам тигана само първият път с малко мазнина.

След това всяка палачинка се намазва с масло също.

А пълнежа според вкуса на тези , които ги ядат. От мармалад с майонеза и сирене ( мъжът ми ), ....до сладолед с орехи  ( за мен) и т.н.

Можеш да ги напълниш с всичко , което обичаш.

Simple Smile

# 22
  • Мнения: 388
Абе хора,дето слагате сода в палачинките,никога не съм правила така и не съм яла такива!Не става ли като мекица?? newsm78
Не, не са като мекици.Аз слагам малко в 1 коф.кисело мляко.На нас много ни харесват така. Grinning

# 23
1л.прясно мляко
5 яйца
1 с.л. олио, оцет и захар
1 щипка сол
брашно да стане малко по-рядко от боза
разбъркват се яйцата, олиото, захарта, оцета и солта.
след това се прибавя по малко брашното и млякото

# 24
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Аз ги пправя със следните продукти, като брашното и млякото са на око.  Mr. Green
3-4 яйца
малко сода
ванилия
щипка сол
щипка захар
олио 3-4 с.л.
брашно
прясно мляко.

# 25
  • Мнения: 94
пробвайте и моята рецепта  - вместо само мляко слагам шоколадово или мляко с какао (хубаво разтворено) - стават страхотни шоколадови палачинки

# 26
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
пробвайте и моята рецепта  - вместо само мляко слагам шоколадово или мляко с какао (хубаво разтворено) - стават страхотни шоколадови палачинки
Аз си правя пък розови (с доматен сок) и зелени (с лапад/спанак). Но вървят повече на солена плънка май. По-интересни са, особено за предястие Wink
Мляко не слагам, предпочитаме ги с вода, понеже стават по-леки някак. Вода, брашно, яйца (2, 3 или 4, зависи колко имам), щипка сол и щипка захар, 1 с.л. зехтин. Това ми е базовата рецепта.

# 27
  • Мнения: 173
Аз ги правя с вода вместо с мляко и слагам 1 яйце.  chef

# 28
  • Мнения: 5 255
Точна рецепта не мога да дам  Crazy ooooh!
Винаги стават вкусни  Wink.
Пробвайте и с бира /не много/ Peace

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ядах палачинки, правени от французойка, бяха страхотни... тънки, ароматни.
поисках й рецептата и тя така ми обясни:

за всеки човек по 1 яйце, т.е. за 2 порции се слагат 2 яйца
добавя се брашно да стане гъсто тесто
после се разрежда с мляко до нужната гъстота.

елементарно, но стават страхотни палачинки Peace

# 30
  • Мнения: 444
Ясно как се правят!!!  А как ги поднасяте -  ние ги обичаме с нутела течен шоколад и счукани орехи или с ъс сладко от вишни - навити на рулце !!!                                                                                                                   

# 31
  • София
  • Мнения: 581
много внимавай с яйцата да не прекалиш че става като омлет
по-малко, по-добре

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 213
Не зная от къде, но съм чувала, че не се слага само прясно мляко, а и вода, тоест вода и мляко, не от икономичност, а защото така стават по-меки, но като чета повечето от вас само с мляко ги правят, така че може и да греша. А най-ги обичаме с плънка от кашкавал, шунка и майонеза, а сладките - със сладко, което аз съм приготвила, а аз приготвям само от малини, къпини и вишни. eat

# 33
  • Разград
  • Мнения: 3 110
До преди година, както дойде така ги правех,на око.Къде се получат,къде не.Случайно попаднах на рецепта за палачинкова торта,та от там си взех рецептата за сместа за палачинки,много съм доволна,стават чудесни.
4 яйца
2 чч прясно мляко
2 чч брашно
Излизат около 15-17 средно големи палачинки.

# 34
  • Мнения: 14 490
ядах палачинки, правени от французойка, бяха страхотни... тънки, ароматни.
поисках й рецептата и тя така ми обясни:

за всеки човек по 1 яйце, т.е. за 2 порции се слагат 2 яйца
добавя се брашно да стане гъсто тесто
после се разрежда с мляко до нужната гъстота.

елементарно, но стават страхотни палачинки Peace

т.е. слагаш брашното в разбитите яйца? и после наливаш мляко? не става ли на бучки?

моята рецепта е:
2 яйца
1ч.ч. прясно мляко
брашно до гъстотата на крем
разрежда се с вода до рядка боза, малко олио
пържа в еднократно намазан тиган
като изпържа палачинката я мажа с масло или маргарин /бела, другите са кофти/
дозата е за около 8 палачинки

# 35
  • Мнения: 6 713
Ето и моята рецепта:

4 яйца
1 чаша мляко
1 чаша вода
1,5-2 чаши брашно
1/2 ч.л. сол

rolela Аз слагам вода и мляко, а не само мляко, защото иначе ми стават много тежки палачинките  Grinning

Първо разбърквам яйцата, после течностите, после добавям малко по малко брашното и солта. Сместта трябва да е като боза.
Пърженето - в тиган с малко масло преди всяка палачинка. После върху готовата палачинка слагам мъничко парченце масло отново.
  chef  chef  chef

# 36
  • Мнения: 3 537
Аз снощи правих палачинки и станаха супер.
1 или 2 яйца
500 гр айран/повече на вода/
брашно до получаване на не много гъста боза
3-4 лъжици захар
1 ванилия
щипка сода

# 37
  • Мнения: 51
Аз слагам на око около 3-4 яйца, ние пък ги йаресваме с повечко яйчица, рядко прясно мляко, най-много една чашка, вода и брашно колкото да се олучи нужната гъстота, като бозица.
От скоро слагам и малко кис. мляко, по-хубави стават така.
За плънката всеки си слага каквото му се яде, най-често руска салата и отгоре настъргвам кашкавал, след което го разтопявам за малко в микровълновата.

# 38
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Колко кисело мляко се слага?

# 39
  • London, baby
  • Мнения: 800
Моята рецепта е тази:
1 яйце, 1/2 кофичка кисело мляко, щипка сол, 1/2 с. л  сода, 1/2 ч. ч вода, 1 с.л. олио, брашно
Всичко се смесва, като брашното слагам на около, докато се получи гъстотата на боза.

# 40
  • Мнения: 36
да, в палачинките не е добре да се слага сода

# 41
  • Мнения: 1 352
да, в палачинките не е добре да се слага сода

И аз така знам, иначе се получва нещо като катми. Те са по-различни от палачинките - по-дебели и на дупки.
Инак съм правила палачинки и с кисело мляко вместо прясно, стават някак по-пухкави и леки. Правя ги на око - 2 яйца, бучка разтопено масло, мляко и брашно до полуаването на тесто с гъстота на боза.

# 42
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
да, в палачинките не е добре да се слага сода

И аз така знам, иначе се получва нещо като катми. Те са по-различни от палачинките - по-дебели и на дупки.
Инак съм правила палачинки и с кисело мляко вместо прясно, стават някак по-пухкави и леки. Правя ги на око - 2 яйца, бучка разтопено масло, мляко и брашно до полуаването на тесто с гъстота на боза.

Аз пък винаги слагам щипка сода, но никога палачинките не са ми ставали като катми (които се правят с мая, доколкото знам), още по-малко като мекици. Резулатът винаги е тънки и много мекички палачинки.  Wink Ето: цък и цък.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 178
Винаги слагам малко содичка. Катмите се правят с мая-те са си друго.
И мойте стават тънки, имам си един боен тиган-не си го давам за нищо. Аз ги правя с прясно мляко, но слагам и вода 1:1. Ще пробвам с кис. мляко, както тук споделяте.

# 44
  • Мнения: 5 001
Правя палчинките както с прясно мляко,така и с кисело....С кисело мляко винаги слагам 1-2 щипки сода в него.Стават мекички,содата не се усеща.
С прясното мляко,винаги слагам и малко вода,за да не стават жилави.
Винаги са ставали вкусни и не съм имала гаф....

# 45
  • Мнения: 289
Тази рецепта имам от сестра ми стават безпогрешно даже се е случвало децата  сами да си ги правят .
4 яйца
1ч.л. захар
1ч.л сол
1 кофичка кисело мляко
1 ч.л хлябна сода
1 кофичка вода
брашно

Общи условия

Активация на акаунт