Палачинки!!!

  • 20 428
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 444
Ясно как се правят!!!  А как ги поднасяте -  ние ги обичаме с нутела течен шоколад и счукани орехи или с ъс сладко от вишни - навити на рулце !!!                                                                                                                   

# 31
  • София
  • Мнения: 581
много внимавай с яйцата да не прекалиш че става като омлет
по-малко, по-добре

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 213
Не зная от къде, но съм чувала, че не се слага само прясно мляко, а и вода, тоест вода и мляко, не от икономичност, а защото така стават по-меки, но като чета повечето от вас само с мляко ги правят, така че може и да греша. А най-ги обичаме с плънка от кашкавал, шунка и майонеза, а сладките - със сладко, което аз съм приготвила, а аз приготвям само от малини, къпини и вишни. eat

# 33
  • Разград
  • Мнения: 3 110
До преди година, както дойде така ги правех,на око.Къде се получат,къде не.Случайно попаднах на рецепта за палачинкова торта,та от там си взех рецептата за сместа за палачинки,много съм доволна,стават чудесни.
4 яйца
2 чч прясно мляко
2 чч брашно
Излизат около 15-17 средно големи палачинки.

# 34
  • Мнения: 14 490
ядах палачинки, правени от французойка, бяха страхотни... тънки, ароматни.
поисках й рецептата и тя така ми обясни:

за всеки човек по 1 яйце, т.е. за 2 порции се слагат 2 яйца
добавя се брашно да стане гъсто тесто
после се разрежда с мляко до нужната гъстота.

елементарно, но стават страхотни палачинки Peace

т.е. слагаш брашното в разбитите яйца? и после наливаш мляко? не става ли на бучки?

моята рецепта е:
2 яйца
1ч.ч. прясно мляко
брашно до гъстотата на крем
разрежда се с вода до рядка боза, малко олио
пържа в еднократно намазан тиган
като изпържа палачинката я мажа с масло или маргарин /бела, другите са кофти/
дозата е за около 8 палачинки

# 35
  • Мнения: 6 713
Ето и моята рецепта:

4 яйца
1 чаша мляко
1 чаша вода
1,5-2 чаши брашно
1/2 ч.л. сол

rolela Аз слагам вода и мляко, а не само мляко, защото иначе ми стават много тежки палачинките  Grinning

Първо разбърквам яйцата, после течностите, после добавям малко по малко брашното и солта. Сместта трябва да е като боза.
Пърженето - в тиган с малко масло преди всяка палачинка. После върху готовата палачинка слагам мъничко парченце масло отново.
  chef  chef  chef

# 36
  • Мнения: 3 537
Аз снощи правих палачинки и станаха супер.
1 или 2 яйца
500 гр айран/повече на вода/
брашно до получаване на не много гъста боза
3-4 лъжици захар
1 ванилия
щипка сода

# 37
  • Мнения: 51
Аз слагам на око около 3-4 яйца, ние пък ги йаресваме с повечко яйчица, рядко прясно мляко, най-много една чашка, вода и брашно колкото да се олучи нужната гъстота, като бозица.
От скоро слагам и малко кис. мляко, по-хубави стават така.
За плънката всеки си слага каквото му се яде, най-често руска салата и отгоре настъргвам кашкавал, след което го разтопявам за малко в микровълновата.

# 38
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Колко кисело мляко се слага?

# 39
  • London, baby
  • Мнения: 800
Моята рецепта е тази:
1 яйце, 1/2 кофичка кисело мляко, щипка сол, 1/2 с. л  сода, 1/2 ч. ч вода, 1 с.л. олио, брашно
Всичко се смесва, като брашното слагам на около, докато се получи гъстотата на боза.

# 40
  • Мнения: 36
да, в палачинките не е добре да се слага сода

# 41
  • Мнения: 1 352
да, в палачинките не е добре да се слага сода

И аз така знам, иначе се получва нещо като катми. Те са по-различни от палачинките - по-дебели и на дупки.
Инак съм правила палачинки и с кисело мляко вместо прясно, стават някак по-пухкави и леки. Правя ги на око - 2 яйца, бучка разтопено масло, мляко и брашно до полуаването на тесто с гъстота на боза.

# 42
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
да, в палачинките не е добре да се слага сода

И аз така знам, иначе се получва нещо като катми. Те са по-различни от палачинките - по-дебели и на дупки.
Инак съм правила палачинки и с кисело мляко вместо прясно, стават някак по-пухкави и леки. Правя ги на око - 2 яйца, бучка разтопено масло, мляко и брашно до полуаването на тесто с гъстота на боза.

Аз пък винаги слагам щипка сода, но никога палачинките не са ми ставали като катми (които се правят с мая, доколкото знам), още по-малко като мекици. Резулатът винаги е тънки и много мекички палачинки.  Wink Ето: цък и цък.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 178
Винаги слагам малко содичка. Катмите се правят с мая-те са си друго.
И мойте стават тънки, имам си един боен тиган-не си го давам за нищо. Аз ги правя с прясно мляко, но слагам и вода 1:1. Ще пробвам с кис. мляко, както тук споделяте.

# 44
  • Мнения: 5 001
Правя палчинките както с прясно мляко,така и с кисело....С кисело мляко винаги слагам 1-2 щипки сода в него.Стават мекички,содата не се усеща.
С прясното мляко,винаги слагам и малко вода,за да не стават жилави.
Винаги са ставали вкусни и не съм имала гаф....

Общи условия

Активация на акаунт