"Кой беше този Добри?!"

  • 11 176
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 423
Ще се обадя и аз утре на посочения телефон, дано има ефект, но все си мисля, че си измиват ръцете тези.... Twisted Evil
Дано се оправи детенце и по - бързо да дадат това разрешение Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 5 605
сега говорих, със същата госпожа, сега ще звънна на майката на Добри, жената помоли ако може тя да иде в понеделник при нея, ще я вкара при председателя директно и ще  има моментално становище. Д - р Бобев ( не съм сигурна че рапбрах правилноимето) е казал, че може да оперира Добри и в бг, помолих я да ми го каже със сигурност, убедена ли е че така е казал доктора - каза - Да. Това е, сега ще се свържа с родителите на Добри.
Ако може някой от нас тук в понеделник също да иде Praynig
Аз мога да отида с майката на Добри. Само координати ми трябват.

# 17
сега говорих, със същата госпожа, сега ще звънна на майката на Добри, жената помоли ако може тя да иде в понеделник при нея, ще я вкара при председателя директно и ще  има моментално становище. Д - р Бобев ( не съм сигурна че рапбрах правилноимето) е казал, че може да оперира Добри и в бг, помолих я да ми го каже със сигурност, убедена ли е че така е казал доктора - каза - Да. Това е, сега ще се свържа с родителите на Добри.
Ако може някой от нас тук в понеделник също да иде Praynig
Аз мога да отида с майката на Добри. Само координати ми трябват.

 телефони на родителите:
баща Стефан: 0896 194775
майка Дияна: 0896 162089

email:
stefan_1970@abv.bg
diana95@abv.bg

# 18
  • Мнения: 335
Този проф. Бобев от детската хематология на ИСУЛ ли е?
Преди година или повече там правиха някаква пионерска операция (дали не беше със стволови клетки, по-късно ще си уточня).

А Добри нали е от Варна или греша?
Там имаше някакво сдружение "Живот", за което четох преди два месеца.

"Новосъздадено сдружение, наречено “Живот”, ще подпомага онкоболни деца от Варна и региона. Главната ни цел ще бъде да събираме средства за болните деца, както и да им даваме насоки за бъдещо лечение..."
http://www.lekarbg.com/f/viewtopicnewsbg.php?t=1512&language=bulgarian

(имената вътре са свързани с политиката малко, работи ли то, търсена ли е връзка...)

# 19
Да, същият е.. Бобев де.

А това сдружение, както е видно е създадено на 7-ми март, 20 дена след като Дари замина за Израел. Което не пречи на основателките му да си приписват заслугата за това и да подлъгват хората.

А заслугата е на всички добри хора. В този и останалите сайтове....

Едва ли някой ще обърне внимание, че сумите се събират не в дарителските сметки на децата, а в сметката на сдружението и от там, трите дами влизат в ролята на Господ и разпределят парите, според нуждите на децата.

Цитат
Ще бъдат публикувани и банковите сметки, в които ще се събират средства за нуждаещи се деца. Периодично събраните средства ще бъдат оповестявани на интернет страницата, като изразходването им също ще става обществено достояние. Трите дами сами ще контролират и разпределят събраните средства съобразно нуждите на децата.

http://www.dnesplus.bg/Society.aspx?f=99&d=161693

Сходно е положението и с новосъздадената /11.05.2007 г./ фондация "Живот за всеки". Регистрирана от  четирима студенти на по 19 години в Мусагеница, София.

Която е взаимствала името от фондация със същото име, в която участва Огнян Сапарев, регистрирана през 2001 г. в Асеновград и злоупотребявайки с известността на Сапарев и с незнанието на хората, нагло атакува семейството на Данко - http://www.save-darina.org/content/view/14/1/
..........за да получи разрешение да продава картички по улиците с неговата снимка.

Въпреки възмутения отказ, обажданията не секват. Родителите му даже се опасяват, че т.нар. фондация може да свали от сайта му епикризите и снимките и да започне разпространението на картичките.

Затова ще се наложи да поставим същия текст, както и в първия сайт на Дари - http://www.save-darina.org/oldsite/content/view/30/48/lang,bg/

Иначе казано - ако дарявате, правете го само и единствено по сметките на децата.  Без никакви посредници.


 

# 20
  • Мнения: 335

Иначе казано - ако дарявате, правете го само и единствено по сметките на децата.  Без никакви посредници.
 

То едва ли някой свестен човек би проявил прекалено доверие към фондация на политик.

По-отвратително от това да се печели от нещастието на болни деца и състраданието на хората, не се сещам.
Колкото повече информация, толкова по-добре.

# 21
  • Мнения: 1 427


Сходно е положението и с новосъздадената /11.05.2007 г./ фондация "Живот за всеки". Регистрирана от  четирима студенти на по 19 години в Мусагеница, София.

Която е взаимствала името от фондация със същото име, в която участва Огнян Сапарев, регистрирана през 2001 г. в Асеновград и злоупотребявайки с известността на Сапарев и с незнанието на хората, нагло атакува семейството на Данко - http://www.save-darina.org/content/view/14/1/
..........за да получи разрешение да продава картички по улиците с неговата снимка.

Въпреки възмутения отказ, обажданията не секват. Родителите му даже се опасяват, че т.нар. фондация може да свали от сайта му епикризите и снимките и да започне разпространението на картичките.

Затова ще се наложи да поставим същия текст, както и в първия сайт на Дари - http://www.save-darina.org/oldsite/content/view/30/48/lang,bg/

Иначе казано - ако дарявате, правете го само и единствено по сметките на децата.  Без никакви посредници.


 
Вчера ми каза Милен (бащата на Данко) за това и ме помоли да пиша тук, за да предупредим хората-
Не купувайте картички, продавани по улиците с образа на Данко!
Ака искате да помогнете има сметки, публикувани на сайта на Дани- http://www.help-dani.info/index.html , както и на сайта на Дари- http://www.save-darina.org/

# 22
Цитат
По-отвратително от това да се печели от нещастието на болни деца и състраданието на хората, не се сещам.
Колкото повече информация, толкова по-добре.
Точно така! Затова проверявайте, питайте, настоявайте да получите цялата информация за случая, както и за този, който се прави на посредник.

1.В чии сметки отиват парите, на детето или на т.нар. фондация? Защото фондациите, дори и да са добронамерени,  си взимат един немалък административен процент, с който се издържат.
Затова, превеждайте директно в сметките на децата.

 2. Какви са сметките на децата? Дарителски или други? Само при дарителската сметка има защитен механизъм, тези пари да се ползват само за лечение. Средствата се усвояват след предоставяне на документи, удостоверяващи поет ангажимент от съответната здравна институция и сумата, която трябва да бъде платена и разходооправдателни документи за самолетни билети. За нищо друго!

3. Телефони на родителите, на клиниките, където се лекуват децата, епикризи и други...

Докато   не получите такава и друга интересуваща ви информация, просто не дарявайте, защото е почти сигурна измама. Не е чак такъв проблем, че ще загубите определена сума. Проблем е, че няма да стигне до детето, което се нуждае от нея...

# 23
# 08.06 Днес говорихме с г-жа Нинковска от МЗ.Тя каза да отидем в София във вторник заедно със Добри, като първо трябва да заведем детето при проф. Бобев за консултация относно неговото състояние.След това трябва да отидем в МЗ за да може комисията за лечение в чужбина да вземе становище.Получи се покана от МЗ която можете да видите по- долу в следващият post.
# 08.06 Преди два дни на Добри бе направена контролна миелограма чиито резултати излязоха днес и не са никак добри.Поради някакво съмнение лекарите направиха допълнително изследване на костният мозък което е показало наличие на остатъци от бласти.Много сме обезпокоени от състоянието на Добри.Д-р Белчева каза че трябва да се консултираме с проф.Бобев в София за по - нататъчното лечение. (Много тежка химиотерапия или незабавна трансплантация.)

# 24
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

МИНИСТЕРСТВО НА ЗДРАВЕОПАЗВАНЕТО


Изх..N 95-00-76/07.06.2007

ДО
СТЕФАН ДОБРЕВ НИКОЛОВ
ГР.ВАРНА КВ."ВЛАДИСЛАВ ВАРНЕНЧИК"
БЛ.301 ВХ. 8 АП.13


УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН НИКОЛОВ

Във връзка с подадената молба до министерство на здравеопазването, комисията
за лечение в чужбина при МЗ е изпратила медицинската документация на синът Ви
Добри Стефанов Николов на 11 години за становище до профилната
комисия по детска онкология ,хематология и костно-мозъчна трансплантология.

Поради необходимост от консултация , явете се на 11 .06 .2007 г. със
синът Ви при професор Драган Бобев - председател на профилната комисия
"Специализирана болница за активно лечение на деца с онкохематологични
заболявания-София", - гр.София.ул.Бяломоре" .N8 , като представите наличната
медицинска документаци и това писмо

ПРЕДСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЯТА
ЗА ЛЕЧЕНИЕ В ЧУЖБИНА:
ДОЦ.СТ.АЛЕКСАНДРОВ

# 25
  • Мнения: 908
Успех, мила ми Дияна, желая ви много успех и късмет, стискам палци всичко да мине добре!!! Не се предавайте, търсете си правата си! Целувки на слънчицето ти   bouquet  Heart Eyes  Hug

# 26
  • Мнения: 4 447
Успех, мила ми Дияна, желая ви много успех и късмет, стискам палци всичко да мине добре!!! Не се предавайте, търсете си правата си! Целувки на слънчицето ти   bouquet  Heart Eyes  Hug

Стискам палци и аз всичко да бъде наред! Hug Praynig Praynig

# 27
  • Мнения: 60
С радост ви съобщаваме, че от днес имате възможност да помогнете на Добри, като изпратите благотворителен SMS /DMS/

DMS е регистрирана търговска марка, разработена за първи път в Чехия в партньорство от Чешкия дарителски форум, Vodafone, Telefonica и T-Mobile. В България се осъществява от Български дарителски форум и Фондация "Помощ за благотворителността в България".

Абонатите на VIVATEL и GLOBUL вече могат да направят дарение за Добри чрез SMS.

 Изпратете SMS с текст DMS DOBRI на единен дарителски номер 17 777 (за абонати на GLOBUL и vivatel).

За изпращането на дарителския SMS ще бъдете таксувани с 1,20 лв. с ДДС.

За повече информация посетете www.dmsbg.com

Опитът ни от предишни кампании показва, че даряването с SMS е предпочитано от много хора, защото е лесно, бързо и удобно, спестява време, усилия и не натоварва личния бюджет. Около половината от необходимите за лечение на Дари и Светльо средства се събраха именно по този начин.

Дарете надежда на Доби!

http://www.save-darina.org/


ПП Абонатите на МТел няма да могат да се възползват, защото МТел не участва в този проект.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 423
Уф, нямам такъв номер на Вивател и Глобул, как да помогна от Мтел? Confused

# 29
  • Мнения: 60
Цитат
как да помогна от Мтел?
Няма начин. Няма и да има в обозримо бъдеще   Sad

Общи условия

Активация на акаунт