Втори път не бих ....

  • 71 607
  • 533
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 294
Страхотна темичка Simple Smile. И аз ще споделя, но по-натам, още не съм започнала ремонта #Crazy

# 46
  • Мнения: 173
Втори път не бих купила стъклени маси..Личи им праха и на децата отпечатъците са винаги по тях  piasyk(мойте са същите)

# 47
  • Мнения: 4 300
Втори път не бих купила стъклени маси..Личи им праха и на децата отпечатъците са винаги по тях  piasyk(мойте са същите)
Това го бях забравила. Подкрепям с две ръце.

# 48
  • Мнения: 1 065
Втори път не бих си купила стъклена мивка. Както и да ме нахокате- приемам засрамено  Embarassed. Наистина и през ум не ми мина каква робия е.
За наклона на банята няма да коментирам, но добре че ги излових  Mr. Green. Странното е, че на мъжът ми не му направи впечатление.

# 49
  • Мнения: 718
Записвам се-страхотна тема.Сядам да я изчета

# 50
  • Мнения: 7 430
Мерси за споделеното Hug  bouquet
И на нас тепърва ни предстои да обзавеждаме и сте ми от полза Peace

Мерсаж  bouquet

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Втори път не бих купила стъклени маси..Личи им праха и на децата отпечатъците са винаги по тях  piasyk(мойте са същите)
Това го бях забравила. Подкрепям с две ръце.

То хубаво... амааа  newsm78 дървените пък се драскат, по-трудно се почистват, да не говорим, че ако случайно разлееш лакочистител или нещо подобно Sick. Да не излезе, че нямаме угодия?! Grinning


P.S. Не съм обзавеждала скоро мое си жилище(имам предвид тотално такова), но съм минала два пъти през подобни изпитания и винаги след години изникват кусури, нищо че първоначално идеята уж изглежда перфектна.

# 52
  • Мнения: 3 971
Записвам се да следя темата Hug
В ремонт сме и ще ми е от полза Peace

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 702
Втори път не бих купила стъклени маси..Личи им праха и на децата отпечатъците са винаги по тях  piasyk(мойте са същите)
Това го бях забравила. Подкрепям с две ръце.

То хубаво... амааа  newsm78 дървените пък се драскат, по-трудно се почистват, да не говорим, че ако случайно разлееш лакочистител или нещо подобно Sick. Да не излезе, че нямаме угодия?! Grinning


AlexaS, няма страшно  Laughing   Важното е  всеки като каже, че нещо не е добро решение да обясни защо. Пък другите си решават за себе си. Един ще си каже "че за  колко ще я забърша тази масичка", а друг - "еми тъкмо - след 3 години, като ми омръзне, ще си купим нова".
Аз лично за себе си, тъй като още нямам холна масичка, вече реших  Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 1 481
Никога повече:
стъклени маси-постоянно трябва да се полират, и най-малкият отпечатък си личи
стъклени етажерки в банята- остават гадни капки, също трябва да се полират постоянно
релефни плочки по пода на банята, а и където и да било-чистенето е много трудоемко, особено в банята пречат на оттичането на водата.
Ако се сетя друго- ще добавям.

# 55
  • Мнения: 1 671
Страхотна темичка! Ние в момента сме в ремонт и трябва до месец да се преместим.
Една от грешките според мен е, че не поисках вградени казанчета за тоалетните. Сложихме моноблок и в двете тоалетни и ще има да чистя... Sad
А за мебелите венге направо ме шашнахте - без да се замисля за праха си поръчах кухнята и вграден гардероб за коридора в такъв цвят. А апартамента е в центъра и ще има много прах Sad.
На xenia  бих могла да кажа, че брат ми е архитект, а мъжът ми и девер ми са строителни инжинери. Архитектите учат интериорен дизайн и доброто ми братче сам направи стархотно проекта на детската стая (имам в предвид цветовете и няколко рисунки по стените). Засега няма да я обзавеждам, само легло и един шкаф, че скоро и ние ще сме нинджи и ще трябва пространство. Wink Това ще е моят дом и не ме интересува толкова мнението на разни специалисти, колкото това да ми е удобно и уютно. По тази причина предпочитам ПДЧ и МДФ - дървото много се драска и е по-трудно за почистване. И от момичетата от форума определено съм почерпила добри идеи, защото те са майки и домакини, а не сухи специалисти.
Един такъв искаше да ми наслага стъклени рафтове на прехода при трапезарията, та дребния като се учи да ходи и да си фраска главата. Язък му и за ученето.  Peace

# 56
  • Мнения: 5 539
Голямо мислене падна миналата година, докато правихме ремонта и сменяхме обзавеждането. Но съм доволна от резултата. Радвам се, че не се хвърлихме на разни модерни за момента неща и заложихме на практичното и удобното.
Холът ни е естествено дърво, масив с класически универсални форми.
В кухнята сложихме ламиниран МДФ в прасковено- ниаккви проблеми с почистването Peace
Единственото, за което съжалявам е, че не сложихме естествен паркет на пода, а ламинат. Но всъщност и ламината е много качествен, от висок клас, не се пързаля изобщо и не се цапа, просто не задържа мръсотия.
Съжалявам, че оставихме някои от старите мебели в коридора, но те са вградени и щеше да ни се отвори голяма работа, а ние искахме да свършим бързо, понеже се бяхме пренесли при нашите ooooh!

Недостатъците, които забелязвам сега, са единствено по вина на майсторите, но и да им бях висяла на главата, явно толкова си могат Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 2 591
3. никога спалня в зелено - стаята става някак по-студена;

нямаш представа колко го избирах зеления цвят - специален оттенък и дори много меко! не бих казала, че прави стаята студена, дори според мен й придава топъл оттенък  Blush

# 58
  • Мнения: 4 965
3. никога спалня в зелено - стаята става някак по-студена;

нямаш представа колко го избирах зеления цвят - специален оттенък и дори много меко! не бих казала, че прави стаята студена, дори според мен й придава топъл оттенък  Blush

Все пак тази тема е за споделяне на личен опит Peace. Ние също дълго го избирахме въпросното зелено, а и стаята е южна (холът до нея е в бежово и е много топъл). На мен лично ми е студено Naughty. Никой не убеждавам, нито искам да споря - това си е моята студена зелена стая (добре, че не ползваме често този апартамент - в момента в него живее малката ми зълва).

# 59
  • Мнения: 1 311
Втори път не бих купила стъклени маси..Личи им праха и на децата отпечатъците са винаги по тях  piasyk(мойте са същите)
Това го бях забравила. Подкрепям с две ръце.

То хубаво... амааа  newsm78 дървените пък се драскат, по-трудно се почистват, да не говорим, че ако случайно разлееш лакочистител или нещо подобно Sick. Да не излезе, че нямаме угодия?! Grinning


AlexaS, няма страшно  Laughing   Важното е  всеки като каже, че нещо не е добро решение да обясни защо. Пък другите си решават за себе си. Един ще си каже "че за  колко ще я забърша тази масичка", а друг - "еми тъкмо - след 3 години, като ми омръзне, ще си купим нова".
Аз лично за себе си, тъй като още нямам холна масичка, вече реших  Wink


Стъклената маса в дневната я разкарах малкия като проходи и любимата му игра беше да хване някоя играчка (колкото по-тежка, толкова по-интересно) и да удря с нея където свари. Включително и по масата.

Та бърсането не им е най-големия недостатък на стъклените маси.

Общи условия

Активация на акаунт