За ранното захранване!

  • 3 360
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31
Реших да се доверя на личния лекар,но като гледам тук,май е по-добре захранването да е по-късно

# 16
  • Мнения: 3 388
Аз съм за захранването след 5, най-добре дори от 6 месец.
Тук повечето педиатри дават схема за  започване между 4 и 5 месец.

# 17
Изобщо има ли останали привърженици на ранното захранвае????Аз съм ЗА,но май вие всички предпочитате европейски стандарти....
Що за игрички - аз съм за, вие сте против?
Това е твърде важен за здравето на децата въпрос, за да се гледа на него така несериозно.
Пък ако нямаш какво сериозно да кажеш по такъв въпрос, по-добре изобщо не го повдигай.
Как да нямам какво да кажа???Разбира се че имам!!!!Вие как сте гледани?На МАРС?!Колко от вас са захранени късно?Почти николко!И сега сте здрави жени и мъже,майки и бащи!И какво ще ми кажете че алергиите тогава са били повече?Единственото различно е че сега медицината е напреднала и позволява спиране навреме на алергиите причинени от изнежване и нова мода!Имам син на близо 14 години.Захранен е рано ДОРИ с овесени ядки.В момента е здрав мъж.Племенницата ми е захранена късно и е през ден болна от всичко алергична,защото майка и се притесняваше от всичко като беше по-малка.Стомаха на едно дете няма да се развие докато то не бъде захранено!Как без да приеме друга храна освен мляко ще може да се развие?Е,разбира се има етапи през който минава-запек разтройство и т.н. Изобщо не искам да слушам за късно захранване готови пюрета и всичко изкуствено,което е по модата!!!Тук май всички майки се притесняват да говорят,но тайно си слушат лекарите си!

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Обаче все пак се наблюдава промяна в мнението на бг педиатрите. Щом например моята е съгласна с мен, че трябва да захраня след навършени 4 месеца - пак добре. По принцип и аз съм за златната среда - мисля да захраня като направим 5 месеца.

# 19
Вие как сте гледани?На МАРС?!Колко от вас са захранени късно?Почти николко!И сега сте здрави жени и мъже,майки и бащи!

Pe4urka, аз съм захранена на 2 месеца с хумана и кисело мляко и за първите 20 години от живота ми бях болна всеки месец. И това не е преувеличение. На година и половина сам направила пневмония. 3 години ходих по диспансери, лекари и изледвания заради вирусно заболяване. А за алергиите даже и не искам да почвам. Мъжът ми е същата картинка, само дето като допълнение има атопичен дерматит.

Преди да почнеш да пишеш измислици как храносмилателната система на едно пеленаче няма как да съзрее без да се натъпче с пюрета и каши от двумесечна възраст вземи и прочети малко съвременна литература относно захранването на бебетата и кои са минусите и плюсовете на различните видове захранвания. Чудесно е, че синът ти е жив и здрав, но твоят опит не означава, че ранното захранване е безвредно, както и моят опит не означава, че ранното захранване ще причини всички тези болести и проблеми. За това са правени изледвания и проучвания и са написани книги кога и как трябва да се захрани детето.

Също така аз си слушам лекаря тъй като тя поддържа късното захранване и продължителното кърмене.

# 20
  • Мнения: 3 205
И сега сте здрави жени и мъже,майки и бащи!
Странно, но аз не съм здрава  Rolling Eyes Въпреки желязната ти логика. Била съм толкова болнава, че даже не съм ходила на детска градина. Освен това имам и алергии. Брат ми също не е гледан на Марс и е болнав като мен. И двамата бяхме изключително злояди.

Как без да приеме друга храна освен мляко ще може да се развие?

Ами ако желаеш, мога да ти покажа моя син. Захранен е на 6 месеца, в момента стомахът му е толкова развит, че яде абсолютно всичко, в огромни количества при това.

Колкото до готовите пюрета и изкуственото, което е по модата - кърмата определно не е нито едно от двете. Виж, адаптираното мляко е. Или и ти си привърженик на идеята кисело мляко и бисквитка от първия месец? И мед на биберона?

Уважавам правото на мнение на хората, но не и когато се опитват да ми го налагат, че и да ми се карат, ако имам свое мнение по въпроса.

# 21
  • Мнения: 46 511
... Как да нямам какво да кажа???Разбира се че имам!!!!Вие как сте гледани?На МАРС?!Колко от вас са захранени късно?Почти николко!И сега сте здрави жени и мъже,майки и бащи!И какво ще ми кажете че алергиите тогава са били повече? ...

Напротив, нашето поколение е най-зле- не само алергии, но и проблеми с храносмиланет като цяло и затлъстяването.

Вярно е- слушам лекаркаа си- тя е ЗА късното захранване  Mr. Green над 50 годишна е, но си прави труда да следи резултатите от ранното захранване, достъпни за лекарите- нали на си мислиш, че на теб ще ти дадат списък с всички проблеми, до което види то  Laughing или през ръцетете ти ще минат толкова деца, колкото през нейните!

НО има педиатри, които не се интересуват от състоянието на пациентите си- те са ЗА ранното  Wink

И все пак не разбрах, би ли изредила причните, които налагат ранното захранване и предимствата, защото аз не съм чула за такива  newsm78

# 22
  • Мнения: 3 718
Погледнато реално, ранното захранване е по-близко до определението  "нова мода" от късното. Баба ми и нейните братя и сестри са били кърмени до откат и са били захранени когато сами са си поискали (нещо като педагогическото захранване). Ранното захранване е соц. мода, при която жената бързо да може да се върне на работа. Доста хора от моето поколение, ранно захранени, имат проблеми като колити и други стомашночревни гадости. Е, има и такива дето са си бетон, но това така или иначе не ми е критерия да реша да избера късното захранване. Всичко е въпрос на логика, и аз още не съм получила логични доводи ЗА ранното захранване.
                                                     Приятно ми е: Ива от Марс  Mr. Green
 

# 23
  • Мнения: 3 760
Хората от моето поколение почти без изключение имат храносмилателни проблеми. И ги проявяват още на 20-25 годишна възраст. Лично аз съм с тежък гастрит от 3 (три) годишна. Познай кога и как съм захранена.  Wink
Цитат
И сега сте здрави жени и мъже,майки и бащи
Почти никой от нас не е здрав. Колкото до това, че сме родители - в Сомалия при системно недохранване растат относително здрави деца, които стават родители.... Цели поколения европейци са отглеждани със системни побоища в детска възраст, но са пораснали здрави и са станали родители.... Така че ако това са ти аргументите    hahaha

Това:
Цитат
Единственото различно е че сега медицината е напреднала и позволява спиране навреме на алергиите
и това:
Цитат
Стомаха на едно дете няма да се развие докато то не бъде захранено
показват, че ти нямаш грам общобиологична култура!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 254
Дет се вика, жената търсеше съмишленички, вие я набихте  Mr. Green

Печурке, пожелавам ти сина ти да е все така здрав мъж. Ти си късметлийка, за сега... Лошото е, че някои последици от ранното захранване се проявяват и след 20 години.. Аргументите ти са глупави и неиздържани. Защо влизаш тук? За да ни провокираш ли? Интересно ти е да гледаш как си отстояваме позицията? Искаш да се изложиш с невъзможността да застанеш зад думите си? Или има друга по-разумна причина? 

Поздрави: Мандарина Портокалова

# 25
  • Мнения: 208
Аз от втория месец давам сок от морков и ябълка . Приема го добре .От 3 м и половина  давам плодово пюре , докато влезна във форума , прочета колко мами са за късното захранване и спирам всичко за няколко дни и после пак и.т.н.
 Варосат ми към Вас е следният :как смятате кое е по-добре, като ми намалява кърмата в определени дни  да давам плодово пюре м/у две от храненията или да дохранвам с АМ.
Аз мисля , че след като пюретата му действат добре :регулират му акането и го засищат / не му давам повече от 30 гр./ е добър вариант на захранване.
 Моята педи е страхотна лекарка. Млада е и посещава всеки семинар на тема детско хранене , но определено е за ранното захранване .В момента ме кара да започна да давам зеленчуково пюре преди обедното кърмене , по няколко лъжички докато стигна пълното количество и заместя обедното хранен със зеленчуково пюре.Наистина не разбирам , защо е необходимо да го правя ако имам кърма.Раздвоявам се между нейните и Ваши съвети.
Освен това преди 9 години , когато завършвах средното си , написах 200 стр. диплома за храненето на деца до 3години. имам 6/отличен/ , а в комисията имах доста компетентни хора по темата. Та там бях описала захранването , точно както педи то ми казва и затова съм много объркана.
Моля ви предварително мами , не ми пишета работи от рода "всеки си решава" "нали това е твоето дете" и т.подобни.Не искам никой да съдя и упреквам , това не са теми за заяждане .Нали затова е този форум, да се съветваме и помагаме. Благо даря на всички предварително за отговора.  

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
Сама си си отговорила на въпросите:

1. Лекарката ти те кара да заместваш хранене.
2. Писала си пред 9 години.
3. Тук съветите са други.

Явно срещаш противоречия.

Моят съвет е: чети съвременна литература Sunglasses

Отново ще посоча как аз реших за себе си, още докато бях бременна - четох тук, внимателно, обръщайки внимание на източниците на информацията, реших, че късното захранване има логично и добро за мен обяснение, и отговаря на моите възгледи, след което си намерих педиатърка с подобно мислене и разбиране на нещата и сега нямам  проблеми - т.е. не ми се налага да се конфронтирам с лекаря на детето си. Захраних го на 5 навършени месеца, имах намерение да стане на 6, но в движение така реших. Засега всичко върви добре.

И, да, в крайна сметка всеки сам решава - информация бол, четеш, мислиш и решаваш! Грамотни сме всички тук... или поне претендираме да сме такива.

# 27
  • София
  • Мнения: 958
Погледнато реално, ранното захранване е по-близко до определението  "нова мода" от късното. Баба ми и нейните братя и сестри са били кърмени до откат и са били захранени когато сами са си поискали (нещо като педагогическото захранване). Ранното захранване е соц. мода, при която жената бързо да може да се върне на работа.
 


Абсолютно вярно, според мен!

# 28
  • Мнения: 1 081
pe4urke, ела да ме видиш мен дето съм захранена на 4 месеца с кисело мляко-до ден днешен не кусвам нищо млечно, че и на детето си предадох АБКМ.

Относно тона на постингите ти-извинявай, но тук пишат доста интелигентни, образовани и постоянно ограмотяващи се дами(http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=114629.0). Нападките ти са абсолютно безсмислени и водят до размисли относно твоята елементарна култура. Ако с нещо не си съгласна по отношение на писанията в този форум-НЕ ГО ЧЕТИ, НЕ ГО СПАЗВАЙ ! Но щом чак тема си повдигнала, значи ти е направило впечатление, че сте малко привържениците на ранното захранване. И сигурно се чудиш как ти тъй най-информираната, черпеща знания от опита на лекарите от старата школа, оставаш без подкрепление? Ами чуди се...Ама мислено, ако обичаш. Благодаря за което.
А ние тук искаме да сме модерни  Joy  Joy  Joy Ходим по монокини по пейките(щото кърмим), бабите ни и те са свободни и модерни, понеже не ни гледат децата(няма как да ги накърмят), имаме време да се контим(щото не готвим и не стерлилизираме целодневно), такива ми ти работи.

# 29
  • северно море
  • Мнения: 321
Здравейте и от мен.Аз също не сам привържени4ка на ранното захранване.Но като малка сам нямала никакви проблеми,както и сега.Не помня ве4е кога за последно сам била болна.Според мен вси4ко си е до дете и не трябва да се правят такива категори4ни заклю4ения.Аз ли4но бих захранила при навършени 4 месеца и някоя друга седмица.Лек ден май4ета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт