Не мога да повярвам,че това се случва в България...

  • 2 031
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 104
мен не ме препраща към конкретна статия, просто към сайта
ще кажете ли аз какво иде реч? newsm78

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
"4-годишно момиченце от с. Преславен почина в Многопрофилна болница "Проф.Д-р Стоян Киркович" в Стара Загора след операция по изваждане на трета сливица.
Близките на Радка Христова смятат, че смъртта е настъпила поради лекарска грешка. От болницата са категорични, че е направено всичко възможно за лечението на детето. На 28 май детето постъпва в болницата заедно с майка си, тъй като имало леко затруднено дишане и личната им лекарка ги посъветвала да се премахне третата сливица. Докторите са направили необходимите изследвания и на 29 май в 8.30 ч. Радка влиза в операционната зала. Минават няколко часа и майката тръгва да пита къде е детето. "По погледите на лекарите усетих, че става нещо, но никой нищо не ми казва", споделя през сълзи Кирилка Христова и допълва: "Чак към два часа разбрах, че детето е настанено в ОАРИЛ". Казали й, че Радка е получила лека алергия и е добре. На 29 май близките разбират, че момиченцето е в съзнание, а ден по късно им казват, че тя не може да диша и е на командно дишане. В 7.30 часа на 31 май бабата на детето отива в ОАРИЛ и й казват, че Радка е зле. Викат републиканския консултант по детски болести доц. Вълканов, който час и половина преглежда момиченцето. След като излиза, доцентът съобщава на роднините, че нищо не може да направи, тъй като то е получило тежък мозъчен оток и не подлежи на операция. Близките 3 дни стоят пред отделението, за да получат информация какво е състоянието на момиченцето и твърдят, че никой нищо не им казвал. На 2 юни в 6:50 часа им съобщават страшната вест - детето е починало. "100 процента съм сигурна, че е убита, защото детето нямаше никакви заболявания, влезе си живо и здраво и не излезе от там", казва бабата Радка Христова. "От момента в който настъпиха усложненията след операцията, сме извикали консултанти, които потвърдиха правилността на поведението на лекарите", каза от своя страна д-р Катя Бекярова, директор на болницата. След като ми беше съобщено за смъртта назначих съдебно-медицинска експертиза, защото се касае за дете и за инцидент, който досега не сме имали. Когато излязат резултатите, ще можем да коментираме, допълни тя. В смъртния акт на Радка Христова е записано, че причина за смъртта е сърдечна и дихателна недостатъчност и тежък мозъчен оток. Не мога да си обясня този случай. Сърцето на здраво дете спря. Това не е сложна операция, но в медицината има и такива случаи, каза д-р Жечев, който е извършил операцията. Според него тя е минала успешно. Докторът обясни, че реаниматорите на няколко пъти са връщали сърдечната дейност, а мозъчния оток и спирането на дишането са се получили вследствие на това, че след като сърцето спре, влияе и на останалите органи. Родителите на Радка Христова са категорични, че ще заведат дело срещу болницата. Радка е била единственото дете на Кирилка и Велико. Двамата нямат брак, но възнамерявали това лято да сключат такъв и да направят кръщене на момиченцето. Информацията е на кореспондента на БГНЕС в Стара Загора."

# 17
  • Мнения: 3 674

Боже,...ще се оправи ли тази  наша държава  или не... Praynig

Милото детенце! Лека му пръст... Praynig

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 01:30 от roza66

# 18
  • Мнения: 1 797
Жалко за  малкото ангелче.
Такива неща стават наистина и не се знае дали има лекарска грешка. Така че не мога да оплуя на прима виста лекарите.

Но аз се възмущавам от отношението на медиците към близките на детето и към пациентите изобщо.
Има и всеотдайни лекари, за жалост бели лястовици. И това са по-младите сред тях.Повечето обаче са бездушни същества, смятайки, че болничните заведение са им лична собственост и чувствайки се в тах като притежатели, като на своя територия. За жалост "светилата", "имената" в професията гледат на болните като на разхождащи се пачки.
Съвсем скоро ми се наложи да се срещна с арогантното и грубо отношение на представители на тази професия.

Общи условия

Активация на акаунт