Значи ли че си лоша майка, ако решиш да не кърмиш?

  • 15 847
  • 381
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 191
Според мен такава жена просто не е добра майка - защото по своя воля не желае да дава на детето си това, което му е необходимо.

# 16
  • Мнения: 169
Не.
Както и ако кърми, това не те прави "добра майка".
Peace

# 17
  • Мнения: 2 152
кръц кръц, ние тук в този форум не сме малоумни, за всички е ясно и повечето са посочили, че ако жената има здравословни проблеми, никой не би я упрекнал, аз лично в моя пост съм посочила кой тип оправдания са ми неприятни. А ти не виждам защо трябва да подскачаш толкова.
ами подскачам,защото точно заради такива теми,пускани почти ежедневно,имаше периоди,в които едва не се сринах.От всякъде се пише и говори как ако не кърмиш,ако не направиш всичко възможно,дори и да вдигнеш 40 градуса температура, да се мъчиш ,но да продължаваш, не си добра майка. Няма да казвам какво чувство за вина съм изпитавала и колко пъти съм се питала,защо точно аз да имам проблеми и да не мога да кърмя..Как съм се опреквала, че не съм добра майка,защото не кърмя детето си
Слава Богу имам прекрасни хора до себе си и с тяхна помощ се осъзнах и разбрах, че не кърменето определя дали една майка е добра или не.

Кърменето започва да се фанатизира,ако мога така да се изразя, а това според мен не е правилно Peace

# 18
  • Мнения: 988
НЕ.

Гласувам категорично с "не", защото не мога да давам определения за добра и лоша майка изобщо - независимо дали са свързани с кърменето. Ексцесиите като изоставяне или побой или психически тормоз ги изключвам, те са ясни. А после? Къде е границата?

До колко шамара на ден/седмица/ за цял живот удря добрата майка, а лошата?
Изнервената майка лоша ли е? А ако е изнервена всеки ден в течение на една година? Или веднъж на седмица цял живот? А ако никога не крещи, но и не целува, добра ли е?
Добра ли е майката която никога не дава шоколад? А която дава всеки ден?

И т.н. до безкрай...

Родителството, вл. майчинството, не е едноизмерно.

# 19
  • Мнения: 1 896
Не мисля, че е лоша майка, но мисля, че страда от някакъв проблем и това е жалко.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
НЕ.

Гласувам категорично с "не", защото не мога да давам определения за добра и лоша майка изобщо - независимо дали са свързани с кърменето. Ексцесиите като изоставяне или побой или психически тормоз ги изключвам, те са ясни. А после? Къде е границата?

До колко шамара на ден/седмица/ за цял живот удря добрата майка, а лошата?
Изнервената майка лоша ли е? А ако е изнервена всеки ден в течение на една година? Или веднъж на седмица цял живот? А ако никога не крещи, но и не целува, добра ли е?
Добра ли е майката която никога не дава шоколад? А която дава всеки ден?

И т.н. до безкрай...

Родителството, вл. майчинството, не е едноизмерно.


Много добро мнение, подкрепям! Никой няма право да съди.  Изобщо, къде е писано, че добра е майката, която прави куп жертви. Така тя може да прехвърли на детето си чувството, че осмисля живота й и да му навреди психически доста повече, отколкото ако просто го дава по-лежерно!

# 21
  • Мнения: 6 029
не! разбира се че не! лош родител те правят много други неща, не начина на хранене на бебето! дори причината да не се кърми да е егоистична - пушене, пиене или нещо такова - подкрепям, така майката се чувства добре, а не изнервена, че не може да прави тези неща.

# 22
  • Мнения: 3 388
Разбира се, че не! Въобще такива крайни заключения на мен въобще не ми допадат.
Много зависи от причините, хубаво са го казали момичетата в тази връзка  Peace

# 23
  • Мнения: 4 451
Категорично не! Naughty
Аз, например не можах да кърмя, защото след секциото лекарите цял месец се бориха за живота ми. Толкова тежки усложнения получих. Чувствах се виновна, лоша майка и какво ли още не, но в крайна сметка го преодолях. По-важното е, че съм жива и мога да се радвам на децата си. Та мотиви разни и често изобщо не зависят от желанието на майката.
Признавам, трудно ми е да оправдая майка, която не кърми, защото и ограничавало свободата, не може да излиза, след 2ч. трябвало да се прибира и т.н., но определено мисля, че всяка майка е най-добрата за своето дете.

# 24
  • Мнения: 730
Разбира се,че не значи,че не е добра майка.Не само с кърменето се доказва обичта към детето.Каквито и да са мотивите на майката/все пак приемам,че е нормална жена/ да не кърми не приемам определения,че не обича детето си.Такива крайни мнения ми звучат абсурдно.За ползата от кърменето едва ли някой не е информиран,но все пак то трябва да е взаимно приемлив и съпроводен с удоволствие за двете страни процес.

# 25
  • Мнения: 190
Според мен всеки си има граница - на мен също ми се пие, пуши и излиза вечер, но временно съм ограничила тези си желания, защото ми се кърми. Не се чувствам по-изнервена от преди да кърмя, просто преди детето имаше други неща, които ме изнервяха...Не го приемам като трагична саможертва,  има време за всичко.

А дете, което не иска да суче, лошо ли е?   hahaha

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Момичета, вижте как е зададен въпросът. Ако е решила да не кърми, това за мен значи, че става въпрос за жена, която може да кърми, тоест няма проблеми в това отношение, но не иска просто, аз поне така го разбирам, а не жена, която не кърми поради възникнали проблеми. Аз имам една такава приятелка, живее в чужбина, тя наистина не иска да кърми, не защото има някакви проблеми просто казва, че е ангажиращо и не и се занимава, честно казано не съм съгласна с нея, нямам право да я съдя, но това е егоистично разсъждение, може да звучи крайно и грубо , но такава жена наистина не е много загрижена за детето си майка.
Аз например кърмя и страшно много искам да продължа в този дух, но много съм притеснена, че ми намалява кърмата, защото бебка плаче и май не и стига, та правя всичко възможно да си я увелича и като сип редставя, че има мами, които пият лекарства, за да си спрат кърмата, не зная какво ми става. #Cussing out

# 27
  • sofia
  • Мнения: 562
Категорично не! Всеки има право на избор. Единствено много се дразня, на оправданието "аз много иска, но.."-и тук вариации:рядка ми е кърмата, спря ми кърмата, щото бебето се буди половин час след като е яло, или защото вече гърдите не ми се втвърдяват, или защото не мога да изцедя повече от 50мл  Rolling Eyes , толкова много искат да кърмят, че не са си направили труда да попитат някой, или слушат само, който им е удобно  Wink.
В момента съм под афект от моя близка, която много иска да кърми едномесечното си бебе, но изцежда само по 50мл от гърда, а малката много лакома, и снаха и изцеждала по 200мл., та извинете ме ако съм много крайна  Embarassed

# 28
  • Мнения: 1 924
НЕ.

Гласувам категорично с "не", защото не мога да давам определения за добра и лоша майка изобщо - независимо дали са свързани с кърменето. Ексцесиите като изоставяне или побой или психически тормоз ги изключвам, те са ясни. А после? Къде е границата?

До колко шамара на ден/седмица/ за цял живот удря добрата майка, а лошата?
Изнервената майка лоша ли е? А ако е изнервена всеки ден в течение на една година? Или веднъж на седмица цял живот? А ако никога не крещи, но и не целува, добра ли е?
Добра ли е майката която никога не дава шоколад? А която дава всеки ден?

И т.н. до безкрай...

Родителството, вл. майчинството, не е едноизмерно.

Добре казано.

Въпросът е зададен адски некоректно.Глупаво е да се дават подобни оценки.
Освен това подобна тема не постига нищо, освен да  подклажда спорове.Тъпо е.

# 29
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Както е зададен въпросът отговорът ми е да. Не определям майка, която няма възможност или не кърми по причини, а такава, която е решила да не го прави, защото не иска

Общи условия

Активация на акаунт