Значи ли че си лоша майка, ако решиш да не кърмиш?

  • 15 826
  • 381
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 619
Мале, ще ме уморите от къде тръгнахме през къде минахме и до къде стигнахме.Наздраве  cheers предпочитам Туборг ,но и Загорка няма да откажа.

# 346
  • Мнения: 1 008
Абе много алкохол в темата за кърменето Simple Smile

# 347
  • Мнения: 684
Абе много алкохол в темата за кърменето Simple Smile

Жадни кърмачки - алкохол сънуват...  Mr. Green

# 348
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Малииииииии, к'во е тУй бойно поле? Ъгейн?!
Толерантност, момичета, му е майката, Т О Л Е Р А Н Т Н О С Т!
По темата гласувах с 'не', разбира се.
Къде ми е бирата?  Mr. Green

# 349
  • Мнения: 6 461
Малииииииии, к'во е тУй бойно поле? Ъгейн?!
Толерантност, момичета, му е майката, Т О Л Е Р А Н Т Н О С Т!
По темата гласувах с 'не', разбира се.
Къде ми е бирата?  Mr. Green

Да аз съм на същото мнение  Peace
Цитат
Толерантност, момичета, му е майката, Т О Л Е Р А Н Т Н О С Т!

# 350
  • Мнения: 1 516
Лоша съм да, толкова съм лоша, че хич не съм толерантна към  тези 40%, дето се правят на свети води ненапити!

# 351
  • Мнения: 4 392
Малииииииии, к'во е тУй бойно поле? Ъгейн?!
Толерантност, момичета, му е майката, Т О Л Е Р А Н Т Н О С Т!
По темата гласувах с 'не', разбира се.
Къде ми е бирата?  Mr. Green

Не си казала, каква я искаш.. Hug
Ако е еди каква си, си  ooooh!ЛОША, ЛОША, ЛОША ( майка) hahaha

За тези 40 % обърнах внимание още преди няколко страници..

Тази тема много бързо расте. Ще я чета, като/ ако я заключат. Laughing

# 352
  • Мнения: 535
Днес срещнах своя позната, беше бременна и сега вече си има бебче. На 23 дни... Не съм говорила особено много с нея преди да роди, споменах й, че кърменето е много полезно и приятно, че винаги може да разчита на мен, когато има нужда. Бях и с малкия и с бабата и нагледно й показахме големия кърмак. Учуди ми се, че още кърмя(вече рядко го споменавам, защото явно на хората им става неудобно, а с това и на мен...) И днес след като се видяхме, я запитах как се справя с бебока, суче ли... има ли някакви проблеми. И тя съвсем сериозно ме загледа и каза:
- Ами тя свърши... то и преди не пусках много и малката стоеше гладна, но явно вече свърши и приключихме.
Почувствах се глупаво, обяснявайки й, че няма как да свърши... Защо ли ми трябваше ooooh! Тя си беше решила още преди да роди, че тая няма да я бъде. И ми каза, че не иска да се ангажира толкова с бебето, а от 40тия ден започват и с киселото мляко. Толкова.
Аз не познавам кърмещи майки. Горното го чувам от всяка майка. Не знам какво значи да се отдадеш на детето си... не съм го виждала в никого. Виждам само как майки с шишета обикалят кафенетата и си люлят количките. Виждам как деца на по годинка и годинка и половина стоят закопчани в количките, докато майките им пушат. Виждам само как ги тъпчат с купени сокчета, с кроасани и ги бият, защото бягат. Това е, което виждам. Съжалявам, че няма как да споделя позицията на калина. Но трябва да призная, че тя е права. За съжаление. Аз не съм се отказвала от нищо за да кърма. НО СЪМ СИГУРНА, ЧЕ ГОРЕСПОМЕНАТИТЕ МАЙКИ СЪЩО НЕ СА СЕ ОТКАЗАЛИ ОТ НИЩО и НЕ са преживели това, което си минала ти, Калина. И знам,че няма да го минат. Това са просто майките, които виждам и, с които явно трябва да свикна. Но проблемът вече е, че НЕ Е МОДА, А НАЧИН НА МИСЛЕНЕ- ЕГОИСТИЧНО МИСЛЕНЕ.

# 353
  • Мнения: 6 029
Stansi, удивена съм от постинга ти! Много обичам някой да гледа отстрани как лошите пушещи майки бият децата си защото бягат Shocked

Е, и аз съм лоша пушеща майка. Как не ме е срам, и аз си люлея количката за да спи бебето, а не да се дере. Толкова съм лоша, че ще ходя да се хвърля от някъде.

А тия, които пребиха децата си до смърт колко ли са лоши?
Коя си ти, че да съдиш хората? И да знаеш кой от какво се отказва?

# 354
  • Мнения: 6 619
Stansi   от това ,което си написала излиза ,че всички майки които виждаш са лоши , а ти си най-идеалната  Shocked Меко казано звучи грозно ,свали се на земята  и спри да се идеализираш.
Julie що се връзваш  newsm78

# 355
  • София
  • Мнения: 44 136
айдее сега спора наново...този път насочен към пушещите по кафетата майки  hahaha

# 356
  • Мнения: 535
Julie, има правото да осъдя тези, които осъждат и мен. Не съм коментирала никого от форума, нито някой друг, който не заслужава това. Не съм казала и нищо остро, освен, че това мислене е егоистично. И говоря за тяхното мислене. Не за твоето или някое друго. Защото познавам тях и знам, че аз съм сама... което за мен не е нормално. Не съм идеална и не искам да съм. Просто споделих това, което виждам...

# 357
  • Мнения: 6 619
Julie, има правото да осъдя тези, които осъждат и мен. Не съм коментирала никого от форума, нито някой друг, който не заслужава това. Не съм казала и нищо остро, освен, че това мислене е егоистично. И говоря за тяхното мислене. Не за твоето или някое друго. Защото познавам тях и знам, че аз съм сама... което за мен не е нормално. Не съм идеална и не искам да съм. Просто споделих това, което виждам...
Да сподели ,че всички майки ,които виждаш са"лоши" поради една или друга причина .От където и да го погледнеш звучи тъпо.

# 358
  • София
  • Мнения: 1 877
С риск да разводня още малко темата искам да споделя моя опит (да вдъхна малко оптимизъм).

Дъщеря ми е родена в Македония. Аз още докато бях бременна бях убеден, че ще кърмя детето си, понеже това е най-доброто за него, а и имах добър пример от майка си. Но много много ми помогна и средата. В болницата (родих със секцио) ми донесоха бебето още на 12-я час, акушерката го сложи на гърдата ми и неотлъчно беше до нас със съвети и помощ. В болницата изобщо не предлагаха АМ като алтернатива - това се правеше само в критични случаи, които се брояха на пръсти.

След като ни изписаха, педиатърът ни продължи да дава полезни съвети за изключителното кърмене на поискване. Изобщо информацията, която идваше от лекари, сестри, литература и др. силно подкрепяше дългото кърмене. В резултат на това, аз бях заобиколена с кърмещи майки, които кърмеха мин. до 6 месеца, а по-голямата част и над годинка и приемаха кърменето за най-нормалното нещо на света - нито се чувстваха супер майки, нито се замисляха дали кърменето е прекалено трудно, времеемко, ангажиращо и тнт.

Това в никакъв случай не означава, че майките в Македония са по загрижени от майките в България Naughty. Просто има коренна разлика в общата нагласа, компетентните лекарски съвети, подкрепа от роднини и тнт.

# 359
  • Мнения: 6 029
Julie, има правото да осъдя тези, които осъждат и мен. Не съм коментирала никого от форума, нито някой друг, който не заслужава това. Не съм казала и нищо остро, освен, че това мислене е егоистично. И говоря за тяхното мислене. Не за твоето или някое друго. Защото познавам тях и знам, че аз съм сама... което за мен не е нормално. Не съм идеална и не искам да съм. Просто споделих това, което виждам...

ти генерализираш и слагаш всички под общ знаменател. аз съм от некърмещите лоши пушещи майки. и аз там при тези, които гледаш по кафенетата.
само дето аз не те критикувам.

Общи условия

Активация на акаунт