Декупаж (салфетна техника)-3 част

  • 48 542
  • 373
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: X
ето и моите първи опити за декупаж


Ако това са първите ти опити, какви ли красоти ще сътвориш по-нататък?! ThinkingЧудесни са!Браво!

Bushkata ,да, за всеки материал има различен медиум (лак-лепило)Няма проблем да лепиш с Ц 200 и върху гланцирана повърхност. Само гледай да уцелиш лепилото да е качествено, т.е. като изсъхне да стане прозрачно.

Chiges ,тази техника, която описваш съм я виждала и аз по руските сайтове. Shebby shick се казва.Не съм я пробвала, защото не съм намерила върху какво. Rolling EyesНо имам голям мерак.

# 331
  • Мнения: X
Лимонка, ето какво се получи от моя опит с window colours.Не устисках 24 часа, както е според упътването за работа с тях и за това все още не е съвсем прозрачно.Но иначе е ефектно, макар че не е съвсем завършено и от снимките не може да се види много добре.







# 332
  • Мнения: 972
 smile3501
Браво! Страхотни неща от всички  Crazy Все така да продължавате.
Аз тази нощ нещо неможах да спя та се развихрих. Подготвих си няколко бурканчета, едно шише  Whistling и една табличка. УСпях само да ги боядисам с акрилна боя, че нали трябва да съхне.

# 333
  • под тепетата
  • Мнения: 149
Fancy N, наистина страхотни неща си измайсторила, казвам ти го искрено! Портмоненцето и чантичката ползваш ли ги и с какво си ги лакирала отгоре? И аз имам опит с една памучна тениска - стана доста прилично. За тези, които не са опитвали - има такъв медиум на Marabu - нарича се просто Textil- Medium, с него се маже първо плата и после пак върху салфетката. По-добре става на неразтеглив плат, аз малко се изтормозих с трикото, но пак стана - вече 3 пъти е прана и още стои Mr. Green. Хубаво е да се знае предварително точно къде ще е картинката, за да се маже само там, защото това, което остане извън салфетката лееко се забелязва, но според инструкциите се маже на около половин сантиметър извън мотива., после като изсъхне добре се глади (с не прекалено силна ютия като мен Blush, че пожълтява) и готово.
Caprari, браво, страшно ми хареса! smile3501 Сега ще ходя и аз да си търся такива бои! От какво е дръжката?

# 334
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Caprari, тази розичка стъклена ли е? Страхотна е станала! Браво и на Fancy N!Мога само да гледам красотите ви! Пробвах декупажа покрай Великден, като украсих две, три яйца, но нищо не се получи. Или поне не толкова добре, че да се мотивирам за по нататъшни опити...  Cry Надявам се, че все някога пак ще пробвам, но този път по-успешно!

Честито на победителите в конкурса!  bouquet

# 335
  • Мнения: X
Дръжката е от тел.Просто оставих дръжките на всяко отделно листенце по-дълги и като го сглобявах се получи дръжката на цветето.

MiRa_55 ,не, не е стъклена. Правена е с window colours. Лимонка по-надолу е дала линк.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 13:17 от Анонимен

# 336
  • Мнения: 1 403
Благодаря на всички! Embarassed Вие ме запалихте по този декупаж Simple Smile Изчетох всичките ви теми и колко пъти съм ахкала скрита пред красотите на всички ви...Сега де що видя, веднага мисля дали не може да се отдекупира Laughing Дъщеря ми каза, че ще си носи най-ценните вещи постоянно в раница на гърба, за да не им се случи нещо Laughing
лимонка, портмонето и чантичката ги минах веднъж с textil potch и после взех, че ги минах веднаж и с универсален медиум Daler-Rowney, и аз не знам защо. Като ги гледам, ми се струва, че ще са устойчиви...

# 337
  • Мнения: 679
Нещата на всички от последните дни са много хубави! Поздравявам ви!

Аз никак не съм дейна с декупажа, но като стана дума за новия конкурс, реших да се включа. Моето предложение е да е нещо лесно изпълнимо и практично. Покрай първия конкурс декупажът набра страшна популярност. Мисля, че и още хора ще се включат, ако задачата е достъпна и не изисква използването на много материали. С други думи да е нещо зарибяващо. Това, което на мен ми хрумва, е изработване на картичка, като може да се постави отново и тема. Има ли вече и други идеи? Хайде, Caprari, ти със сигурност си измислила нещо  Wink

# 338
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Запалихте ме с този 3D декупаж и нправих един опит и аз:
http://decoupage1.multiply.com/photos/photo/10/10
http://decoupage1.multiply.com/photos/photo/10/11
А това е една друга бутилка с лалета:
http://decoupage1.multiply.com/photos/photo/10/8
http://decoupage1.multiply.com/photos/photo/10/9
И една кутия, която не е декупаж  Embarassed, но много ме вдъхнови една кутия на Caprari :
http://decoupage1.multiply.com/photos/photo/10/12

# 339
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
ето и моите първи опити за декупаж
Ако това са първите ти опити, какви ли красоти ще сътвориш по-нататък?! ThinkingЧудесни са!Браво!

Това сякаш аз съм го писала Peace
Fancy N
, добре дошла при нас!

А сега да ви потормозя с още лоши снимки: кутията, която бях започнала за конкурса преди да решим да бъде върху бутилка или чиния, и тук и тук
Belladona , с какво го прави обемния, много добре се е получило, а и кутията е чудесна

# 340
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Belladona , с какво го прави обемния, много добре се е получило, а и кутията е чудесна

Залепих 1 път мотива и отгоре оформих с тесто /това, което се приготва от брашно, сол и вода/. После покрих 2 път с мотива и дооформих. 
radinna, твоята кутия заслужава похвали - много е хубава!!!   bouquet
Усещам, че тази година ще се прибера от морето с още един сак, пълен с миди, камъни и пясък  Whistling

Забравих да поздравя специално Caprari за цветето - много ми хареса!!!

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 10:02 от Belladona

# 341
  • Мнения: X
Ати ,за съжаление нищо не съм измислила; напоследък съм блокаж от всякъде. Tired
Belladona, браво за 3D-то! И за другата бутилка!А що се отнася до това:

И една кутия, която не е декупаж  Embarassed, но много ме вдъхнови една кутия на Caprari :

направо съм поласкана. FlutterЕдин вид играя ролята на муза. Heart EyesИскам само да ти кажа ,че твоята кутия е станала много по-хубава от моята. Wink

радина ,що да са лоши снимките, бе?Тоя път си ги скопосала по-хубави и мога да ти кажа, че кутията е просто прекрасна!И аз бях започнала кутия за конкурса, ама като стана ясно, че ще е бутилка и се преориентирах.
На лимонка ще й опъвам ушите виртуално. LaughingЗапали ме с тия боички и вчера набързо намацотих още едно цвете

# 342
  • София
  • Мнения: 983
За да не изреждам поименно - мога да обобщя, че от последните неща, които сте показали, няма нещо, което на не ми харесва. Браво на всички   bouquet

Радина, снимаш прекалено отблизо, затова не са ти на фокус  Simple Smile Забелязва се, че фокуса в повечето случаи ти е избягал зад предмета - пробвай да се отдалечиш малко. Ако в кадъра влезе по тази причина прекалено много от интериора, може после да го кропнеш  Peace

# 343
  • Пазарджик
  • Мнения: 712

Искам само да ти кажа ,че твоята кутия е станала много по-хубава от моята. Wink


Да бе, да... Ти си я изпипала отвсякъде - направо е чудесна.
А аз успях само това да сътворя със скромния запас от миди, останали от миналите години, докато ти имаш неизчерпаем запас от материали на една ръка разстояние. Завиждааам !
А да те питам за цветята - сега стоят ли като "макарон" или с телта вече са по-стабилни?

# 344
  • Мнения: X

А да те питам за цветята - сега стоят ли като "макарон" или с телта вече са по-стабилни?
А, бе, баш като макарон не са, ама не са и бетон-средна   хубост са. По няколко пъти може да им се сменя формата.

Общи условия

Активация на акаунт