Въпрос за Дуфастон...

  • 5 074
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 324
verit говори с лекаря си по въпроса, но наиситна прогестерона може да подтисне овулацията ако се приема преди нея ....
Прогестерона се съдържа в някои видове хормонлни контрацептивни хапчета.

# 46
  • Мнения: 4 306
verit прегнилът ти е назначен за да се таймира овулацията. Т.е е редно прегнилът да е преди дуфастона. Ама като се замисля, щом на 13-ти ден ти е хубав фоликула /17мм/, може би по-рано трябва да се сложи прегнила. Годните фоликули са около 18-21 мм, доколкото знам нарастват с около 2мм на ден.
А за себе си да кажа, взимала са прогестеронови препарати и от 10-ти ден и пак си имах овулация, доказана.

# 47
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ще ти кажа при мен как е било и по какъв начин се е процедирало.
   На 15 ден се видя фоликул 23 мм. /мисля, че размера му е добър/, биха прегнил 10 000 единици. На 19 ден отидох за да проверят дали се е спукал, след като се установи, че вече се вижда жълто тяло ми предписаха ДУФАСТОН. Самата аз знам, че само след доказана овулация се зпочва Дуфастона, преди това НЕ!
   И аз като ВЯРА мисля,че доста ще порастне фоликула до 17 ден....НО!!! По учебниците пише, че растат с по 2 мм. на ден, но специално при мен /ежедневна фоликуметрия/ разстат с по половин милиметър. Всичко е много относително.
   Ако ме питаш мен, действайте с половинката, защото и 17 мм. е добър размер, отиди на 17 ден, ако се е пукнал фоликула - започни с дуфастона, ако не се е - нека те боцнат с Прегнил. Само след като отидеш отново да се види , че се е спукал - започни с приема на прогестеронови препарати.
   Стана дълго и объркано, ако искаш - питай пак или кажи какво не ти е ясно.   bouquet

# 48
Благодаря ви за информацията.Днес си мислех дали да не бия прегнила на 16 ден,а не на 17.Съвсем се обърках ,но нали все пак лекаря затова е лекар,ако той не може да прецени,то кой тогава.Но както казват-прави каквото трябва,пък да става каквото ще.Още веднъж ви благодаря за информацията и успех на всички вас Hug

# 49
  • Мнения: 106
Много е спорен този въпрос с Дуфастона.
Аз ще споделя мнението си и ще помоля да бъда коригирана ако греша.

Когато се предписва за регулиране на цикъл -
при нередовен цикъл овулацията е .... трудно доказаема.
При прием на Дуфастон от 16 ден, няколко месеца поред (според мен) цикъла се регулира, а с него и ОВУ, което следва да е в нормата - до 16 ден. От което пък следва, че той може да помогне за бременност при жени с нередовни цикли защото най-малкото ще може да се предположи кои са дните на ОВУ.

И на мен ми е предписан. От 16-ти ден по 1 на ден, 10 дни. Имам още 2 дни да реша дали да го пия. Чудя се....

Едва ли има какво още да се каже за дози Дуфастон, ако някой не е съгласен или е разбира се с мен, нека сподели.


# 50
  • Мнения: 80
Момичета имам такъв въпрос - след втора инсеминация съм и забелязах че от Дуфастона цикъла ми нарастна с три дни (а този месец май ще са и повече). Това не ме притеснява особено много, колкото факта дали има зависимост между увеличаването на дължината на цикъла и изместването на самата овулацията. Знае ли някой дали има такава зависимост при приемането на Дуфастон. Въпроса ми е продиктуван от факта, че досега винаги на десети ден съм правила хубави фоликули и добра лигавица. Този месец обаче се оказа че на десети ден лигавицата е по-тънка от обикновено и след пуснат естрадиол се оказа че е добре да се направи инсеминацията по-късно. Дали Дуфастона влияе само на лутеалната фаза, като евентуално я увеличава или има общо влияние върху целия цикъл?

# 51
Здрасти, това за мен е недопустимо, при положение, че овулацията настъпва на 14 ден от цикъла и то при доказана, да ти исписват Дуфастон на 11-я ден. Това е хормон, които подпомага понататъчното имплнтиране на оплодената яйцеклетка. На мен ми го изписаха от 16-тия ден.

# 52
  • Мнения: 939
Здрасти, това за мен е недопустимо, при положение, че овулацията настъпва на 14 ден от цикъла и то при доказана, да ти исписват Дуфастон на 11-я ден. Това е хормон, които подпомага понататъчното имплнтиране на оплодената яйцеклетка. На мен ми го изписаха от 16-тия ден.
newsm78 мчи аз го пих 3 месеца от 15 ден, без да имам ову (то беше И с цел регулация на циклите, де...)

# 53
  • Мнения: 4 306
Дали Дуфастона влияе само на лутеалната фаза, като евентуално я увеличава или има общо влияние върху целия цикъл?
Да точно така, коригира ЛФ, а оттам може да удължи малко цикъла с ден,два.

# 54
Здравейте,
Моля за помощ!!!!!!!!!
Изчетох всичко тук и съм объркана много Sad
Изписаха ми Дуфастон от 18 ден за десет дни, за нормализиране на цикъла само за два месеца. Но тук чета че трябва да се пие само след доказана овулация. Какво да правя?!?!?!?!?
Да послушам ли лекаря или да слушам гласа си и да го почна след ову. Цикъла ми е доста дълъг, ако го има, между 35 и 38 дни. в такъв случай трябва овулацията да ми е към 21-23 ден.
Как да постъпя?

# 55
  • Мнения: 1 335
happymery, от начина, по който задаваш въпроса си не става ясно нещо важно - дали целиш забременяване или не покрай съкращаването на цикъла.
Ако да - то Дуфастон се приема задължително СЛЕД овулация. Най-лесно може да пробваш да хванеш кога е с тестове.
Ако ти е изписан за регулиране на цикъла, то да не те притеснява това от кой ден ти е изписан. След време с регулирането на дължината, ову ще се измести(за 2 месеца се съмнявам да постигнеш траен резултат от лечението).
Някакви изследвания на репродуктивните хормони имаш ли, или Прогестерон-а ти е изписан на юнашко доверие?
Във всички случаи се косултирай с лекар, по-добре друг. Този те е подвел най-малко с това, че 2 месеца прием ще ти е достатъчен.
Успех

# 56
Благодаря arcana.
Да правила съм изследване на хормони и прогестерона ми в леутална фаза беше 3,5 nmol/l, което значи че не е имало уволация ( до колкото знам). После ми изследваха хормоните на щитовидната жлеза и антитела, и се оказа проблема там. Сега си пия хапчета и цикъла ми почна да влиза в график но е по-дълъг, но юни не ми дойде. Затова лекарката ми изписа оргаметрил за да го предизвика и дуфастона след 18 ден да го нормализира. Но понеже ние правим опити за бебе, затова се замислих след като прочетох всичко тук.
Благодаря още веднъж. Ще си следя ову с тестове и ще го почна след това, ако имам този месец въобще Wink

# 57
  • Мнения: 583
понеже и аз целя забременяване
бях на гинеколог, каза ми че ову ще ми е на 12-14 ден, а ми изписа дуфастон от 11-я
чудя се какво да правя...
май няма даго пия и ще изчакам да мине ову-то и тогава
НО, има ли такива които са го пили по Моята схема и са забременели!??!!?

П.П. извинявам се за далечното връщане на темата

Общи условия

Активация на акаунт