кога тръгнаха децата ви на градина?

  • 1 795
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
И моите са на ясла от септември, приеха ги и ги записах Party

Те са общителни и се надявам да нямам проблеми с настоенията им и по-малко с болести Praynig

# 16
  • Мнения: 2 084
Два месеца преди да навършат две години и преди да започна работа ги заведох на ясла, за да мога да ги вземам по-рано. Пурвата седмица беше добре, а после беше едно реване..., но за две-три седмици започна да им харесва. Това, че са двама прави нещата по-лесни за тях.
На детска градина тръгнаха на 2.5 г. Предпочитам детската градина пред яслата. В яслата в началото лелките поискаха да върна дневните памперси, които бях махнала три месеца преди това, започнаха да ги хранят, а те можеха да се хранят сами /голямо мазане беше, но се справяха/.
Много трудно свикнаха с детската градина - около месец се адаптираха, започна едно голямо пишкане по килима, сбъркаха персонала от бели, за 3-4 месеца трябва да им плащат вредни на жените. Сега на 3,3 години сме ангелчета /да чукам на дърво/.

# 17
Колкото по рано ги дадеш по-добре за децата. Аз мойте ги гледах до 3г. (с помощник) но последната година беше ужасна съжелявам че не ги дадох по рано.
Може би е по добре да ги дадеш когато станат на 1г.

# 18
  • Мнения: 2 084
Ако можехме да си позволим аз да не работя нямаше да водя децата си в детска градина, а само за няколко часа докато вървят заниманията и игрите. Обпжавам мремето, прекарано с тях, обичам да си играем и да се занимаваме. Мисля, че децата трябва да се отглеждат от майките и бащите си, а не в институция. За съжаление за нашето семейство моята заплата е важно допълнение към доходите.
А мисля, че на една година е много рано да се отдели детето от майката.

# 19
Здравейте,
това че даваме децата си на дет. градина не означава че нямате деца и няма да ги обичате или да си общувате с тях!!!
Става въпрос че хората са учили и знаят как да общуват с тях и как да ги занимават.
Ние като ги гледаме в къщи имаме прекалено много домакинска и  лична работа. Не съм игурна че може да им отделиме много време дори като ги гледаме в къщи.
Поздрави,

Общи условия

Активация на акаунт