набих я от безсилие!

  • 3 865
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 И аз бях в същото положение. Разликата между децата ми е 2г8м. Имала съм моменти в които не съм ги понасяла и двете. А голямата трябваше да я уча и да говори. И се отказах да ги гледам и двете заедно, помолихме едната баба да взима майчинството и да помага по този начин. Сега са вече по-големи, и повярвай ми даже ми е забавно с тях, скучно ми е без тях. И е много по-лесно.Просто ти трябва помощ! Не се прави на майка - героиня, никой не ти го признава Wink

# 46
  • Мнения: 2 292
аz бих иzвикала някой да ми помогне. баба, бих платиола на гледачка, бих каzала на таткото да си вzеме отпуска ... колкото повече се иzнервяш, толкова повече детето става по нервно, zащтоо твоите нерви се отраzяват на него и почва да прави неща, които още пиовече те натоварват и тормоzят ... така zатъвате zдравата . Отделете пари zа някой да помага в домакинството поне иzвестно време. ще ви помогне на семейството като цжяло да се стабилиzира, да си намерите графика, да се органиzирате и да се успокоиш. ще дойде момент в който ще можеш да поемеш нещата отново и то спокойна.  И децата ти щ? бъдат спокойни. Успех.

# 47
  • Мнения: 1 533
Днес изяде цяла купа с мусака Crazy и то без никакви магарии. Явно беше прегладняла отвсякъде.


Ню, мисля си че като тръгне на градина, ще прояде. Вкъщи все мишкуват и намират да клъвнат я солета, я бонбон, я бисквита и си развалят яденето. А в градината няма такива работи, огладнява се, пък и може да се разяде при децата.

Пробвай, ако искаш, следното като си вкъщи. Изненадай я и не я кани да сяда да обядва, сипи си на теб, направи си салатка, каквото там има и седни тертиплийската и почни да си хапваш. Мисля, че доста ще я втрещиш, че не я караш и нея да яде. Току виж се примъкнала сама.

# 48
  • Мнения: X

Пробвай, ако искаш, следното като си вкъщи. Изненадай я и не я кани да сяда да обядва, сипи си на теб, направи си салатка, каквото там има и седни тертиплийската и почни да си хапваш. Мисля, че доста ще я втрещиш, че не я караш и нея да яде. Току виж се примъкнала сама.

Ха-ха,аз също съм го правила тоя номер на сина ми.И той беше(и още си е) злоядо дете.И сега, чат пат му погаждам тоя номер.Наистина действа. Peace
 Викаше ми:"Мамо,като те гледам как ядеш и на мен ми се преяде.Много заразително ядеш" Joy

Последна редакция: пн, 11 юни 2007, 21:26 от Анонимен

# 49
  • Мнения: 5 468
Ню, мисля си че като тръгне на градина, ще прояде.
И аз така си мисля. Като гледа другите деца, ще се нареди и тя, че и ще се мъчи да се докаже, колко е послушна и как всичко ще си изяде. Тя си пада малко подмавачка, все иска да се хареса.

Пробвай, ако искаш, следното като си вкъщи.
Нееее... пробвала съм. Няма никакъв ефект! С мъжа ми сядаме, даже си говорим - "Не, не слагай на Гери, тя няма да яде, не е гладна", а то идва и вика: "Да, аз не съм гладна!"... друг път мъжа ми я плаши, че ще й изяде нейното ядене... тя с готовност казва: "Добе, тати, папай!"  Close ... такива като "Ще го дам на едно друго дете", "на кучето, на котето", въобще не й минават и веднага го предлага това ядене на целия свят.
Ще прояде в градина. Вярвам в това newsm78 Peace.

# 50
Значи, моето дете като не иска да яде, не го карам.Казвам- ОК не яж.Но...яде се само в часовете за ядене.Тоест, ако преди лягане ми каже- мамо, дай нещо да папкам- казвам-съжалявам, но времето за вечеря мина.Късало ми се е сърцето да го оставя гладно, горкичкото Simple SmileНа другия ден, още на закуска,  си облизва чинията ShockedИ лека полека се научи, да яде.Освен това, естествено обръщам внимание на това какво обича да яде и какво не.При положение че мрази сирене, за какво да го карам на сила да яде, нещо което му е противно.Измислям нещо друго.Повече мляко сутрин, кашкавал и т.н.На мен до ден днешен, ми се повръща само от мисълта за кисело зеле от подобно "насилие" в детството.

# 51
  • София
  • Мнения: 888
Според мен малко си изпуснала нещата  и затова е така. Аз още като разбрах,че съм бременна започнах да подготвям каката  да е по- самостоятелна - яде сама,заспива,сама и преди всичко знае,че когато бебето плаче трябва първо на него да обърна внимание. Включвай я в гледането на бебето - да носи дрехите му,да го къпе, да  бута количката, да носи шишето с млякото, да го гали. Товам ного помага при ревността. Само като като кажа на каката бебето плаче тя веднага отива и м удава бибата. Под мое наблюдеие си играят на спалнята - тя го завива,говори му и т.н, Опитай се да я приобщиш, но това за яденето и незаспиването ще ти е по -трудно особено сега,когато са две е бебето и малко по-важно на първо време,но с търпение всичко е постига.

Общи условия

Активация на акаунт