Дайте съвет как да я науча да заспива сама след обяд?

  • 1 189
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 723
Явно, че детето не се уморяма достатъчно и няма такава нужда от следобедния си сън.
Голямата ми дъщеря на тая възраст вече пропускаше това си спене през ден
и вечер заспиваше спокойно към 8.30- 9.00ч.
Не се притеснявай- щом ще я пускаш на ясла-
там ще й регулират режима...  Peace
 

# 16
  • Мнения: 234
Не съм съгласна,че дете на около 2 год.няма нужда от следобедния си сън.Може да дремне само 30 мин.,но все пак трябва да си почине.Те са мънички и бързо се изморяват,затова им трябва време да възстановят силите си.
Разбира се всичко си е до детето.Но въпроса е в това дали ще спи по-малко или по-вече.А не дали ще спи или не трябва да спи.

# 17
  • Мнения: 78
сякаш чета за мойто момиченце. преди просто я слагах в леглото  и сама си заспиваше. а от няколко месеца като я сложа да спи , почва да скача играе и всякакви неща и то само следобяд. какво ли не опитвах - приказки преди да я сложа в леглото и даже една приятелка ми каза да капвам на леглото 1 капчица лавандулово масло, защото успокоявало, ама нямаше ефект и сега я събуждам сутрин по-рано /към 8/ та после в 2 едва гледа и  повечето пъти заспива. . та всъщност полагам старание да се измори и ранно събуждане, просто почвам към 8 да тропам , не пазя тишина и така горе долу имам успех

Общи условия

Активация на акаунт