За ранното премахване на дневния памперс

  • 2 365
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Но намерих безпогрешен вариянт отиваме в банята и пускам душа и веднага се изпикава ,но се притеснявам че в яслата ще искат да седят на гърне,та въпроса ми е да продължавам ли в банята и да се надявам че в един момент ще приеме да седи на гърнето или да настоявам за гърнето.
Моят син също не иска да пиша в гърнето седнал,но когато е прав му е забавно.На гърнето сяда,когато има да ака.Сега времето е топло,можеш и на вън да опитваш да го изпишваш(ако ти се занимава естествено).Преди си носех чашка за еднократна употреба и пишаше в нея(после я изхвърлях),сега е много доволен като напиша някоя дърво.Успех  Peace
Мъча се,но не иска да пиша на вън.Незнам май ще се откажа и ще пробвам по-късно.Това гърне за нищо не го признава

# 31
  • Мнения: 27 524
Общо взето, както за всяко нещо, и тук ще срещнеш противоречиви мнения.  Wink
Според мен е рано. Аз мисля, че това се прави в по-късна възраст, след 2 годинки, когато детето може да разбере обяснението и да оцени удобството на гащичките, без памперс. Не съм зпаочнала тази процедура със сина ми все още, малък е, няма да разбере, нямам причина да бързам и да тормозя и себе си, и него  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 688
звездичка, Яна пък започва веднага да пишка, ако й дам вода или сок, пробвай го на гърнето, може и при вас да действа

# 33
  • Мнения: 128
Ммм да, и аз съм ЗА ПАМПЕРСА.
10 пъти на ден по 15 мин. седяне на гърне. За мен е по- добре да прекарам това време в игри с детето за да стимулирам мозъчето му отколкото да се опитвам да му дресирам пикочният мехур. Очевидно на тази възраст детето не може да контролира отделителната си система така че ми се струва безмислено упражнение поне докато не се научи да казва "аки" и "пиш".
Разбира се това е само моето лично мнение, което касае само моите деца. Peace

# 34
  • Мнения: 1 081
Хич не е рано! Махай смело, но се зареди с помагачи за пране и гладене:) Докато пишка в памперса, няма да разбере дискомфорта от мокрото на дупето, така че-действай:)И УСПЕХ!

# 35
  • Мнения: 1 992
Махнах дневния памперс от 9ти месец. На обед спи също без памперс. Пропуски има, но те са по моя вина, ако съм се заровила нещо във форума примерно и забравям, че отдавна не е пишкала.
И не е вярно, че не могат да оценят това, че са без памперс, оценяват го и ще как! И слагането на гърне на често е само първата седмица, после всичко си идва на мястото. Така че тази,  които са решили, да не се притесняват, че мозъчето на детето им ще остане нестимулирано Wink

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Щом вече добре се оправя с гърнето, махай памперса. Даже за излизане не му слагай памперс гащи. Носи си няколко чифта резервно бельо и панталонки. Сега времето е топло и идеално за подобно начинание.

Иначе лично аз не бих настоявала за приучаване към гърне на такава възраст. За всичко си има време  Peace

# 37
  • Мнения: 318
Махането на памперса на 10 месеца не е никак рано според мен.На голямата ми дъщеря го махнах точно по това време и за о/о 1-2 седмици всичко се регyлира.Сега бебка я слагам още отсега,т.e.7,5м. и скоро ще пробвам и без него.Сега времето е топло и мисля,че сега е момента да го махнеш,в началото поне за вкъщи.Желая ти yспех и тъпение.

# 38
  • Мнения: 1 555
Желая ви успех, съвсем искрено !! Колкото по-рано се махне този отвратителен памперс, толкова по-добре !!!
Аз смятам окончателно да решим проблема +- 1 месец преди рождения му ден, тъй като синът гърне не го влече, ама хич !!!

Общи условия

Активация на акаунт