аз съм лоша майка

  • 4 272
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 647
Значи и аз съм лоша майка , и около 50 % от майките във форума също !
Laughing

Това е третата или четвъртата тема за последните дни.

Момичета, спрете се с това залитане към самообвиняване, не е здравословно...

Хората търсят успокоение, според мен, затова споделят. Много ясно, че никоя майка не мисли за себе си, че е тотално лоша и не става за родител. Ако беше така щеше да има бум на самоубийствата.
Просто сме доста нервни, особено ако децата са повече от едно и ходим на работа, в едно с другите домакински задължения и не можем да преценим правилно ситуацията и то за кратките срокове, които се изискват, ка- молим да реагираме адекватно на всяко предизвикателство през деня.
И аз се карам /не бия, но викам понякога/- често съжалявам, често мисла че съм права. Въпреки това си слагам ръка на сърцето и си признавам, че не съм стигала до тоталното решение, че съм "лоша" майка- децата са здрави, нахранени, облечени, когато не съм на работа се занимавам изцяло с тях, ТВ не гледам дори. Толкова мога- толкова правя. За да са спокойни и аз трябва да съм такава, затова гледам да се обвинявам минимално.
  Peace

# 16
  • Мнения: 2 051
Дедо Боре,
защо не седнете с бащата един ден и да си определите всички сфери, в които имате някакви разминавания - (за отглеждането на детето говорим)?

Съвсем, съвсем примерна процедура:
Без да се разправяте ти такъв, пък ти онакава, си определете кои са най-важните принципи на възпитание ЗА ДВАМА ВИ.  Установете си ги и си ги запишете най-добронамерено. Щом са и на двама ми - те да са ви ориентирът, който да спазвате.
После вижте къде не съвпадате  - сигурно ще има и различия, неизбежно е, пък ще ви помагат сходните положения (нали не си се женила за ескимос). Определете това, което пречи - според теб и според него.
Не спорете кой прав, кой крив до смърт, щото всеки е прав донякъде само...Просто вижте в нещата, в които имате различия, кое съответства повече на вашите си принципи, тези дето И ДВАМАТА сте ги установили като ваши и важни.
Който повече се е отдалечил от принципите - ами просто малко да отстъпи, да си каже "мама му стара тук прекалих и е добър момент да се променя".
Може и ти да си тази, може и той да е, но без малко да погледнете по-навътре работите няма да стигнеш до конкретни причини. Само ще се депресираш, пък е ясно, че и на детето не му е много приятно.

Пък после просто малко се старайте да спазвате вашите си принципни положения. Нищо лошо ако не винаги се случва, но ако човек има желание, ще има и напредък някакъв....
И като определяте тези неща не забравяйте и бабите, лелите, батковците и някакви граници с тях.

# 17
На колко години е детето ти? От това зависи мнението ми, което сега няма да изказвам, защото може да не е актуално спрямо възрастта на детенцето ти.  Peace

2г и 10 месеца
И аз изпитвах такива скрупули.Тръгнах на работа и вече съм добра майка WinkНормално е когато детето е около майката постоянно тя да се изнервя.За това гледай да си оставяш повече свободно време за самата теб, или по-точно използвай бабите когато имаш възможност!

аз ходя на работа, но от това нещата не стават по-добри

Дедо Боре,
защо не седнете с бащата един ден и да си определите всички сфери, в които имате някакви разминавания - (за отглеждането на детето говорим)?

Съвсем, съвсем примерна процедура:
Без да се разправяте ти такъв, пък ти онакава, си определете кои са най-важните принципи на възпитание ЗА ДВАМА ВИ. 

абсолютно невъзможно - за  него аз не се справям и съм безсилна и с това ще си навлеча лошо отношение и за в бъдеще.

той никога не е прекарвал цял един ден с децата - ама цял ден само с тях. Опитах се да му доставя такова преживяване, за да разбере как се чувствам аз, но той веднага си намира помощник = майка си.

не че е лош баща и не помага, напротив, но опре ли до възпитанието ....

# 18
  • Мнения: 1 100
Това е третата или четвъртата тема за последните дни.

Момичета, спрете се с това залитане към самообвиняване, не е здравословно...

Мда...

в слу4ая май таткото има нужда от едно голямо дърпане на уШи Mr. Green да глезим мился вси4ки можем, по трудно е да се възпитава...В този смисъл ти си много отговорен родител, дано намерите обЩ език със съпруга ти, по отноШение на децата Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 056
dedo bore, звучи ми познато състоянието ти...
Даже мислех и аз да пускам подобен пост. Денонощно сме със сина ми /още го кърмя, вкл. и нощем/, татито е все на работа, сутрин като излезе в 9 часа и се прибира в 21 часа...В почивните дни работи допълнително...Бабите ни са далече...Моите бушони изпушват вечер. Усещам се как имам гневни изблици дори и за по-незначителни неща вече...
Все още не се обвинявам, защото го гушкам и целувам много, но все пак усещам, че трябва по някакъв начин да овладея тези гневни изблици. Самата аз не се харесвам такава и веднага след като съм се развикала съжалявам вече. Разбрах едно - причината е в мен. Наложих си да бъда по-търпелива и вече като усетя че ще се развикам, хващам сина си пред мен, накарвам го да ме погледне в очите и бавно му обяснявам каквото имам да обяснявам...По този начин печеля време да се успокоя, а и той спира да врещи например или да бърка в кофата за боклук или т.н.
Виждам, че ти ходиш и на работа, а и май от таткото нямаш нужната подкрепа...
Всъщност ако наистина е така ..."за  него аз не се справям и съм безсилна и с това ще си навлеча лошо отношение и за в бъдеще."...то не се учудвам, че се самообвиняваш...Само, че мисля, че вината е повече в него и ти трябва да осъзнаеш, че това, че той мисли че ти не се справяш не е единствената гледна точка.
Аз се успокоявам с това /а ще ти го дам и като съвет/, че винаги бех могла да разчитам на съвет от професионалист-психолог. Имаш си интернет, винаги можеш да изровиш къде има разни центрове за работа с деца, разни неправителствени организации, че дори и правителствени, които дават безплатни консултации на родители и деца /това ако не можеш да си позволиш някой-друг сеанс на частно/. Там биха ти дали адекватен съвет как да се справиш с гневните изблици, а и да разбереш защо всъщност ги има.
Иначе още бих ти казала, че едва ли си толкова лоша, колкото ти се струва в момента. Не си внушавай негативни мисли, напротив - мисли си как ти се налага да се справяш със стреса в работата, стреса на улицата, стреса вкъщи после(всичко е на твоите ръце, а кога и колко почиваш?) и знай, че се справяш. И не е лошо да прехвърлиш част от вината за възпитанието на децата и върху татито, все пак те са и негови (и спри да се самообвиняваш)
Желая ти успех, подкрепям те.

# 20
  • Мнения: 459
По същия начин съм и аз. Само, че аз не й се карам, но настоявам за това, настоявам за онова. Докато баба й й позволява всичко и като си тръгва 30 мин рев, гушка я, не я пуска. Пък аз  Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Всеки е минавал през този период. Хубавото е, че при добро желание можеш да се промениш. А и самото дете с възрастта става по-сговорчиво.

# 22
  • Мнения: 4 362
Всички сме такива.
Всичко е на нашите глави, тичаме непрекъснато, спим по 6 часа на нощ, вършим по 16 неща едновременно, и все има по някое зорко око - чуждо или наше - да каже с кое не сме се справили перфектно...

Аз също мисля така  Peace Макар,че често ме обсебват тези чувства или мисли.
Наистина е кофти,особено при бабите .При нас ситуацията е такава ,постоянно чувам от баба и "майка ти не дава","майка ти ще се кара","майкат ти ....." Излиза,че аз съм лошата и само аз не давам да се правят разни неща,а те са добрите и разрешават  Tired

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и моите реват за баба си...
И аз съм лоша майка, но съм тяхната единствена майка. Нямат друга  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт