козметиката на Талодерма - 6

  • 102 789
  • 505
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
........
А нещо за разширените пори би ли ми препоръчала?
Привет   bouquet
Мога разбира се.

Здравей! Пак съм аз!  Laughing
Тъй като аз по принцип си правя маската с хума и дермален разтвор ... да я сменя ли с тази, която препоръчваш?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 043
amadis, много ти благодаря  Hug
Въобще не си се забавила. Аз, всъщност, за никъде не бързам  Laughing

До колкото знам салицила в маската против акне я прави неподходяща, но ти не я ползваш / аз си я слагам в Т-зоната.   bouquet[/color]

Ами ползвам я, ама забравих да я напиша и много ми харесва. По-точно, ползвах 2-3 пъти докато бях бременна. Идея нямах, че салицилът е противопоказен при кърмене.

Мерси за полезната информация   bouquet

# 62
Здравейте,на мен ми донесоха продукти  на Талодерма от Варна.Поръчах си крема за смесена кожа,емусията за тяло за много суха кожа,маска против акне,та въпроса ми е относно маската за акне.Направи ми впечатление че много трудно се нанася на лицето.Аз ли нещо не разбирам,да не би да трядва да ми е леко влажно кожата ,както има подобни маски които се нанасят на влажно лице и друго питане задалжително ли е на цялото лице при положение че имам проблеми само в областа на  Т-Зоната.Благодаря.Весел уикенд

# 63
  • Мнения: 94
Здравей amadis,
аз също имам няколко въпроса
1. От каква възраст може да се ползва репелентният ви крем- мажа себе си и съм доволна но не зная дали мога да го ползвам и върху дъщеричката си
2. На 38съм, имам много светла, тънка и суха кожа с проблемни участъци през зимата от студа/повърхностни капилярчета и лунички също/. Доволна съм от дневния крем с ройбос но той сам по себе си не реши проблема. Моля те препоръчай ми с кои други ваши продукти да го съчетая - в момента ползвам крема за околоочен контур с ройбос.
3. Кожата на тялото ми също е невероятно суха и прави алергична реакция от душгеловете след баня/най-често по краката и бедрата/. Ако имате щадящи измиващи,хидратиращи и омекотяващи продукти за тяло ще се радвам да науча и за тях.
Благодаря предварително и хубава седмица!

# 64
  • Мнения: 630
Amadis, здравей!
  bouquet
След като се наслаждавам на приятното усещане на кожата си реших да помогна на приятелка.  Peace
Ето нейното описание на кожата й:
- тънка кожа с повърхностни капилярчета по нея;
- омазнява се в Т-зоната, но понася добре измиването с продукти за мазен тип кожа;
- порите по периферията на лицето се запушват;
- много бързо образува лунички от слънцето ( освен на лицето пигментни петънца й се появяват и на раменете);
Иска ни се ако може да препоръчаш цялостна грижа за кожата й от серията на Thalloderma

Благодарим ти!!!    bouquet   bouquet   bouquet
Здравей   bouquet
Първо благодаря за търпението  Hug но или не мога да се организирам нещо или работата ми е в повече. Май жегите нещо ме мъчат  Tired

mjoy, направила си много добро описание на кожата на приятелката си. Не си посочила годините, но ще приема, че е млада и още няма бръчки. Предлагам и следните продукти:
с   Тоалетно мляко – чувствителна кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Лайка и Див кестен, вит. А и Е
с   Тоник – чувствителна кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Жълт кантарион, Лайка, Див кестен, Кипарис, Сладък корен и Бял равнец, вит. А и Е, без алкохол
с   Нощен крем – за около ОЧИТЕ
Ихтиоколаген, екстракти от Див кестен, Слез, Глог и Ружа, вит. А и Е.
с   Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
PROTECTA ® - слънцезащитно мляко
с   SPF 30+ KIDS – UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА, 200 мл.

Малко се колебаех каква серия за почистване да препоръчам - за мазен и смесен тип или зая чувствителна кожа, но наличието на капиляри ме насочи. Екстракта от див кестен в състава им действа съдосвиващо, тонизира и укрепва кожните капиляри. Сутрин и вечер процедурата включва почистване с тоалетно мляко, отмиване на остатъците с хладка вода и тонизиране. Следва съответно нощна или дневна грижа.
Като нощна - отново наблягам на екстракта от див кестен в състава на нощния крем за околоочен контур. Нанася се на ЦЯЛОТО лице. Крема е лек, без утежняващи омазняването в Т-зоната масла.  Peace
За през деня - в този случай по-подходящо е млякото, защото се нанася по-лесно и не лъщи колкото крема. Ако я притеснява все пак някаква лъскавина - да редуцира количеството и да матира с малко пудра.
Един - два пъти седмично, вечер, може да слага маската против акне на проф. Пенев - в проблемната зона. Да се използва съгласно инструкциите, след задължителен тест за чувствителност към съставките. Единичните пъпки може да се третират цяла нощ.
Толкова от мен. Пишете за резултати.
Прохладен ден ви желая   bouquet

# 65
  • Мнения: 630
Добро утро от мен,
 Heart Eyes
От козметиката на Талодерма досега съм ползвала само околоочното гелче с Ройбос и останах доволна. Иска ми се обаче да си променя козметиката, защото тази, която ползвах зимата (различни марки) вече ми е тежка и въпреки че тогава бях много доволна нещо напоследък не съм.

Та по същество:
Amadis ще те помоля за съвет - кожата ми е смесена - повече мазна, от време на време се появява някоя пъпчица и черни точки по носа. На 28 години съм. Какви продукти да избера?
И още нещо - иска ми се нещо околоочно против бръчиците, но въпреки че бях много доволна от гела, някъде по темите четох, че е за по-млади хора newsm78


Благодаря  bouquet

Здравей   bouquet
Отново благодаря за търпението  Hug
Нека да приложинм следната схема:
с   Тоалетно мляко – мазен и смесен тип кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Лавандула и Репей, вит. А и Е
с   Тоник – мазен и смесен тип кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Репей, Хвощ, Лавандула, Хмел, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол
с   Нощен крем – за около ОЧИТЕ
Ихтиоколаген, екстракти от Див кестен, Слез, Глог и Ружа, вит. А и Е.
с   Маска за мазен и смесен тип кожа и против акне
Каолин (хума), ментол, камфора, борна киселина, салицилова киселина, цинков окис, сяра.
PROTECTA ® - слънцезащитно мляко
с   SPF 30+ KIDS – UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА, 200 мл.

Почистващата серия мисля да е за мазен и смесен тип кожа - ще премахнем замърсяванията и излишъка от себум по кожата на лицето, без да я изсушаваме и нарушаваме хидро-липидния и слой.
Билковите екстракти в състава на тоника свиват порите и регулират функцията на мастните жлези.
Остатъците от млякото се отмиват с хладка вода и тогава се тонизира. Като нощна грижа - нощния крем за околоочен контур - на цялото лице. Влизащия в състава му колаген стимулира клетъчната регенерацията, благоприятства обмяната на аминокиселините и белтъците, нормализира алкално-киселинното равновесие, подобрява хидратацията и еластичността на кожата, изглажда съществуващите бръчки и препятства образуването на нови. Освен това крема не съдържа тежки масла, което го прави подходящ и за мазните участъци.
Проблемната зона и единичните обриви можеш да третираш 1-2 пъти седмично с маската / след тест за чувствителност/ Ще се насладиш и на освежаващия и охлаждащ ефект  Peace
Като дневна грижа - и на теб ще ти препоръчам млякото. Ако много ви приреснява лъщенето - може да си купите продукти, филтрите в състава на които са на друга основа - Клиник или някоя от този ранг.
Пиши за резултатите! Лек и прохладен ден   bouquet



# 66
  • Мнения: 630
.....
Здравей! Пак съм аз!  Laughing
Тъй като аз по принцип си правя маската с хума и дермален разтвор ... да я сменя ли с тази, която препоръчваш?
Привет   bouquet
Можеш да ги ползваш и двете  - редувай ги. Маската на проф. Пенев има по-активно действие, а тази с хума - по-скоро за поддържане. Тя е и алтернатива за хората с проявена непоносимост към маската на Талодерма  Peace

# 67
  • Мнения: 630
Здравейте,на мен ми донесоха продукти  на Талодерма от Варна.Поръчах си крема за смесена кожа,емусията за тяло за много суха кожа,маска против акне,та въпроса ми е относно маската за акне.Направи ми впечатление че много трудно се нанася на лицето.Аз ли нещо не разбирам,да не би да трядва да ми е леко влажно кожата ,както има подобни маски които се нанасят на влажно лице и друго питане задалжително ли е на цялото лице при положение че имам проблеми само в областа на  Т-Зоната.Благодаря.Весел уикенд
Здравей   bouquet
Понеже маската е смес от всякакви киселини и основи и се получава частична реакция и се отделя вода, а част от съдържанието и се втвърдява. В смисъл, че става частична неутрализация. Не се притеснявай, просто следи за следните няколко неща: маската да седи винаги на капачаката си, изправени, да не е на висока или хладилникова температура, разклащай я хубаво преди употреба. Трудна е за стабилизиране и затова е само с една година срок на годност, ако сте забелязали  - специфичен продукт.Нанасяй я само в проблемната зона - не е необходимо по цялото лице.
Прохладен ден!



# 68
  • Мнения: 630
Здравей amadis,
аз също имам няколко въпроса
1. От каква възраст може да се ползва репелентният ви крем- мажа себе си и съм доволна но не зная дали мога да го ползвам и върху дъщеричката си
2. На 38съм, имам много светла, тънка и суха кожа с проблемни участъци през зимата от студа/повърхностни капилярчета и лунички също/. Доволна съм от дневния крем с ройбос но той сам по себе си не реши проблема. Моля те препоръчай ми с кои други ваши продукти да го съчетая - в момента ползвам крема за околоочен контур с ройбос.
3. Кожата на тялото ми също е невероятно суха и прави алергична реакция от душгеловете след баня/най-често по краката и бедрата/. Ако имате щадящи измиващи,хидратиращи и омекотяващи продукти за тяло ще се радвам да науча и за тях.
Благодаря предварително и хубава седмица!
Здравей   bouquet
Ще отговаряме по ред - мерси, че си систематизирала въпросите!
1. Репелентните продукти на Талодерма може да се ползват след 2 годишна възраст. Ето и двата продукта, които предлагаме
с   PROTECTA ® - репелентен крем
Конкрет от Лавандула, конкрет от Роза, диметилфталат, пчелен восък
50 мл.
с   PROTECTA ® - репелентно мляко
Конкрет от Лавандула, конкрет от Роза, диметилфталат, пчелен восък
200 мл.

като кремчето става и за след ухапване.
2. Общо взето си описала кожата си като суха и чувствителна и мисля да ти препоръчам серията за чувствителна кожа:
с   Нощен крем за лице – чувствителна кожа
Конкрет от Роза, билкови екстракти от Див кестен, Лайка, Глог и Чимшир, вит. А и Е.
с   Тоалетно мляко – чувствителна кожа
Глицерин, Урея, екстракти от Лайка и Див кестен, вит. А и Е
с   Тоник – чувствителна кожа
Алантоин, Д-пантенол, екстракти от Жълт кантарион, Лайка, Див кестен, Кипарис, Сладък корен и Бял равнец, вит. А и Е, без алкохол
Околоочен - разбрах, че имаш - можеш да си продължиш с него. Като дневна грижа обаче, искам да вдигнем фактора - ще ти препоръчам:
PROTECTA ® - слънцезащитно мляко
с   SPF 30+ KIDS – UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА, 200 мл.
заради по-лесното нанасяне. Освен това състава му е подходящ за чувствителна кожа, няма ПК.
През по-хладните сезони - можеш да преминешна следния вариант:
Thalloderma ®
с   Дневен крем за лице – чувствителна кожа
Конкрет от Роза, билкови екстракти от Див кестен, Лайка, Чимшир, Сладък корен, вит. А и Е, масла от Жожоба и Гроздови семки, UVA и UVB филтри.
3.с   EUDERMOL – 8 – много суха кожа
Глицерин, алантоин, пчелен восък, млечна киселина, урея – 8%
Това е емулсията за цяло тяло, подходяща за решаване на твоя проблем. Нанасяй след душ с масажни движения до пълно абсорбиране. Премахва и предотвратява залющването на кожата, възстановява и поддържа еластичността и влажността.Продукта не зацапва бельото. Влизащата в състава му урея участва в състава на естествения овлажняващ фактор, със забележителни хидратантни свойства, в по-големи концентрации действа кератолитично (излющващо);
Мисля, че ще си доволна от резултата  Peace

# 69
  • Мнения: 58
Amadis, здравей!

Бях те питала за една приятелка какви продукти би могла да ползва от серията  Simple Smile    и понеже тя постоянно ме пришпорва  Laughing ето пак описанието на кожата й:
- тънка кожа с повърхностни капилярчета по нея;
- омазнява се в Т-зоната, но понася добре измиването с продукти за мазен тип кожа;
- порите по периферията на лицето се запушват;
- много бързо образува лунички от слънцето ( освен на лицето пигментни петънца й се появяват и на раменете);
Тя няма никакво търпение.....  Peace
Благодарим ти!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 630
Малко по-нагоре. Пост #65   bouquet

# 71
  • Мнения: 374
Здравей, Амадис!
Продължавам да ползвам вашите продукти и вече дори не ме блазни да разглеждам козметика на други фирми. Имам обаче въпрос, пък и е крайно време да се включа в новата тема Simple Smile. Напомням само, за да не се връщаш назад, че ползвам кремчетата за м. и см. кожа, както и тоник за чувств. и тоал. мляко за м. и см кожа. По-лесно ми е обаче вечер да ползвам измиващ гел/този на Нивея ми каза, че е съвместим/, но той почти свършва. Можеш ли да ми препоръчаш някой друг измиващ гел, който да е около тази цена? И още нещо, ползвам от време на време слънцезащитния крем с ф-р 50+, защото само дневния като че ли не ми е достатъчен на силно слънце, но кожата ми доста лъщи. Да питам откъде да си взема детския, защото не съм го намерила досега? Видях, че има и слънцезащитно мляко за деца, мога ли да го ползвам, нанесено на лицето, ако не намеря крема?
Благодаря ти предварително!  smile3525

# 72
  • Мнения: 630
blok4e, кутията ти е пълна и не мога да ти изпратя отговора. Ще го публикувам тук, ако нямаш нищо против.

С 2 ръце ти препоръчвам детското слънцезащитно мляко с факор 30. За съжаление - не е евтино, но самия фактор е скъп, а и количеството е по-голямо. Лесно се нанася и е подходящ за нежната детска кожа.
PROTECTA ® - слънцезащитно мляко
SPF 30+ KIDS – UVB, UVA I, UVA II и IR, Алое вера, Орех, Д-пантенол, Бизаболол, вит. Е, без парфюм, без РАВА, 200 мл.
Цената му е 11.48 при нас, но аптеките си слагат средно надценка около 28%.

Имаме и по-висок фактор - 50+, но кремче. Нанасянето му обаче, е по-трудно, защото е с по-гъста консистенция.
Неговата цена без надценката е 6.50лв.
Което и да избереш - няма да сбъркаш. Дъщеря ми е блондинка - като скандинавка е. Не мога да я извадя от морето - плиска се на брега постоянно, но до сега не съм допускала изгаряне. Намазвай периодично. По принцип са водоустойчиви, но след излизане от водата е хубаво да се повтори.
И приятна почивка   bouquet

# 73
  • Мнения: 5 741
Привет,Плами!Искам да попитам,дали крема PROTECTA 50+ е водоустойчив?

# 74
  • Мнения: 58
    hahaha ама съм и аз една шматка  hahaha

Нито годините съм й казала, нито съм видяла поста.  Blush Тя е на 25.Сега заминава за Варна и каза, че ще си набави всичко необходимо, което си й препоръчала.

Благодарим ти!!! Simple Smile

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт