Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 702

Направо съм потресена. Хората трябва да осъзнаят, че това да бъдеш родител е личен осъзнат избор, направен от зрели хора, готови да поемат отговорностите за избора му, а не да разчитат всички да са им длъжни за нещо, само защото са решили да имат дете. Майка с малко дете причинява огромен дискомфорт на работодателя и колегите си, които много често са принудени да вършат нейната работа, докато тя е в болнични, или да треперят за мястото си, очаквайки майката да благоволи да обяви решението си кога точно ще се върне от работа. Сега ще ме замерят с камъни, но такава е истината. Законодателството трябва да е такова, че всички данъкоплатци да са равни и еднакво защитени от закона при търсене на работа и изпълняването й

Аз пък съм потресена от тъпотата на това изказване!
Какво има да се гадае кога ще се върне майката - продължителността на майчинството е регламентирана, всечки я знаят. Единствената "изненада", която може да поднесе е да пожелае по-рано да се влее в редиците на трудещите се за благото и просперитета на работодателя.
Освен това тази година в майчинство е един, другата година е друг - всяка майка минава оттам и няма какво да се мръщи, когато "е ред" на другите. Това е така точно защото всички имат правата, дадени от закона. За какво равенство и еднаква защита говориш ти,  за мен е загадка.
Впрочем не съм попадала на колеги, които да роптаят за това, че някоя е в майчинство или пък че детето й е болно. Но явно при нас нямаме такива с повреда в главата.

# 61
  • Мнения: 2 015
Май и мен ме грози същата опасност, та май ще се наложи да си търся нова работа.

Общи условия

Активация на акаунт