Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 7

  • 38 940
  • 319
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 896
Момичета помагайте сутринта направих марципан варна и го оставих да изтине и сега започнах да го меся с пудрата захар ама тои стана като захаросан и не6те да стане като тесто.Сложих го малко в камерата да не би от жегата да се разтапя захарта.Много ви моля помагайте какво да направя мога ли да го оправя или да го хварлям.

# 61
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
patenceto_ , колко пудра захар сложи  , ако ти лепне продължавай .Не мога да разбера как така седи като захаросан  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 896
patenceto_ , колко пудра захар сложи  , ако ти лепне продължавай .Не мога да разбера как така седи като захаросан  Rolling Eyes
ами стои като течно и не иска да стане на тесто такова еластично а се къса колкото повече захар злагам толкова повече се къса и става по течно

# 63
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Ако е било изстинало добре тестото ,трябва да нямаш проблем слагай смело пудра захар обиковенно ми отива към 400 гр  и ще стане на тесто няма къде да ходи  Peace

# 64
  • Мнения: 7 106
Ако ти е едра пудрата захар, нищо няма да стане от него. Има една гадна пудра захар, която буквално втечнява пареното тесто  Close.

# 65
  • Мнения: 896
Ако ти е едра пудрата захар, нищо няма да стане от него. Има една гадна пудра захар, която буквално втечнява пареното тесто  Close.
еми иж пише че е финна и наистина е финна незнам дано да стане нещо

# 66
  • Мнения: 4 161
Много са хубави тортите. Сина ми си даде поръчка за тортата-лъв. Тъкмо да пробвам как се работи с пош.
А на мен ми харесаха ягодовата сянка и тортата-камион. Много са красиви.
И другите също.
Какви бои препоръчвате? Аз имам 2 цвята от тези, които продават на женския пазар. Какви са перлените бои и от къде се купуват? Някъде другаде в София има ли бои?

# 67
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
И аз като черна станция да се включа  :Mr. Green Патенцето Да не би да си сложила неподходящо масло, че една позната мама беше споделила, че попаднала на едно дето не било с голяма масленост (за зандвичи май беше) и накрая обърка цялото тесто.  newsm78
Момичета страхотни неща сте направили както винаги. А рецептата на Дойчинова за плодовата тортичка и аз я искам, ама що не видях да е пусната или съм се отплеснала някъде  newsm78.
Искам да ви попитам за нещо. Искам да направя крем за торта, да е подобен на крема за трюфела , но да има добавено масло за да стехне повечко кремчето. Намерих една рецепта ама там вместо сметана има да се разбият два белтъка на сняг. Мислите ли, че може да се замят белтъците с разбита готварска сметана  newsm78. Ето я въпросната рецепта:
Шоколадов маслен крем
Съставки:
2 белтъка, 125 г пресята пудра захар, 125 г краве масло, 2 праха ванилия, 75 г шоколад
Приготвяне:Разбийте яйцата на твърд сняг и постепенно добавете захарта. В отделен съд разбийте маслото до получаването па мек крем. След това добавете разбитите белтъци, заедно с ванилията и . Към разбитите на твърд сняг белтъци се добавят 75 г разтопен и след това леко охладен обикновен шоколад. Ако сместа се пресече, загрейте съда и продължете да разбивате. Това количество е достатъчно за пълнеж и глазура на една торта с диаметър 20 сантиметра.
Ако някой има идея за подобен крем моля да свирка.

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 18:38 от КорНиШонка

# 68
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Здравейте
ето това спретнах за половин час оня ден вечерта
 
днес вече го няма  Mr. Green
ето разрез -http://photo-zona.net/images/user7898/album1870/preview/11817552 … 3744_DSC00638.JPG
ето и парченце http://photo-zona.net/images/user7898/album1870/preview/11817552 … 1871_DSC00640.JPG

ето и съдържанието:
1кофичка кисело мляко
1 кофичка заквасена сметана (400 мл)
500 гр. извара
150-200 гр пудра захат
2 п. желатин
1 компот от праскови
1 п бисквити Ореховка

# 69
  • Мнения: 896
Справих се с този марципан като за пръв път мисля че стана добре явно проблема е бил че е прекалено горещо навън и захарта се топи но като го сложих в хладилника да стегне малко и стана ето и снимки да ви покажа първото ми творение с марципан варна.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3158350
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=3158351

# 70
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
patenceto_ , браво много добре си се справила  Hug

# 71
  • Мнения: 121
Да попитам  Grinning
Някои правил ли е украса със сметана като в нея се слагало желатин, за да е по твърда. Мисля да украсявам една торта, но се притеснявам да не се разтече Sad
И към правилите торта Барби понеже купата ми не е много висока как да я направя по издължена горната част. Не знам дали ме разбрахте.

# 72
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Аз не съм от най опитните тортоправачи , но мога да ти кажа да си купиш сметана президент и няма да имаш проблеми с разтичане , иначе незнам за желатина  Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 972
Silveto - на мен почти всички торти са ми със сметана. Аз правя крема най-често с комбинация от растителна и заквасена сметана. Досега не съм слагала желатин, крема си става достатъчно стегнат. Когато разбиваш двата вида сметани внимавай, защото при смесването може да станат страшно сухи. Разбиваш ги поотделно и после ги смесваш на ръка, а не с миксер.  Peace

# 74
  • Мнения: 594
Здравейте, момичета! Влизам да ви кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за прекрасните идеи и опит, които обменяте тук ... Благодарение на всички вас успях да приготвя ей тази тортичка за първия рожден ден на моята дъщеричка

Има още какво да се желае ... но като за първи опит аз съм повече от доволна Simple Smile
 bouquet  bouquet   bouquet за всички вас

Общи условия

Активация на акаунт