за варицелата - кога избиват пъпките

  • 25 039
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Моят син в момента е с варицела. Снощи имаше няколко пъпки, днес избиха доста повече. След две седмици сме планирали лятната си почивка. Има ли шанс да оздравее напълно дотогава?
О, да - до 10-тина дни нищо няма да му има Peace.
Обаче се консултирай с педиатъра дали може веднага да се излага на слънце Rolling Eyes...

# 31
  • Мнения: 1 942
Моят син в момента е с варицела. Снощи имаше няколко пъпки, днес избиха доста повече. След две седмици сме планирали лятната си почивка. Има ли шанс да оздравее напълно дотогава?

Не!

И без желание да те съдя ми прозвуча сякаш се тревожиш повече за почивката си ..  Tired

# 32
  • София
  • Мнения: 3 880
За да не я карате тежко възрастните в къщи - изопринозин при първи симптоми /първа пъпка или леко висока температура/. Мъжът ми така я изкара с темп. 37,2-37,4  без почти никакви пъпки.

здравей, явно си е до имунитет, защото сестра ми /на 33 г./ в момента кара варицелата много тежко, а от първия миг пие Изопринозин. имаше 41 градуса температура докато избият пъпките, а сега има навсякъде пъпки, вкл. и  ужасни такива в гърлото и не може да се храни и преглъща...

# 33
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Моят син в момента е с варицела. Снощи имаше няколко пъпки, днес избиха доста повече. След две седмици сме планирали лятната си почивка. Има ли шанс да оздравее напълно дотогава?

Не!

И без желание да те съдя ми прозвуча сякаш се тревожиш повече за почивката си ..  Tired
Е хайде сега по-кротко Naughty, защо пък да не се тревожи за почивката - нали заради детето я прави.
Пак повтарям, че ще му мине, моят беше адски обринат, имах чувството, че ще се влачи месец поне...но както бързо избиват пъпките, така и бързо завяхват.
Аз също не бих лишила детето си от почивка след подобно заточение вкъщи. Въпрос на избор. Жената иска съвет, не охулване Peace.

# 34
  • Мнения: 2 657
от вчера на малкия му избиха към 7-8 пъпки отгоре на главата,една на 4елото има няколко на ръцете и на кра4етата,та се 4удя дали не е шарка newsm78Имал е контак,та затова предполагам...Мисля,4е не вдигал темп,поне не съм разбрала,защото си дивееше както обикновенно,но снощи доста се почешваше...

# 35
  • София
  • Мнения: 4 884
Моят син в момента е с варицела. Снощи имаше няколко пъпки, днес избиха доста повече. След две седмици сме планирали лятната си почивка. Има ли шанс да оздравее напълно дотогава?
О, да - до 10-тина дни нищо няма да му има Peace.
Обаче се консултирай с педиатъра дали може веднага да се излага на слънце Rolling Eyes...


Много благодаря за отговора! Дано наистина всичко мине бързо и без усложнения при всички деца.

И да, наистина се тревожа за почивката си! Laughing

# 36
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511

И да, наистина се тревожа за почивката си! Laughing
Нормално е! Аз също съм на тръни, защото тръгваме в неделя - да не го изтърся някъде по пътя Crazy...

Желая бързо оздравяване на детето и една безоблачна и незабравима почивка Peace!

# 37
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За да не я карате тежко възрастните в къщи - изопринозин при първи симптоми /първа пъпка или леко висока температура/. Мъжът ми така я изкара с темп. 37,2-37,4  без почти никакви пъпки.

здравей, явно си е до имунитет, защото сестра ми /на 33 г./ в момента кара варицелата много тежко, а от първия миг пие Изопринозин. имаше 41 градуса температура докато избият пъпките, а сега има навсякъде пъпки, вкл. и  ужасни такива в гърлото и не може да се храни и преглъща...

 Ето още едно доказателство, че е безполезно и нищо не може може да свали високата Т. докато не избие обрива!

 Другия извод е че детските болести, трябва да си се изкарат през Детството!

 И все пак сестра ти е на 33, ами ако се разболее някой възрастен.

Общи условия

Активация на акаунт