За пръв път с бебка на море - какво да не забравя?

  • 3 086
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 752
Ако още яде пюрета е хубаво да й вземеш малко от тук. На първото си море, голямата ми щерка беше на 9 месеца. Реших, че там ще има пюрета, но..... обиколихме целия Несебър и Сл. бряг и много трудно открихме от любимите ни пюрета. Същото важи все пак и за АМ ако още го пие. Може и да го има там, но за по-сигурно си вземи от тук цялото количество. Каната ми свърши също чудесна работа.

# 16
  • Мнения: 539
Каната е задължителна, аз например след изплакването на шишетата и бибероните след това ги обливам с преварена вода от каната, иначе ако остане вода по тях и и ги дам мокри, все едно е пила от чешмяната вода. Иначе и аз взимам гърне, малко легенче за къпане, шапки, лекарства, чаршафи, храни и памперси, дрехи, и задължително минерална вода. Спец. аз предпочитам всичко да си купя предварително, а не после да обикалям да търся.

# 17
  • Мнения: 2 631
А чаршафи защо носите!? newsm78
Не се доверявате на хигиената на хотелските чаршафи ли?

Извинявам се за тъпия въпрос! Embarassed

# 18
  • Мнения: 5 228
Аз нося чаршафи, защото си нося и креватче обикновено.  Laughing В един уж хубав хотел веднъж такова креватче ни бяха осигурили за детето, че трябваше да го подпирам с картонени кутии, за да има що-годе хоризонтална повърхност.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 750
Мерси, момичета, подсетихте ме за някои важни неща  Peace
Чаршафи и аз ще взема - от хигиенни съображения, пък и не знам с какви прахове перат в хотела, а не ми се иска да й докарам на малката някоя алергия.

# 20
Вземи си на всяка цена, нещо за сваляне на температура.Имах подобен проблем първата година като отидох с детенце на море.Не ме питай как съм търсила посред нощите аптека в непознат град.

Джапанки не ти трябват.Все едно няма да се задържат повече от 1 минута на крачетата му:)

Памперса не е особено добро решение.Пълни се с пясък, който се намокря и полепва по дупето.Не дай боже да се смеси и с други естествени прелести Rolling EyesГолото дупе също не е много хигиенично.Плажния пясък е пълен с всякакви миазми. Най- добре бански.Няколко чифта.Лесно се изплакват и бързо съхнат.

Шапка за плажа!Задължително.И дебнеш да не пада от главата!

Плажното масло ти го казаха.

Весело изкарване Simple Smile

# 21
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
а памперси носите ли си или купувате от там.и тези памперс бански за еднократна употреба ли са и от къде мога да си ги купя?

# 22
  • София
  • Мнения: 1 750
Силует, ти обикновени ли бански взе или от тези за многократна употреба "Банбино мио"?

Мама мони, памперс-бански за еднократна употреба съм виждала в Метро, мисля, че бяха на "Хъджис".

# 23
  • Мнения: 24 467
Криста, май ще взема от еднократните памперс бански на Хъджис. Хич не искам да е по голо дупе. Не ми допада и идеята за тези за многократна употреба - ще сме само двете с бузанката и едва ли ще ми е до пране и на бански.

Зори, мерси, ще погледна там  Simple Smile

Ние твърдо ще сме с бански. Дайте предложения къде има по- голям избор, още не сме купили такива. Морето ни е август месец. Не съм ходила още в Метро по този въпрос, но не искам да купувам първото, което ми попадне. Дайте препоръки, мами ветеранки. Големият го водихме на 2 г. и половина и вече бяхме без памперси, та ползвахме обикновен бански, но сега бебокът е на година и 3 месеца /тогава/

# 24
  • Мнения: 539
Сестрами вчера е купила бански за бебка от Премаман. Слага се върху памперса, много е сладък, но не съм 100% че ще го слагам върху памперса, само като си момисля как ще съдейства за по-голямо запарване, лошо ми става

# 25
  • Мнения: 1 207
Някъде четох и щипки за пране Crazy като се наложи да препереш нещо на бебко,а дрешците са толкова малки.Аз ще си взема Peace

# 26
  • Мнения: 1 288
ще следя темата с интерес. и на мен ми предстои списък да правя.

# 27
  • Мнения: 9 483
От личен опит-вземете си пюрета -по малките морски градове се оказа че пюретата се продават в аптеките и не поддържат гама. Имат в повечето случаи "Ганчев" и някои на "HIPP"..ама за "Gerber", "semper" /каквито за зла участ ядеше синковеца ни/ не бяха чували Sad
Другото полезно нещо е "Фенистил"-крем и капки, това е за мазане СЛЕД ухапвания от всякакви видове насекоми (спира сърбежа като блокира действието на хистамина) /нашия вчера го ужили пчела-та ми е съвсем прясно Mr. Green/
Термометър
Крем за подсечено дупе /за всеки случай Wink/
Плажна хавлия за бебо, ако пък ще е само в количката, добре е да се снабдите с мрежа против комари за колички /по 10лв са/, по плажа има мн от онези хапещи малки мухички Twisted Evil
Относно шапките за по-големите бебета-по удачни са с големи цели периферии/от плат/, а не с козирките, защото ще са все наведени и ще им изгарят вратлетата Wink
Машинка с таблетки п/в комари-за стаята /ползвате докато сте на плаж/ Wink
Друго за момента не се сещам newsm78, ако има ще дописвам Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт