Като гледам другите....

  • 5 284
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 451
да но и като паднеш - няма кой дори да те погледне..
аз не гоня спокойствие на всяка цена
искам да не съм сама
май всичко опира до това какво жадува човек(
ако това е спокойствие - той ще жертва всичко в името му
ако това е свобода - също
ако пък това е да бъде с някого /дори да не е правилно това/ - също ще направи всико възможно...
та аз мисля че да - има прибързани мменти, но по-скоро вярвам, че това "прибързване" е неизбежно спрямо нагласата ни в дадения момнт и това, че след време мислим друго идва от нашата нова нагласа...от поуките които сме си взели и т.н.

Щото голяма гаранция е,че ако имаш някой ще те погледне ако паднеш?! Нещо много розово ми се види това, а аз съм по-реалистка и като гледам из форума какво подпиране пада...не, мерси!
Та аз съм от тея дет са пробвали веднъж, два, три...че и четвърти път и знам за какво говоря!
Ох,Морганче, ЩО си толкова права и ЩО и аз като теб мисля Wink Cry

# 91
  • Мнения: 351
Има кой да ме "погледне", но ще е до мене докато ме "поглежда", а не "докато смъртта ни раздели". Мисля, че това е разликата.

# 92
  • Мнения: X
... аз без детето си не мога, но дори и не се замислям дали без мъж мога или не мога
Надявам се че не го казваш това на мъжете. Въпреки че е вярно.
много си се объркал
за вашто его е важно мъжа да е патерица, а жената да е зависима и ей затва сме ние тука, щото нужда от патерици нямаме.... И той като се усети и почва да се комплексира и тн...

# 93
  • Мнения: X
Е, добре де това че чувстваш, че прага на търпимост е прекрачен не може ли да е грешка? (и аз съм от дървените  Crazy ) Това е чувство и също като любовтта се променя и би ли могло този урок който научаваме всъщност да е, че сме сбъркали и избързали с раздялата??? Както ние така и те - бившите се променяме и в някои случаи узряваме и чрез тази криза на раздяла дефакто се подготвяме за едно по сериозно и стабилно отношение към брака и живота с отговорностите които носят след себе си. 
Май това е така само на теория, а? 
всичко това е така, ако хората си пасват, ако са ОК, ако компромисите са взаимни, ако всеки допринася за връзката
ако единият прави компромиси а другия не - някак не върви. в смисъл пак върви- ако си намериш любовник  Laughing много е сложно и зависи от отсрещната страна, просто има мъже които не стават за семейство и това е - и земята да изринеш от опити и компромиси - няма да стане

# 94
  • Мнения: 1 425
много си се объркал
за вашто его е важно мъжа да е патерица, а жената да е зависима и ей затва сме ние тука, щото нужда от патерици нямаме.... И той като се усети и почва да се комплексира и тн...
И какво точно съм объркал?
За мъжете е нужно да са желани и нужни и за жените е нужно да са желани и нужни. И им влияе добре на егото. Възрастен човек няма нужда от патерица - независимо от това мъж ли е или жена. Това е ясно.
Ама един човек ако постоянно повтаря - аз сам мога да се оправям - други не ми трябват - шанса да си седи сам е много голям. Ясно е че сам може да се оправи нормален възрастен човек, въпроса е дали така му харесва - да седи сам. Ако му харесва - еми прав му/й път.

# 95
  • София
  • Мнения: 6 477
Пантер, малко бъркаш по въпроса за патериците! Жените поради по-голямаа си емоционалност са адски склонни на "емоционални патерици" с неподходящи мъже...само и само някой да ги погледни или подпре - кой както иска да го тълкува! (в този ред на мисли, аз този филм съм го глЕдала преди много години и то, ама няма да го повтарям....)
Но явно вече се оформя нова порода жени, които правят разлика между самотност и усамотеност и ако се чувстат по-добре сами, така живеят..А ако поискат мъж, но равностоен на тях - търсят....Е, аз лично нямам нужда от търсене поради натрупан житейски опит, изключително свободолюбив дух и прекрасно центриране на живота в самодостатъчност!

# 96
  • Мнения: 920
Но явно вече се оформя нова порода жени, които правят разлика между самотност и усамотеност и ако се чувстат по-добре сами, така живеят..А ако поискат мъж, но равностоен на тях - търсят....Е, аз лично нямам нужда от търсене поради натрупан житейски опит, изключително свободолюбив дух и прекрасно центриране на живота в самодостатъчност!

Това ме плаши и успокоява.
Не намерих нова връзка, достатъчно силна. Сама съм си достатъчна.

# 97
  • Мнения: 4 458
Това с новата порода е вярно и тя е хибрид между желанието да сме равностойни на мъжете и нуждата да се оправяме сами поради слабите ангели (както каза някой по друга тема) на мъжете (визирам тези за които говорим тук) Това води и до друг вид взаимоотношения - всеки сам за себе си и когато ми е самотно сме заедно за малко но в никакъв случай да живеем под един покрив за да не си омръзнем. Имаше една серия на "секса и града" която беше посветена точно на това.  Малко офф, но този сериал ("секса и града")е мноооого показателен за това как се израждат взаимоотношенията и връзките в съвременния живот.

# 98
  • Мнения: 6 315
Понякога и от тези философи има файда Wink

Е, добре де това че чувстваш, че прага на търпимост е прекрачен не може ли да е грешка? (и аз съм от дървените  Crazy ) Това е чувство и също като любовтта се променя и би ли могло този урок който научаваме всъщност да е, че сме сбъркали и избързали с раздялата??? Както ние така и те - бившите се променяме и в някои случаи узряваме и чрез тази криза на раздяла дефакто се подготвяме за едно по сериозно и стабилно отношение към брака и живота с отговорностите които носят след себе си. 
Май това е така само на теория, а?  НАли ни учат че като веднъж не успееш, опитай пак.... що ние не опитваме пак? Все пак хилядите компромиси които сме правили преди да вземем решението за раздяла са били във връзката и с раздялата си сме сложили края. Дали не трябва да опитаме пак или това важи само за нов опит с нов партньор?
Олеееее стана мнооооого ..........  Joy да спра докато е време. 
Така е, като съм се лепнала да чета психология на човешките взаимоотношения, все на някъде ще избие

Има хора които избързват с решенията си, има и такива, които ги обмислят добре. Винаги има вероятност да сгрешиш Simple Smile.

Някои хора опитват отново и отново, аз например пробвах до предела на силите си... Накрая просто видях че когато отсрещната страна не полага никакви усилия, само хабя своите Simple Smile. Всички се променяме, но от нас самите зависи каква посока на промяната ще поемем Simple Smile. На мен ми остава да пробвам отново с нов партньор, когато се почувствам готова за това. В момента определено не съм, но  не страдам от факта, напротив. Имам други приоритети пред този за намиране на партньор Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт