Като гледам другите....

  • 5 289
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 458
Аз не знам защо бях решила на времето, че видиш ли всички са толкова щастливи и така добре се разбират с мъжете си.... само аз така и не съм случила на правилния  Rolling Eyes
Чак след раздялата видях, чух и разбрах колко погрешни мисли са ми се въртяли в главата и колко съм се заблуждавала за човешките взаимоотношения.  Не че си нямахме и ние проблеми и не че сега ако ме питате бих се върнала назад, така както беше на времето.....

Всъщност на скоро четох една статия или гледах предаване което ме накара да се замисля и дефакто да пусна тази тема. Там ставаше на въпрос за това как младите семейства (като възраст на мъжа и жената) са по-склонни на разводи и раздяли от тези които са по-улегнали. Там обсъждаха това че когато човек е млад е склонен на повече компромиси НО и е по-неопитен и не знае как точно да подходи към дадена ситуация което води до огромен брой разводи. Казваше се също че когато брака е между по-"зряли" хора то, той вече е по-стабилен на базата на натрупания опит и научените урци за това какво и как бихме могли да приемем и точно по какъв начин да "си паснем" с половинаката....

Stun, точно за тези компромиси от двете страни мисля, че става въпрос.  Когато се налага само единия да се примирява и да се нагажда и да прощава нещата просто не вървят.

Много, наистина много съм мислила как на времето хората са се  женели толкова млади и са съумявали да останат заедно до старини  newsm78

Ооо, да в статията/предаването ставаше на въпрос, че много голяма част от проблемите и разводите са в следствие парични проблеми в семейството и че дори и да не е явна причина, то това е основата на нещата.  Thinking

Ако мислиме за пари то тогава може би тайната на нашите предци се свежда до това - липсата на пари или поне липсата на стремежа да има повече и повече както и разделението на "задълженията" в семейството като по този начин не се получава застъпване на интересите.....  Знам ли.... Аз лично предпочитам да съм самостоятелна и сама да разчитам на себе си но може и да е вярна тезата за парите  Rolling Eyes

Isa,  права си за настроенията, но при тебе за щастие е по-различно. Мисля че при вас се е получило това за което  много от нас биха могли само да мечтаят. Поне аз лично много бих искала децата да познават баща си и да си имат тяхни си взаимоотношения които да споделят и с мен.... Иска ми се да бяхме остали поне добри познати в името на децата, да бяхме запазили добрия тон но уви...  Това от своя страна доказва за мен самата че съм взела правилното решение  Wink

Casi,...... като четях писаното от теб и .... много се доближаваш до моето мислене... усеща се и болката и мъката ти.... ех, да можеше да е по-различно.....


За принципите и компромисите - прави сте, ние не искаме повече от това което смятаме, че заслужаваме  Grinning

# 16
  • Мнения: 24 467
...Виждам семейства които имат проблеми и то понякога доста сериозни, но въпреки всичко и в името на семейството остават заедно, изглаждат се несъгласията, намират общи точки и някак си успяват да се напаснат и да акцентрират на положителните си страни....
Замислила съм се дали е редно да се бориме за  "щастието си" или е по-добре всеки да поеме по пътя си при видни разногласия.

Чудя се кое е по-добре, да се напасваме и нагажадме или да се бориме сами  newsm78

Вярно е че всеки за себе си решава, но какво мислите като цяло?



Както казваш малко навлизаме във философията, та един от най- големите философи е издигнал в култ "МЯРАТА" във всичко. Та тя може спокойно да се приложи и по този въпрос. Не може да се правят безкрайни компромиси при крайно влошени отношения между родителите, тъй като няма в чие име да се направят- това не е семейство и децата няма да са щастливи от такъв компромис. Също така ако при всяко спречкване някой си събира гълъбите това също вече не е семейство, тъй като този някой въобще не е настроен да води семеен живот. Та много е конкретно- съобразно обстановката при всеки конкретен случай. Никой не може да разпише общовалидно правило къде е точно границата, зад която е безсмислено да се правят компромиси и отстъпки.

# 17
От 8 месеца живеем разделени, като развода е сигурен. Въпреки, че съм убедена, че постъпих правилно като го изгоних, повярвайте ми няма ден в който не се питам дали не можеше и иначе. Всекидневно виждам уж щастливи семейства, в които жената се чувства подтисната и ми завижда, че аз мога да си решавам сама какво искам, какво да правя и къде да ходя. В същото време и аз им завиждам, че са двойка и семейство. Съзнавам, че сега, когато съм сама с дечицата си се чувствам по-спокойна. Не мога да кажа щастлива, но аз и преди не бях щастлива. Но определено съм по-добре. Мисля, че всичко много зависи от характерите ни и изискванията ни. Един би търпял едно, друг друго. Като чета по форума какви неща има ми настръхват косите. Някои смятат, че ако мъжът ти не пие и не те бие, значи е цвете. Аз не можах да се примиря с липсата на уважение и пълна незаинтересованост спрямо мен. Всъщност имаше и психически тормоз. Както и да е. Знам, че нямаше смисъл да опитвам повече-загубена кауза. И все пак сега ми е мъчно, че не съм в двойка. А иначе смятам, че сме семейство с двете ми дъщерички. Най ми е мъчно като дойдат празници или време за отпуск и почивка. Всички останали тогава са с мъжете си, а ние 3 момичета няма къде да отидем. Но не се предавам на мрачни настроения. Гледам заради децата все да организирам нещо. И пак ми е по-весело отколкото преди с мъжа ми. Не съжалявам.   

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Киара, зависи това - преди как хората са се женели и не са се развеждали - колко назад визираш. Да не забравяме, че феминизма е относително младо понятие и явление. Преди жените са били икономически и физически зависими от мъжете си и е нямало много накъсе да се мърда...Да не забравяме, че 20 век дава избирателни права на жените! Както и правото да носят панталон! А сега просто и двамата партньори са равностойни с еднакви искания и очаквания в живота...като нерядко на мъжете исканията са по-високи, а на жените - очакванията Joy Joy Та сега естествено и жените не искат само те да правят компромиси както е било в по-голямата част от историята на човечеството! Жената преди е била зъвързана  за трите К както казва Хитлер - kitchen, kinder, kirchen или както и да се пише църква! А сега някой ще ме върже така ама нещо не е познал :2gunfire: #2gunfire И съответно моята независимост не е много угодна на БНД, както и финансово превъзходство....Ей такива неща + 17 години преход в наше село убиха окончателно самочувствието на мъжа и оттам отговорността и желанието му за семейство некак ги отнема....а жените пак останаха да се борят сами, но сега вече не хленчат от това! Те тва е разликата Wink Wink Wink Wink

# 19
  • Мнения: 1 023
...като нерядко на мъжете исканията са по-високи, а на жените - очакванията

само това ще взема, защото:
изискаваш ли повече, следва ти даваш повече.
очакваш ли повече, дал си повече.
никой не се влюбва за да мери каво дава или получава, ма някак си е добре да са балансирани нещата, за да не ти избие баланса.
за мен проблема е в егоизма. и липсата на отговорността пред себе си. така наречената съвест.
ама това по моему се възпитава. и ако го няма изначално, а това рядко се открива о време, то връзката е обречена.
и после кажи че българина не е добър търговец.
ако както представя себе си, така работи и продава труда си, и държавата щеше да е на друго дередже.

# 20
  • Мнения: 303
Нека и аз да се изкажа.Повечето майки, които пишат в този форум, ми се виждат "доста отракани",без да обиждам някого и от излишна гордост, сигурно има и такива, дават съвет,без да се замислят-" айде разкарай го тоя, щом те бие...." и т.н.
Да дам пресен пример с майка ми и баща ми-последния си имаше доста любовници допреди 10 г.,сега вече се кротна,даже ги водеше вкъщи понякога, когато майка я нямаше.
Тя, жената, знаеше естествено-някой ги видял с баща ми еди-къде си и т.н.Плачеше, отслабна, но никога не е споменавала за развод.
Когато наближиш 50-те и секса няма вече никакво значение, поне за повечето хора, за развод е глупаво да се говори.
Моят мъж не си изпълнява съпружеските задължения, поступвал ме е понякога, но това не е повод да се разделим.
Нашият казус е малко заплетен-ще се развеждаме, тъй като искаме всеки да си знае своето, но ще живеем без брак.
Така че-ако бащата не е непоправим алкохолик, не пребива жена си системно или любовницата му не е бременна от него, развода, т.е. раздялата може да се обмисли и да се претглят всички "за" и "против" много внимателно.

# 21
  • Мнения: 1 732
Моят мъж не си изпълнява съпружеските задължения, поступвал ме е понякога, но това не е повод да се разделим....Така че-ако бащата не е непоправим алкохолик, не пребива жена си системно или любовницата му не е бременна от него, развода, т.е. раздялата може да се обмисли и да се претглят всички "за" и "против" много внимателно.

Мдааа, винаги съм казвала, че в България ако не те пребиват яко всяка вечер, се водиш за щастливо омъжена жена... Sick Лошо няма - щом са ти такива критериите за семейство. Аз семейството го разбирам по иначе...ама аз нямам такова, та сигурно ти си правата, де да знам?  newsm78

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 09:17 от САБИНА

# 22
  • Мнения: 9 990
И аз това прочетох току-що..... Thinking

# 23
  • Мнения: 142
здравейте,момичета!
не се обвинявайте,че не сте сей "мъчили"да запазите.....семейството.
стигне ли се до мъки,то не е семейство.
разведох се преди 10 год. и аз изпитвах терзания и си мислех"ако"!
децата бяха малки и аз си мислех,че трябва да имат баща и че мисля за себе си..........
терзаех се доста.
но...минаха няколко години и моите вече големи деца ми казаха-"ТРЯБВАЛО Е ПО РАНО ДА СЕ РАЗВЕДЕШ,а не да се оставяш да те тормози.сега сме по добре и изживяваме много по спокойно без него"
толкова ме успокоиха тези думи.
а и да ви призная и аз съм казвала на моите родители-"да се бяхте развелиывсички щяхме да сме по щастливи".от вън обаче си бяха идеално семейство,за хората!
просто кураж,момичета-живота е пред нас!   Hug  Hug  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 4 493
Моят мъж не си изпълнява съпружеските задължения, поступвал ме е понякога, но това не е повод да се разделим.
Нашият казус е малко заплетен-ще се развеждаме, тъй като искаме всеки да си знае своето, но ще живеем без брак.
Така че-ако бащата не е непоправим алкохолик, не пребива жена си системно или любовницата му не е бременна от него, развода, т.е. раздялата може да се обмисли и да се претглят всички "за" и "против" много внимателно.
#Crazy #Crazy #Crazy
Ти мазохистка ли си - или просто смяташ , че едно нормално семейство е такова в което мъжът бие жена си, има си любовници и ги води в къщи  Sick/когато жена му я няма, но явно децата му са там/ и т.н.
Ти можеш ли да си щаслива с човек който ти посяга /независимо каква е причината/, имаш ли му доверие на този който те унижава - удряйки те???????
Аз не съм "Отракана", но не искам да си представям даже, че може да ми се наложи да търпя такова нещо  Sick

# 25
  • Мнения: X
Диони,не дей така с тази форумка,че ей сега ще те обяви за злобна. Stop
В нейната тема,(която беше заключена естествено,ако не си я чела),мен ме обяви за злобна жена,когато и казах,че не е в час,щом има такива неща за нормални. .И съвети от комплексарки не искала Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 732
Диони,не дей така с тази форумка,че ей сега ще те обяви за злобна. Stop
В нейната тема,(която беше заключена естествено,ако не си я чела),мен ме обяви за злобна жена,когато и казах,че не е в час,щом има такива неща за нормални. .И съвети от комплексарки не искала Mr. Green

Евана, е тя защо пуска теми, като ситуацията я устройва?  Thinking

# 27
  • Мнения: 1 425
Айде по-спокойно го раздавайте. Хората имат различен праг на издръжливост. И също така едни и същи неща според различните хора са различно тежки провинения.
За мен силните чувства не са оправдание да лъжеш някого.
За други хора - щом си влюбен, може да лъжеш и да правиш безумия (буквално), може да лъжеш ако имаш изгода. Може да търпиш да те лъжат.
Хора всякакви.

# 28
  • Мнения: 1 732
Айде по-спокойно го раздавайте. Хората имат различен праг на издръжливост. И също така едни и същи неща според различните хора са различно тежки провинения.
За мен силните чувства не са оправдание да лъжеш някого.
За други хора - щом си влюбен, може да лъжеш и да правиш безумия (буквално), може да лъжеш ако имаш изгода. Може да търпиш да те лъжат.
Хора всякакви.


Прав си.
Но тя търсеше подкрепа тук.
А после излиза, че за нея да те поступват е нормално  newsm78

# 29
Дами здравейте, много вероятно ме помните  Sad . Нищо не е наред. Искам помощ, съвети как да се опитам да продължа на пред като няма изход? Как? Съжалявам, че пак се пречкам тук, но няма с кого да споделя болката,която може и един мъж да преживява- нито със семейство, нито с приятели; единственият човек който беше до мен- не е с мен вече. Всичко се провали и няма изход. Искам ей така някой не познат, обективно да ми каже някакъв изход. Много е трудно, но явно това е съдбата. Като на сериал. Всичко отиде по дяволите и няма връщане. Пак се извинявам на тези, на които им е писнало от мен и от проблемите ми.......

Общи условия

Активация на акаунт