За бакшишите в хотелите?

  • 7 511
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ще оставя ако съм доволна,не считам,че съм длъжна. Crossing Arms

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Вие ме изненадахте с тази информация  newsm78
Мъж ми пътува много и ми е споменвал, че преди да напусне хотела, оставял всичките си монети в стаята, Ще го питам дали на камериерките оставя нещо ежедневно Wink
Покрай него и аз съм се уреждала в хубави хотели, но никога не съм оставяла парички, нито пък съм видяла той да го прави и въпреки това стаята е била перфектно оправена.
Сега започвам да загрявам, защо в Щатите така ме бяха отсвирили  Laughing Явно са очаквали бакшиш Embarassed Най-интересното е, че съпругът ми не ме предупреди да оставям нещо, той държи на тези ритуали  Thinking Да не би да имат значение звездите на хотела, аз бях в малко звезден  Crazy
А за багажа, аз или пътувам с ръчен багаж или го оставям на рецепцията да ми го приберат и тръгвам да скитосвам, но да не помислите, че го правя нарочно, за да спестя пари  Embarassed
Интересно в България как се процедира  Flutter

# 17
  • Мнения: 1 426
 newsm78
Шашнахте ме! Аз никога не съм оставяла, не ми е хрумвало...

# 18
  • Мнения: 535
Ние винаги оставяме на камериерките пари след напускането на хотела.Принципно е редно след като си бил в хотела повече от една вечер да се остави бакшиш.Естествено всеки си преценява колко,лично за мен по 2 евро на ден си е нормално.Също и за пиколото 1-2 евро.Поне ние така процедираме  Peace

# 19
  • Видин
  • Мнения: 168
Има хотели в които камериерките не си правят труда да почистват стаите докато не го напуснеш .Адски възмутително е!! На мен ми се е случвало когато ходя командировка за 3-4 дни.Какъв бакшиш тогава?!И с 3 звезди.

# 20
  • Мнения: 535
Има хотели в които камериерките не си правят труда да почистват стаите докато не го напуснеш .Адски възмутително е!! На мен ми се е случвало когато ходя командировка за 3-4 дни.Какъв бакшиш тогава?!И с 3 звезди.
В този случай,явно никакъв!

# 21
  • Мнения: 369
Оставям 2-3 Евро бакшиш на камериерките само ако наистина са ме впечатлили с чистотата или подреждането. За чужбина става дума. В България съм ходила на хотели като ученичка, и то само за по 2-3 дни. Нищо не съм оставяла тогава.  Twisted Evil

Може да съм скръндза, но съм на мнение, че не трябва да се оставят такива големи бакшиши на чистачките, които просто си вършат работата и получават заплата за това. Аз оставям бакшиш когато съм имала личен контакт с някого и съм се убедила, че се старае да направи престоя ми в хотела или заведението наистина приятен. Ако той просто върши стандартните си задачи, не се чувствам длъжна да му доплащам. В цената на нощувката трябва да са калкулирани и подобни разходи, не обичам да ходя с една кесия монети и да сипя насам-натам докато си почивам.  ooooh!

Това си правило нарушавам само в изключителни ситуации, например: вчера се върнах от тридневно пребиваване в Сицилия. Момичето на рецепцията беше невероятно любезно, много ни помогна с насоки и препоръки. Над 1 час ни отдели през тези дни и искахме да й се отблагодарим поне с 10 Евро бакшиш. Тя като се притесни, изчерви, не искаше да взема никакви пари, та просто й ги оставихме на рецепцията и си заминахме.  Shocked

Ето на такива хора ми е кеф да давам бакшиш за поощрение, а не на някои дето вземат за даденост да получават допълнително пари за нормалната си работа. В съзнанието ми изниква и един пример от сервитьорските ми години- едната колежка много се чудеше и сърдеше как така аз изкарвам тройно повече бакшиши от нея, при това без да прилагам сервитьорските номерца и хитринки. Ами тя ходеше постоянно намусена, не сменяше пепелниците, седеше на стола постоянно. А аз припках усмихната да се грижа дали клиентите ми са доволни. Тая колежка трябва изобщо да се радва, че някои хора й оставяха малък бакшиш отвреме-навреме, но то беше само от хорска срама.  Money

# 22
  • Мнения: 5 317
за пиколо да,но на камериерките и аз не съм се сещала да оставям.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Има хотели в които камериерките не си правят труда да почистват стаите докато не го напуснеш .Адски възмутително е!! На мен ми се е случвало когато ходя командировка за 3-4 дни.Какъв бакшиш тогава?!И с 3 звезди.
ooooh! и аз на такъв хотел попаднах, но в Щатите  Mr. Green В началото си мълчах, но един ден въобще не бяха влезли и леглата да подредят! Е тогава не издържах и се оплаках на рецепцията Embarassed На следващия ден всичко беше излизано  Peace

Питах мъж ми за бакшишите, ами не е оставял. Не съм само аз скръндзата  Laughing Само ако засечал камериерката в действие, давал и накрая на престоя си Wink

# 24
  • Мнения: 4 668
Както вече казах - на камериерките оставяме преди да си тръгнем . Ежедневно ми се струва прекалено , но скоро например , в Гърция ме изумиха - префектно подреждане и изчистване и даже подредили на малкият плюшените играчки върху леглото  Peace Много приятно ме изненадаха и се реванширах , разбира се  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 2 671
Сега започвам да загрявам, защо в Щатите така ме бяха отсвирили  Laughing Явно са очаквали бакшиш Embarassed Най-интересното е, че съпругът ми не ме предупреди да оставям нещо, той държи на тези ритуали  Thinking Да не би да имат значение звездите на хотела, аз бях в малко звезден  Crazy
Няма никакво значение - и в най-гадния хотел /мотел в Щатите заплащането на момичетата до голяма степен е от бакшиши, та затова така се е получило.

# 26
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Нямам навик да оставям бакшиши.
Последно в Крапец, обаче, персоналът беше много мил-много чисто, много усмихнати, Ф оклепа пуловера на баща си и не поискаха пари за изпирането, такива неща. Замерях ги с бакшиши, където ги хвана и на собственичката ги похвалихме, а тя три пъти се прекръсти да не чуел дяволът

# 27
  • София
  • Мнения: 2 884
И ние оставяме на тръгване,  колкото дребни имаме Wink 2,3,5..... не сме оставяли повече от 10 лв newsm78 ама и няма как да се оплачат Mr. Green
Всичко това при обслужване без оправяне на леглата и стаята Crossing Arms

Ако ми подредят стаята....и играчките чак Shocked Shocked Shocked /това не си го представям да ми се случи Mr. Green/ тогава бих оставяла всеки ден bowuu

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 727
За камериерките не знаех Embarassed Но си мисля, че ако съм доволна единия ден и оставя бакшиш на другия ден, тогава на смяна ще е друга камериерка...предполагам newsm78 Всъщност никога не се засичам с тях, винаги съм се чудела как ме издебват да изляза от стаята и тогава да чистят. Наскоро в един хотел имаше табелка "Вас ви обслужва камериерка ...еди коя си". В такъв случай може човек да я намери и да й даде каквото й се полага, но на мен ще ми е неудобно да я търся да й дам 5 лв да речем... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт