Как се справяте след като си купихте жилище на изплащане?

  • 30 292
  • 322
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 17 987
Заемът е изтеглен, жилището ипотекирано, плащаме вече цяла година, остават още много. С една дума- корабът потъва нормално, вода ще има за всички. Банка с фиксиран лихвен процент не открихме. Сега ще съм много благодарна, ако някой ме светне до къде стигна идеята държавата да подпомогне семействата с две деца при закупуване на жилище.

# 316
  • София
  • Мнения: 62 595
Доникъде. Дори не си го помисляй сериозно това за подпомагането. Както се казва, пазарна икономика.

# 317
raja_nikol, какво подпомагане, какви 5 лева? Кой го е грижа колко деца имаш, скъпа! Ако нямаш най-добре. Изказването ти ми звучи трагикомично. Имаш чувство за хумор. Завиждам ти за него.Не ме разбирай погрешно. И аз имам две деца. И ние кандидатстваме за кредит. Чувството е като да скочиш в морето без да можеш да плуваш - много е  страшно. Или поне на мен така ми изглежда. Моята половинка е голям оптимист. А аз имам чувството, че животът ми свършва. Никога не сме живели на кредит и ми се струва изгубена кауза да го правим сега... Но нечии амбиции са по-силни от моя разум, какво да се прави. Sad

# 318
  • Мнения: 17 987
Lady Diema, личи ти, че досега не си живяла на кредит, спокойно страшно е само с първия път. Когато купихме първия си апартамент с ипотечен заем, сякаш живота ми спря, толкова ме беше страх. Стана ни малък и го продадохме след 3 години за 4 пъти повече пари, погасихме ипотеката и веднага купихме сегашния апартамент, есетествено с нова ипотека. Някак си съм се примирила вече, че без тази крачка няма как за едно младо семейство, без финансова стимулация от родители. Още повече, че ми се наложи за 7 дни да поживея със свекитата, та се убедих напълно колко добра крачка сме направили. Да сме живи и здрави и на работа, а заемът ще си го плащаме. Е, ако държавата реши да направи нещо за нас, въобще няма да и преча

# 319
Работата е там,че ние не сме младо семейство- имаме собствено жилище. Не е в София , но живеем самостоятелно и мисля ,че отгледахме децата си (15 и 7 г.) дотук без особени лишения в спокойна обстановка. Купуването на сегашното ни жилище не бе проблем, защото го направихме в удобен момент. Цените в провинцията, са доста по- различни (по- възможни, по- разумни).Сега половинката ми е решила да си сменя работа (и понеже детето ни учи в Сф) той смята , че е добре след като ни остават малко парички- да си направим живота 'по-интресен'. Затова съм толкова уплашена. Щото не искам да ми е интересно. Предпочитам да ми е скучно. Wink. Много благодаря, че ме окуражи raja_nikol, сигурно си по- млада от мен, но по- опитна  в тези неща.На мен всяко ново нещо ми изглежда страшно, после - не чак толкова. Нямам избор. Мъжът ми каза:подписваш или напускаш. Тук демокрация няма-на шега разбира се. Лошото е , че доходите са ни приемливи за кредит и сигурно ще бъдем одобрени. На мен ми се струва лошо Cry

# 320
  • Мнения: 1 599
raja_nikol, какво подпомагане, какви 5 лева? Кой го е грижа колко деца имаш, скъпа!

 smile3501 smile3501  точно така държавата не дава и пет пари за децата .... да не говорим, че и не всички деца получават смешните детски от 18 лв. какво ли можеш да му купиш с тях.....ама все пак нали са детски.
raja_nikol  и ние имаме ипотечен кредит в евро.... ама питай ме какво ще стане с нас ако правителството пак направи някаква далавера падне борда и еврото стане 4-5 лв. Другото което е ако не са ти доказуеми доходите ....... плащаш егати голямата лихва... то в България не е много хубаво на кредит да живееш понеже държавата ни е нестабилна... и не че няма пари ... а защото всеки се чуди как повече да я обере! 

# 321
  • София
  • Мнения: 1 824
Еее, Аиа, не бъди толкова черногледа.

Според мен би било така, както го казваш, ако бяхме богата държава, но ние не сме. А колкото до прословутите 18 лева, нека не се захващаме за тях...

Според мен всеки трябва да си наляга парцалите, да бачка здраво и да се бори с живота. Преценяваш си силите, поемаш риска и вземаш кредит, ако не - не! Но вече малко ми идва в повече да плюем държавата за всичко!

Сори за офф-а!

# 322
  • Мнения: 1 599
etomira  за жалост това е истината... лъжата е че сме бедна държава... не че сме бедна просто всеки, който дойде на власт гледа само да краде и да прави далаверите. Аз не мисля,че политиците правят дори и нещо, за да облекчат поне малко нас родителите...да ни насърчат с нещо да раждаме деца... няма да споменавам стачката на учителите и как детето ми идваше с мен на работа. А иначе аз работя доста (дори и в събота .. или неделя)  и получавам добри пари... имам възможност да замина за друга държава и да взимам много повече... НО АЗ ОБИЧАМ РОДИНАТА СИ... и не бих я напуснала... 
П.С. Аз не плюя държавата ни а тези които ни управляват (сори ако съм много черногледа).... за жалост които и да са червени, сини , жълти... всичките са един дол дренки... уфф сори спирам...
Иначе как се справяме... еми всеки месец внасяме по 1 000 лв. лятото ще ни стане новото жилище след като си го направим ще продадем старият апартамент... и до 1-2 г. ще сме го върнали...

Общи условия

Активация на акаунт