Ситуация с подаръци ...

  • 3 397
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 537
Рони, намерила си чудесно решение за проблема с подаръка. Така хем ще имаш нещо хубаво за рождения ден, хем ще си дала ясен знак колко те е огорчило предложението му.

Другото наистина не е наша работа. Късмет!

# 46
  • София
  • Мнения: 397
ми кажи му че ти също обожаваш хуго  бос -женски вариант,пък той даси прави изводите. Mr. Green

# 47
  • Мнения: 302
Аз бих му казала истината - точно това което мися - че тази сума е нищожна!
Ние на едно море как се скарахме за една  нищо и никаква пола - защо съм си я била купила?Нямали сме били пари да изкараме морето,а аз съм си я купила!А естествено че имахме пари,а и аз не съм малко дете че да не мога да направя сметка за разходите ни като знам много добре с какви пари разполагаме!Дадох му да разбере че ме е засегнал страшно много и че съм адски обидена от тази му реакция!Повярвай ми ефект имаше! Peace
   Най - добрия подход според мен е - право куме в очи!

# 48
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Леле, засрамих се Embarassed. По тази логика ние с мъжа ми май излязохме съквартиранти, след 10 годишен брак #Crazy. Всеки отговаря (и плаща) за различни пера от семейните разходи, не се питаме за доходите си, даваме си (и си връщаме) пари назаем, ако са за наистина лични нужди. И подаръците, които си правим, са съобразени с моментното ни финансово състояние и възможност/желание за избор - варирали са от химикал до заплащане такса за участие в семинар. 
Според мен това са неща, които се решават от "участниците" в двойката и, ако са приемливи и за двамата, не виждам проблем.
За мен би била дразнеща асиметрията в подаръците, ако няма конкретна причина за нея. Отделно че изобщо не признавам директни въпроси като "избери си", "какво искаш" и т.н., макар че доста мъже го предпочитат като метод (и моят се е пробвал) - избирането ги затруднява, защо да не си спестят малко зор.

В конкретната ситуация аз бих се пошегувала (уж) дали това е лимитът за взаимни подаръци и бих настояла той да ми избере нещо, без изобщо да му подсказвам. После подаръкът за неговия празник със сигурност ще бъде ограничен до тази финансова рамка, а ако не ми хареса изборът му за мой подарък, няма и да го удовлетвори  Mr. Green. Ако другите аспекти на връзката ме устройват, точно за този ми се вижда уместно да се приложи опит за дресировка.   

# 49
  • София
  • Мнения: 462
Може да живеят заедно от скоро,да е станало по ред обстоятелства различни от - заедно ще сме като семейство...
Може нещата да се променят в бъдещето,не може така да се зачерква
връзка,защото не прилича на останалите.
 Успех на авторката с подаръка   bouquet и весело изкарване на празника Simple Smile

# 50
  • Мнения: 24
 На твое място бих го попитала дали това л е цената която определя вашите взаимоотношения толкова ли струваш ти за него, а след това тихо и кротко ще му обясня как ме наранява с поведението  си и най вече заедно да прецените дали има смисъл от вашата връзка .За мен също няма значение цената на подаръка , важен е жеста, но неговото поведение за мен е обидно и подигравателно, но това е мое лично мнение! smile3525

Общи условия

Активация на акаунт