Навън е лято и на мама и е тежко вече, но с тре

  • 20 413
  • 272
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 572
Добре дошла при нас Мечтание  Hug !

Честита девийка Venera  newsm51  Хехехехе, множим се с дамите - време беше!!!

Anett, доста ти се чудя защо искаш да родиш в Испания. Да живееш там по-нататък с бебо - да, но за раждане  newsm78 Сестрата на мъжо роди там в неделя през нощта и отказаха епидурална, щото нощем нямало дежурен анестезиолог!!!

Момичета за затъпяването и конкурс да обявим пак е малко  smile3521 Аз редовно забравям думи  ooooh! и какво ли още не. Днес една приятелка ми беше на гости и рекох да я почерпя с кекс. Взех чиния, сложих я и се върнах за кекса и ножа. Връщам се на масата ..... чиния няма  Joy Бре, чудя се аз - полудявам ли, що ли  Thinking Но ме досррамя да я питам видяла ли ме е да слагам чиния, та се върнах да взема нова. Чак като изпратих жената по живо по здраво зърнах първата чиния .... зарязана на барплота. За тези, които ще кажат, че това не е нещо особено - ще уточня, че кухнята ми е в едно помещение с хола  Mr. Green
Тук ми идва да питам мамите, които вече си имат едно детенце - как не си го забравят някъде по улиците докато са бременни с второто  newsm62

# 16
  • София
  • Мнения: 1 555
Мечтание - добре дошла да пишеш и при нас.  Hug   bouquet

Момичета, преди малко чух по новините, че в Америка една майка е родила 6 бебенца, забременяла е ин витро, разбира се.  Родили са се в 30 г.с, 3 момченца и 3 момиченца, всичките са живи и здравички и тежат между 1300 -1800гр. Поздравления за тази жена, дано да няма никакви проблеми по-нататък и само хубави мигове с тях.   bouquet  Аз тъкмо си представях какво ли било, когато са започвали да риткат и 6 - те... Joy

В този дух ви пускам едно клипче да се посмеете малко. Бях го гледала преди с по-хубаво качество, но не мога да го открия.

http://www.youtube.com/watch?v=tLJEUqm4kO8

Усмихната вечер и на вас!  Mr. Green


# 17
  • Мнения: 276
Мечтание добре дошла при нас!
venera честита девойка!Айде да се явяват още кандидатки че младежите са мнозинство!
dobra добре че детето порастна та си знае адреса та и да го забравя то си се прибира  newsm62
dessinkata споко бе само ще се бракуваш - няма да те бият я! smile3503
Аааа Ивон това клипче е супер!!! само като ги гледаш и почваш да се смееш задължително!Мнооого сладки бебоци!

# 18
  • Мнения: 207
Здравейте мами сладурани. Много работа имах и затова не се отчитам много. Но сега е важно. Така моля да ме оцветите в розово. Ще си имаме принцеса, която даже вече си има и име Гергана Grinning. Новата ни тема е напълно подходяща затова, че ни е тежко де да можехме вече да сме си по къщетата. Бравос на ученичките как имате сили за изпити незнам. Аз имам чуството, че чавка ми е изпила мозъка толкова съм оглупяла. Добре, че има добри колежки дето да ми напомнят какво трябва да работя и как Laughing

# 19
  • Мнения: 18
Ама много скромно го давате днес с писането!  wavey Днес понеже не успях дори и за едно добро утро да вляза и си викам ето сега не само, че са довършили старата тема ами сигурно и до към 3 страничка са стигнали, ама не - вие сте били много кротки.  smile3501
Аз да се оплача, че днес съм гроги.  Tired Вече нямам търпение да дойде понеделника, че да си взема болничния и да си почина най-накрая щото така не може.   smile3514 А и тези мои крака ....  ooooh! Да видим с изследванията какво ще излезе. Днес дадох стерилна урина и дано всичко да е ОК.  Praynig  А и тази сутрин се събудих с такова зверско схващане на крака, че чак ми текнаха сълзите от болка. Ей, това било голям ужас.  ooooh! И цял ден ме наболяваше. Уж пия магнезий и пак ми се получава така. Май е от умора. А бебка явно усети, че нещо не е наред, защото веднага се събуди и започна да ме подритва отвътре.
Me_and_baby, играчката ви е направо страхотна.  newsm10 Много ми хареса и ми се струва, че и на бебчо ще му е забавно с нея. Ще се оглеждам за такава и тука.
silverarrow, това което се чува съвестта ти ли било...  newsm47 newsm53  Моята нещо хич я няма, забутана е в девета гляха и само мързелът ми се обажда редовно.
Мечтание, добре дошла и при нас.   bouquet
Ивон, и аз го гледах репортажа с американската мама. Зарязах всичко и седнах да зяпам. Ама какви малки и сладки бяха бебовците. А онова другото за детенцето в БГ .....  Cry направо ме разплака. Няма да изпадам в подробности, че е гадно.
dessinkata, за сватбата не се притеснявай. Ще видиш, че ще си изкарате чудесно  smile3521 защото това е вашият ден. А с тези смешни килограми хич не се оплаквай.  Naughty Аз последно бях със 7 отгоре, ама от тогава не смея да се притегля, за да не припадна.  Shocked Като знам с това сладко покрай рождения ден как прекалих, че и още си похапвам от тортата ....  Whistling
Меги я е посрещнал дъжд при нас, но нищо поне ще й върви по вода, докато ни е на гости. Днес без малко пак да завали, ама устиска.
Аз отивам пак да си виря кълките, че положението е повече от трагично. И така ме е яд - няма да мога поне веднъж това лято да си сложа рокличка с тези крачища.  cry no
Ама голям съм заплес!!!
_venera и joly24, честити ви момиченца, които през октомври да ви направят най-хубавата изненада.

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 21:11 от mamma mia

# 20
  • Мнения: 343
Благодаря Ви момичета че ме приемате при вас така добре,забравих да ви кажа че нашето бебче е мъж немога да му се нарадвам на снимките и клипчетата от фм постояно си го гледам На 38 години съм но за сега всичко върви добре,дано да е така и до края на октомври  Желая на всички ви красиви и здрави бебчета

# 21
  • Мнения: 276
Мечтание имаме си албумче на първата страничка ако искаш
сложи си снимчици на теб и на бебо за да се запознаем виртуално поне!

# 22
  • Мнения: 343
Надя 73  поставих снимките на бебето в албумчето Бебета октомври там е в 17 гс

# 23
  • София
  • Мнения: 1 555
joly24 - честита ти девойка! Не си писала от доста време, надявам се и гадните стрептококи да се ги преборили вече.  Hug

_venera - и на теб съм забравила да ти честитя госпожицата! Настигаме ги момчетата май.... Mr. Green

mamma mia - дано всичко е наред с изследванията при теб.  Praynig Исках да кажа за схващането на краката - четох, че често се случва при бременни и се дължи на липса на калий. Така че похапвай малко повече храни богати на калий и дано да не се случва повече.  Peace

# 24
  • Мнения: 405
На мен пък доки ми каза , че схващането на краката е от липса на магнезий  newsm78 ?!?    И м/удругото откакто пих магнерота - изчезна. Може и да е въпрос на самовнушение, знам ли ?  Laughing 
Ние сега се върнахме от кинце , гледахме последните "Карибски пирати" , а на бебчо май много му хареса, щото яко шутове целия филм, не е истина  Joy  То детето явно си е генетично обременен киноман, к'во да прави с двама родители киномани.. Sunglasses
Мечтание, добре дошла   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 1 555
Aми всъщност се оказа, че е калций.  То моя бременски мозък пак не е запоминил както трябва.  ooooh!


Мускулни спазми

Могат да бъдат много досадни по време на бременност, особено ако ви се случват през нощта. Характеризират се с остра дърпаща болка в прасците. Представляват спазъм в два чифта мускули, което кара крака ви неволно да се изпъва.
Може да са причинени от недостиг на калций във форма, която тялото ви да може да усвоява или от прекомерен прием на фосфор. Лекарят може да ви каже да пиете по-малко мляко и да спрете да взимате добавки, съдържащи калциев фосфат. Вместо тях може да ви предпише таблетки калциев карбонат или калциев лактат. Безалкохолните, снаксовете и полуфабрикатите са храни с високо съдържание на фосфор. Може да се наложи да ги намалите или да се откажете от тях. Разтягането на прасците преди лягане и веднага след събуждане сутрин може да предотврати спазмите. Ако получите спазъм посред нощ, станете и се разходете бавно, докато утихне. Избягвайте да опъвате краката в шпиц сутрин, когато се протягате, понеже това може да предизвика спазъм. Стъпвайте на пета, когато вървите.

Източник - http://biberonbg.com/info/pgprobs.htm

Спазми

ІІІ триместър

Възможна причина - недостатъчно калций.
   Болезнени съкращения на мускулите на прасците и стъпалата. Често се случва нощем, когато лежите с протегнат крак.   

Масажиране на схванатия прасец или стъпало

Когато болката утихне се раздвижете малко за подобряване на кръвообращението.

Лекарят може да ви предпише калций и витамин D.

Източник - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/638/37/


Странно е, че аз такива спазми имах доста често преди да забременея. Сега за щастие не ми се е случвало.  Wink

Хайде лягам си вече....нали сме сами тази вечер с беборана...и няма кой да ни сложи да си легнем, а по нощите форумите четем.. Mr. Green

# 26
  • Мнения: 276
Добро утро момичета!Ивон тва с прасците е супер неприятна работа! често ми се случваше през първата бременност но за щастие за сега не ми се е случвало!
Моля те кяжи ми от къде си купи банския защото смятам и аз ако има размери за слон да си купя!
joly24 честита пикличка!!!Айде слагай снимки и ти в албумчето!silverarrow къде си бе душо? Ти стана много съвестен работник!
Меги кажи ни нещо за моренцето!Цопна ли вече дупето във водицата? а Цезар сигурно е много щастлив и той! Чакаме снимков материал!  wavey
Мечтание много е сладък бебо! smile3521

Последна редакция: чт, 14 юни 2007, 08:32 от Надя 73

# 27
  • Мнения: 617
Здравейте и от мен дами!
Мечтание добре дошла в нашата тайфа!  Laughing Сега тичам да вида снимките на бебока ти!
Това с прасците и на мен ми се случи два пъти ама тъй като и преди да забременея ми се е случвали та си помислих, че няма връзка с това че съм с бебче в корема. Сега обаче като отида на доктор ще си кажа, пък да видим дали нещо ще ми изпише.
silverarrow да не се преумориш, бе чедо. Един ден работа и четери почивка и после уикенд това е формулата. Или както каза viodidi "Ако трети ден не се работи значи е сряда"  Joy
joly24 честито девойче, ех ние ще трябва да поработим още за розови пеленки.
Ми засега туй, ама ще ви наглеждам цял ден.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 524
Мечтание, добре дошла  Hug  Hug
_venera и joly24, честити ви момиченца-ставаме повече бъдещи тъщи
dessinkata ще имаш страхотна сватба, не се притеснявай, а за изпита - хич не го мисли.
Надя 73 с този прекъсващ и бавен нет не знам как ще кача снимки  newsm78, Цезар е страшно щастлив - нали е при тати, само при него се гушка. Още не сме ходили до морето, но днес следобед сме там, ама аз още нямам бански, та топването го отлагам  Mr. Green
Полетът мина бързо, но малкия умря от шубе, а бебка не спря да ритка  Crazy
mamma mia нямаше дъжд тук във Виница - явно само в града е валяло  Mr. Green
silverarrow мързелът моля да бъде насочен само към бачкането - как я карате с малкия

# 29
  • Мнения: 1 305
Здравейте мамчета  Hug
ние с мишко от днес сме на антибиотици вчера вечерта пак бях с температура и имам и малък проблем с ходенето до тоалетна, та сега пратих таткото до аптеката и почваме с хапчетата  Cry
Незная как ще ви изчета на другата тема съм на 6 стр а гледам и нова сте заформили  #Crazy
Айде засега ви оставям да се пазите
Пожелавам ви лек усмихнат и успешен ден  Hug

Общи условия

Активация на акаунт