Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 547
  • 367
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 980
Здравейте,
Видях, че сте обсъждали и захарните нива, та да поясня
предстадия диабетния се характеризира с нормални нива на захар на гладно, и те нищо не показват, това обаче незначи, че всичко е наред. Трябва да се направи най-малкото кръвен профил, взима се кръв 3 пъти през деня, а най-добре обременяване с инсулин...., за да се

Извинявам се за недоглеждането, обременяване с гликоза съм имала в предвид
и аз утре съм на такова  Sad отново  , миналият път ми стана доста зле

а какво общо има между хашимото и захарните ( инсулиновите нива)? прочетах малко за хашимото не не видях връзка, ако някой има търпението да ми обясни

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 22:39 от х_diabet_mama

# 151
  • Мнения: 13 770
Обикновено при Хашимото е налице хипофункция на жлезата, което забавя силно метаболизма, което води до напълняване и много наднормени килограми, което забавя метаболизма, което води до повишаване на стойностите на инсулина, което натоварва панкреаса, което предизвиква инсулинова резистентност, което създава реална предпоставка за диабет ІІ Mr. Green

# 152
  • София
  • Мнения: 980
птица   bouquet мерси
не ви е лесно

аз съм с малко килограми даже съм по-скоро нормална, но ендокринолога като ми измери мастния % и талия и каза, че съм дебела с което шокирах всички, и сега трябва да смъкна 10 кила от поясни натрупвания ( там били най-опасни, спирали обмена на захарта и инсулина ) за да имам шанс да се размина с диабета  #Crazy

Ходих при доц. Христов, шефа на ендокринология Александровска, и ме включи в безплатна EU програма за превенция на диабета, всички изследвания и следене ще са за сметка на програмата. Препоръчвам ви го.

# 153
  • Мнения: 90
Някой може ли да ми препоръча добър ендокринолог в Пловдив. Моята си я харесвам, но няма да мирясам, ако не чуя и друго мнение.

Аз ходя при проф. Павлов в поликлиниката на ВМИ. Малко е възрастен, но досега ми е помагал.

# 154
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Четох, четох и не можах много да се ориентирам в цифрите. Моят TSH е 6.72 при нормални стойности под 5. Лекарката ми изписа Левотироксин, което може да е под друго име при вас, но ми каза да изчакам още няколко месеца, ако искам преди да започна да го пия. Аз обаче мисля да го започна от утре, защото от което четох съм си типична хипо-тка. Много се надявах да открия при вас съвет за някое алтернативно средство, защото се притеснявам от страничните ефекти на лекарството - нервност, раздразнителност, изпотяване и др. А аз и сега съм си хем отпаднала и сръдлива, хем нервна...
Ще продължавам да ви чета, защото още много неща не са ми ясни.

# 155
  • Мнения: 90
 Не се притеснявай, страничните ефекти ще се проявят, ако не вземаш правилната доза, иначе би трябвало да се чувстваш добре. А за това което не ти е ясно по-добре направо питай? Желая ти успешно лечение!

# 156
  • Мнения: 73
Здравейте!Темата е интересна за мен за това с интерес чета вашите мнения.И аз от 7 месеца съм с диагноза Синдром на Хашимото.Поставиха ми я въз основа на изследванията на хормоните-TSH-5.13,ТАТ и МАТ бяха 3 пъти над нормата и ехографията показа изменение в структурата на жлезата.Започнах лечение с Ел-тироксин 0.25мг.Незнам,но нещо съм объркана знам,че при намаление на функциите на жлезата се пълнее а при мен се случва точно обратното-отслабвам,получавам доста често сърцебиене,кожата ми стана изключително суха и се бели,изобщо неща,които според мен говорят за хипер функция на жлезата.След последните изследвания TSH e норма 4.52 и се чудя дали изобщо да пия Ел-тироксина имам чувството че  откакто го пия ми намаля апетиета и се чувствам гадно.Моля да споделите мнения относно това заболяване и ако може някой да ми даде координати на добър ендокринолог от Пловдив.Благодаря Ви предварително  Laughing

# 157
  • Мнения: 90
Здравейте!Темата е интересна за мен за това с интерес чета вашите мнения.И аз от 7 месеца съм с диагноза Синдром на Хашимото.Поставиха ми я въз основа на изследванията на хормоните-TSH-5.13,ТАТ и МАТ бяха 3 пъти над нормата и ехографията показа изменение в структурата на жлезата.Започнах лечение с Ел-тироксин 0.25мг.Незнам,но нещо съм объркана знам,че при намаление на функциите на жлезата се пълнее а при мен се случва точно обратното-отслабвам,получавам доста често сърцебиене,кожата ми стана изключително суха и се бели,изобщо неща,които според мен говорят за хипер функция на жлезата.След последните изследвания TSH e норма 4.52 и се чудя дали изобщо да пия Ел-тироксина имам чувството че  откакто го пия ми намаля апетиета и се чувствам гадно.Моля да споделите мнения относно това заболяване и ако може някой да ми даде координати на добър ендокринолог от Пловдив.Благодаря Ви предварително  Laughing

По-нагоре съм посочила ендокринолог в Пловдив. Пий си лекарствата, в началото на лечението хормоните често рязко се променят нагоре и надолу. Но сподели притесненията си с лекаря, той най-добре ще те ориентира.

# 158
  • Мнения: 820
astrid, според модерните схващания стойностите на ТСХ при млади хора не трябва да надвишават 3. Нали си наясно, че увеличеното отделяне на ТСХ всъщност подтиска функцията на щитовидната жлеза?  При мен ТСХ също беше над 4, в момента го потдържам на около 1,5 и се чуствам къде по-добре.Непременно сподели притесненията си с лекаря, сигурно ще трябва да се проследи коя е оптималната доза за теб.

# 159
  • Мнения: 13 770
Не е такава зависимостта Naughty Не увеличеното ТСХ потиска функцията на жлезата, а намалената функция води до увеличаване на ТСХ. ТСХ = тиреостимулиращ хормон.
Иначе си права. За да се чувства добре човек, стойностите му трябва да са по-ниски. Това означава, че или жлезата работи или прилаганата терапия (предписаната доза Л-Тироксин) е адекватна и организмът получава нужните му тироидни хормони.

# 160
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Хайде и аз при вас. Отдавна не съм правила изследвания защото в един момент просто ми писна. Но скоро ще отида, че мина много време. Пия конска доза Л-тироксин и горе-долу съм добре. Ама килограмите си стоят, не мърдат нито нагоре, нито надолу. Исках да попитам, от време на време ми се спукват съдовете и периодически цялата съм в синини по ръцете и краката, дали някой друг има същите симптоми?  И още - ноктите се разслояват и чупят, никакви шансове за готин маникюр Sick Вие как се справяте с това? За падането на косата няма да питам Sick

# 161
  • Мнения: 1 209
аз съм с тези екстри- ве4е има ии проблемни вени, спукани капиляри и всякакви синини

# 162
  • Мнения: 107
  Здравейте,момичета!Един от симптомите описан при проблеми с щитовидната жлеза е косопад,но  не ми стана ясно в кой от двата случая се проявява.При хипер или при намалена функция на жлезата,а може би и в двата случая ...

# 163
  • Мнения: 836
Един от симптомите описан при проблеми с щитовидната жлеза е косопад,но  не ми стана ясно в кой от двата случая се проявява.При хипер или при намалена функция на жлезата,а може би и в двата случая ...

Waterlilly, и при двата случая пада, но утешителното е, че ако ти се уцели правилната доза на хормоните, се възстановява... донякъде.
за съжаление косата е първият индикатор, че нещо в организма не е наред.
възпаления, хормони, липса на желязо - всичко й влияе.
когато на организмът не му достигат ресурси да се справи с някое възпаление или друг проблем "изключва косата от веригата" и косата започва да пада.

ако четеш на английски виж това http://www.hotzehwc.com/en/articles/printview.asp?92

# 164
  • Мнения: 836
ето още за косата http://thyroid.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ&sdn= … cles/hairloss.htm

на мен косата ми е 1/5 от това, което беше  Cry но поне се надявам някой ден...  Praynig
успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт