Проблем със щитовидната жлеза

  • 131 555
  • 367
  •   1
Отговори
# 195
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Момичета можете ли да ми препоръчате добър ендокринолог във Варна -може на лично съобщение,благодаря ви.

# 196
  • Мнения: 638
lina d   ако има6 възможност пусни ми адреса на ендокринологията в София,благодаря предварително!Може и на ли4ни!

# 197
  • Мнения: 667
lina d   ако има6 възможност пусни ми адреса на ендокринологията в София,благодаря предварително!Може и на ли4ни!

И за всички, които се интересуват: Специализирана болница за активно лечение по ендокринология, неф … енчев''

# 198
Здравейте, имам проблеми със щитовидната жлеза. Моля, препоръчайте ми ендокринолог в София, който работи към Здравната каса.
Прочетох почти всичко писано по темата. Интересува ме има ли такива, които ходят при д-р Демирчев във ВМА.
Видях препоръки д-р Демирчев и за д-р Каменов от Александровска болница, но само в един пост.
Също ми препоръчаха д-р Галева и д-р Василевски.

# 199
Здравейте, момичета. Моля ви за съвет по темата: препоръчайте ми ендокринолог, на който мога да се доверя, но бих искала да работи със здравната каса. По препоръка на дерматологът ми, трябва да посетя ендокринолог, защото имам пигментация на лицето и косата ми капе повече от необходимото, което в повечето случаи означавало проблем с щитовидната жлеза. А дали е така?

# 200
  • Мнения: 13 770
В началото няма значение при кого ще отидеш. Дерматологът ти, ако си с направление при него, да ти даде направление за ендокринолог. Ако не, отиди при личния, той да те прати. Първо виж има ли и какъв е проблемът (направи изследвания, ехография на жлезата) и после вече търси друг специалист. За пигментацията не знам, косата - да, капе при хипофункция.

Ето ви едно материалче за жлезата. Предупреждавам, има много гадна снимка!

http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=3256

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 20:59 от птица

# 201
  • Мнения: 386
Бях шашната от Антителата си -10 кратно по-големи от нормата. Хормоните също бяха високи откакто ги изследвам. Последния път видях че са в норма и се замислих над
Вероятноста високото ниво на антитела  да  е част от  саморегулиращите функции на организма. Един вид обратна връзка за коригиране на хормоните.  Виждайки такава логика се чувствам  по-добре; приемам се като нормално функциониращ механизъм. Какво мислите по въпроса?

# 202
  • Мнения: 13 770
Уви, не! Те, че са част от саморегулиращите функции на организма, са, но в доста негативна за нас посока. Имунната система възприема неработещата и променена жлеза като чуждо тяло и се стреми да я унищожи.

# 203
Здравейте на всички,
Изумена съм колко много жени имат проблем с проклетите хормони #Cussing out и щитовидната жлеза и ужасно завиждам на онези, които говорят с такава лекота за проблема си, аз не мога още да го приема.
Всичко при мен започна преди 4 години и точно реших,че всичко е отминало и косата започна да ми пада и реших отново да си изследвам хормоните и разбира се всичко пак се е объркало. МАТ - 600, ТСХ -2,8.  Преди беше точно обратното нисък МАТ. Не искам пак да започвам с този ад, ама изход няма, като чета какви са последиците тръпки ме побиват. Само дано намеря сили да се справя, че май емоционално първо ще се предам.....
Моля ви само препоръчайте ми лекари, защото все си мисля че с добър лекар всичко би могло да се оправи.....

# 204
  • София
  • Мнения: 4 578
Здравейте на всички,
Изумена съм колко много жени имат проблем с проклетите хормони #Cussing out и щитовидната жлеза и ужасно завиждам на онези, които говорят с такава лекота за проблема си, аз не мога още да го приема.
Моля ви само препоръчайте ми лекари, защото все си мисля че с добър лекар всичко би могло да се оправи.....
Molq te, davaj go po-spokojno, ima po-slojni ne6ta. V koj grad si? Za da mojem da ti prepory4ame lekar...

# 205
# 206
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз ходя при д-р Галева в п-ка Младост. Ако не ти е прекалено далеч я препоръчвам. Обиколих половината светила с титли пред името, без "златното ножче"; най доволна съм от Галева. Препоръчаха ми я от форума, аз мога да я препоръчам с отлична оценка. Ако ти е удобна, пиши ми, да ти дам телефон, че е вечна лудница при нея.  bouquet

# 207
  • Мнения: 1 027
здравейте!   bouquet
Аз също имам проблеми с щитовидната жлеза. лекувам се от 3,5 год ( почти 4). Баба ми ме позна, като започнах да отслабвам рязко, въпреки добрия апетит, който имах и като започнаха да ми изпъкват очите. (После, разбира се, като почнах хормоните- станах топче...мн бавен метаболизъм...ужас) Тя съще е имала проблем с жлезата и е оперирана. Та имам тиреотоксикоза с множество хипоехогенни участъци ( с диаметри по 5 мм). Имам и възел в десния лоб - 25/20/14мм. Както казва лекарката ми, като наядена от молци ми е жлезата... Тсх- варирам от 0,004 до 0,07 , фт3- 10 , фт4 - 30. Утре ще ми излезнат и последните изследвания. Консултирам се с две лекарки от УСБАЛЕ - д-р Лазарова и от частна клиника- д-р Вучкова. На ехограф минавам при Милчева, която сега ми каза да съм подготвена, че във всеки един момент може да даде рецидив и да се наложи да влезна по спешност...паника ме е обзела яка. Пия метизол, редувала съм с Тирозол. В началото пиех и лекарство за сърцето, но дълго не го бях пила, отново ми се налага #Cussing out . Бях си вземала хомеопатични преди и бях мн доволна- сега отново ще прибегна до тях- антиоксидант, мастни киселини и водорасли.
Трябва да си следя левкоцитите всеки понеделник, нооо да видим и на утрешния преглед и изследвания какво ще стане.
Та на мен ми казаха да ям мн. риба, морски дарове и дроб от треска, особено...орехи, плодове и мед. И никакви нерви, естествено- Лазарова всеки път ми казва, че ще ми пусне болничен, щото иначе няма оправия, ако няма спокойствие. Crazy знам, че е така, ама в тоя напрегнат живот...няма начин.
Успех на всички с лечението Peace Ще ви следя.  bouquet
Относно проблема с косата- при хипофункцията капе. При  мен капе доста...и ноктите не са ми ок...

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 22:16 от ros4enka

# 208
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Аз ходя при д-р Галева в п-ка Младост. Ако не ти е прекалено далеч я препоръчвам. Обиколих половината светила с титли пред името, без "златното ножче"; най доволна съм от Галева. Препоръчаха ми я от форума, аз мога да я препоръчам с отлична оценка. Ако ти е удобна, пиши ми, да ти дам телефон, че е вечна лудница при нея.  bouquet
Може ли и на мен да дадеш телефона и, много моля  Praynig
Къде мога да отида на ехограф за щитовидната жлеза, може ли да ми препоръчате добро място?
И при мен косата и ноктите са пълна скръб Confused

# 209
  • Мнения: 1 027
Unknown_lady , аз бих ти препоръчала да отидеш на ехограф в УСБАЛЕ на ул.Дамян Груев, зад министерството на земеделието. но то по принцип, като си плащаш навсякъде може...
относно ноктите и косата-както казах при мен е чудо...мисля да започна с някакви "бабешки" рецепти- някакви маски домашни.

Общи условия

Активация на акаунт