изтощава ли дългото кърмене майчиния организъм?

  • 1 843
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мен лично като че ли ме поизтощи, така се чувствам, без да съм убедена, че е от това, но грам не качвам, окльощавях, по-често се разболявам.
Както всяко бебе е различно, предполагам и организмът на всяка майка реагира различно.
Илиана, защо комбинирани витамини да не са желателни за кърмачки, какво им е противопоказното?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 258
Мен не ме изтощава. Кърмих 1г9м и дори колежките ми се чудеха и ми се възхищаваха как се спрвям и да работя и да кърмя. Ами той нито се будеше през нощта, нито нищо; мляко по принцип много обичам и консумирам повечко.

# 17
Аз се чувствах така в началото-бувално не можех да стана от кревата. Причината беше елементарна- детенцето ми беше със страшни колики и аз бях спряла да ям почти всичко, в резултат на което кръвното ми беше много ниско- 65 на 40.  Rolling Eyes Почнах да си ям нормално и кръвното ми се нормализира. Коликите продължиха точно 1 месец и съм убедена, че при нас нямаше връзка между тях и моят хранителен режим. Пооправих се, но пак се чувствах уморена, този път причината  беше, че детенцето ми цокаше постоянно и денонощно, а и го гледах абсолютно сама. 
Сега вече не се чувствам уморена. Синът ми е на 1 год. и 11 месеца и не дава абсолютно никакви индикации за отбиване. Продължавам да го кърмя денонощно(какво ли не правих за да го отуча от нощното кърмене, но без резултат), но вече съм свикнала, а и той цока предимно призори(от 5 до 7 по 3-4 пъти), не е като първата година през 2 часа.
Според мен е важно човек да се храни добре и да намира начин да почива.

# 18
Ами разбира се че изтощава! Първото го кърмих година и 3 месеца, а второто само 11 месеца.
Сега сме в процес на спиране. Давам и веднъж седмично и мисля днес да е за последно. То и вече няма де,за голяма моя радост. Иначе е много приятно и ако не се чуствах толкова изтощена нямаше да спра поне до края на лятото. Но сладурчетата са с малка разлика и от 4 години или съм бременна или кърмя. Чуствам се като инвалид на 100 години. Да не говорим как се тича след проходили. Откакто спрях, се чуствам малко по-бодра. Но това може да се дължи и на факта че отново започнах да пия кафе!Не задържам вече толкова вода у себе си и се повталих.Усещам обаче, че имам нужда от голяма почивка.Мисля че кърменето оказа пагубно влияние на костната ми система.През цялото време се храних повече от добре. Сега пия калций защото всички стави ме болят. Първият път ме боляха само колената и се възстанових. Сега обаче всичко ме боли.Но единственото нещо което ме радва е че децата ми не боледуват изобщо. Това е най-добрата утеха за всякя майка!

# 19
  • Мнения: 1 081
Аз кърмя шести месец и то не всички хранения, но пак се чувствам скапана. Не знам дали е от кърменето или от грижите покрай детето но си е факт.

# 20
  • на село
  • Мнения: 1 028
Аз кърмя от година и половина. Това към дългото кърмене ли минава  newsm78 ?
Чуствам се изтощена , но ми се струва че не от кърменето, а от хроничното недоспиване. Съмнявам се да има някаква връзка между кърменето и умората.

# 21
  • Мнения: 363
За изтощението мисля си че е от другите грижи. Но все пак може и хормоните да играят някакава роля. На мен ми е приятно като кърмя да го гушкам на спокойствие. До деветия месец стриктно следях с какво се храня, избягвах доста неща, но от тогава започнах да си позволявам сутрин по кафенце, дори сега съм на две кафета дневно. Витамини не съм вземала. В началото пих от чайовете за кърмачки, но вече не ги пия.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 877
Аз получих зверски косопад, който продължи около година и спря след като дъщеря ми се отби. Но това се дължи на липсата на някакви елементи, които не съм си набавяла с храната.

Иначе умората се дължи по-скоро на недоспиване и грижи около детето, отколкото на самото кърмене.

# 23
  • Мнения: 9 481
Аз продължавам да кърмя /беб е на година и половина и скоро май не ще се отби Mr. Green/
По-скоро се чувствам изтощена от недоспиване. Първите месеци пиех витамини за бременни-имах косопад и аз, но това го отдвам на хормоналния дисбаланс.
Към 4-5мес след раждането минах на минус кг, въпреки че хапвах нормално, а сладко мелех с килограми!
Сега съм нормални килограми /забременях 57кг, качих 13, 4-ия мес бях 50кг, а сега съм 52, което е нормалното ми състояние Sunglasses/
Проблема сега е зъбоникненето, от което не яде през деня и наваксва със сучене нощем-буди ме поне 3 пъти...а като се има предвид че не лягам преди 12-1ч, и ставам в 9ч- Crazy

# 24
  • Мнения: 4 242
Няма какво да го увъртаме, винаги кърменето е виновно за всичко! Naughty

# 25
  • София
  • Мнения: 6 258
Няма какво да го увъртаме, винаги кърменето е виновно за всичко! Naughty
Laughing Laughing

Но факт е, че с кърменето майката изгаряла по ок. 500 ккал повече дневно. Wink

Аз пък използвах времето докато суче да полежа или да си почина десетина минути (като родих майка точно това ми обясняваше като една от ползите от кърменето Simple Smile).

Общи условия

Активация на акаунт