Как се къпе новородено?

  • 1 808
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
благодаря   bouquet

# 16
  • БГ
  • Мнения: 1 162
В клиниката, сутрин и вечер, го къпеха в стаята при мен. Слагаха бебо в анатомично корито, легнал по гръб и поливаха с вода от легенче с канче-мензурка, без изобщо да пазят пъпа, след това го хващаха с едната ръка отпред през мишниците и обливаха гръбчето, подсушаваха го с хавлийка и третираха пъпчето със спирт, йодасепт и Бивацин. Така процедирахме с татито и в къщи!

# 17
  • София
  • Мнения: 10 337
Правих абсолютно същото като Tatalina. Когато поотрасна беба, започнах да я къпа в коритце, но в началото й слагах хавлийка върху поставката - така Кая се чувстваше някака по-защитена. По принцип новородените не обичат да са много-много голички, ще видиш обаче като поотрасне няколко седмици какъв кеф ще е да е по голо дупе. newsm68

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
и аз имам 2 въпроса
1. ако самата ваничка има гумена подложка, за да не се хлъзга, трябва ли да се слага хавлийка върху нея или бебето направо на гумената подложка се слага?
2. като се къпе във ваничка, то си седи в сапунената вода дефакто. как се изполива? един човек ми се струва, че няма да се справи сам?  newsm78
Аз,както вече писах,от първия ден го къпя сама/общо взето татко му само се пречка из банята/.Първият месец на мивката,после във ваничката.Във ваничката съм поставила хавлиен шезлонг-е по-удобно от това нещо не съм ползвала!Бебето си стои почти легнало,над водата и не се пързаля.Имаме подвижен душ,с него го изплаквам накрая.Ваничката му е на стойка-много удобно.

# 19
  • Мнения: 72
Няма проблем за пъпчето, никога не съм го пазила, няма нужда. Само хубаво подсушаваш после и това е.
И го почиствах със спирт.
Във ваничката съм поставила хавлиен шезлонг-е по-удобно от това нещо не съм ползвала!Бебето си стои почти легнало,над водата и не се пързаля.
След това с едната ръка я държа, а с другата я поливам с чиста вода и изплаквам.

# 20
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 740
Момичета, на всички много благодаря за отговорите.   bouquet
Въпросите ми наистина си бяха два - и за къпането и за пъпа.
Определено ще поразпитам акушерките в болницата този път.
Успех на всички  Peace и много радости в домовете ви  Hug

# 21
  • Мнения: 5 362
Купихме си анатомично корито и в него си я къпехме.Много е удобно Peace
Пъпчето го пазех,но все пак е попадала някоя друга капчица вода,то няма как съвсем да го опазиш.После подсушавах хубаво и почиствах със спирт.

# 22
  • Мнения: 344
Ние от началото се къпехме в корито което все още използвам.Пъпчето ни беше паднало още в болницата.Чувала съм че за да опазиш пъпчето трябва да сложиш кърпичка върху него.Е то не може съвсем да го опазиш.Все ще се намокри дори и малко.

Общи условия

Активация на акаунт