Лепенки за пъпче

  • 21 196
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Аз съм ги ползвала, мисля че ми отидоха към две опаковки. Плюс след това ползвах още да правя компреси с реванол при ваксините.
Понеже нашето пъпче беше щипка/май всички са вече така/, падна към 20-ия ден. А пък аз си къпех детето всеки ден, не в корито, а на мивката. Слагах лепенка, отгоре тензухена пелена, моята ръка и под мивката малката мръвка.
После за компресите - памук, натопен в реванол и отгоре лепенката. Доволна съм много.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз също ги ползвах докато падне пъпчето, само като къпехме бебчо. Иначе подвивах памперса над пъпчето да не го дразни.

# 17
  • Мнения: 117
Ползвах лепенките на Чико и после други хипоалергенни и водонепропускливи, но само при къпане, за да не се мокри пъпчето. Много е удобно, така и двете ти ръце са свободни. Слагах ги докато не зарастна напълно. Наистина махането им ми изглеждаше болезнено, но бебка никога не е протестирала, не е имало и зачервяване на кожата. Дори и докато беше със щипката и след това не съм и предпазвала мястото по някакъв особен начин при слагането на памперса.За щастие не сме имали проблем. И нещо друго в тази връзка-никой в болницата не ми беше казал какво точно да правя с пъпчето и по специално за това какво да се прави с въпросната щипка. При нас поне имаше едно конче,като канапче, което е вързано като на възел, но само веднъж под щипката.Та това конче трябва да се стяга всеки път при смяна на памперса, за да се прекъсне по чисто механичен път "изхранването" на остатъка, който трябва да падне. Разбира се третира се със спирт-аз капвах всеки път по няколко капки с капкомер. Стана малко дълго, но това се "присетих" по темата.

# 18
  • Мнения: 3 334
и аз си купувах,но не ги ползвах-нямахме никакви проблеми!

# 19
  • Мнения: 2 609
Аз също си бях взела,но ни ги ползвах Rolling Eyes ,пъпчето ни падна още в болницата.След баня само почиствах със спирт и слагах прахче Grinning

# 20
  • Мнения: 883
Ние ги ползвахме редовно 2-3 месеца, Ева имаше пъпна херния и тогавашната ни педиатърка всеки път като я видеше ни плашеше, че е зле и че ще се наложи операция Hands Fist . Пъпчето и се прибра, благодарение на тях, но за пръв път чувам да се слагат на бебе без проблем с пъпчето. Махах ги лесно, като обилно мокрех с клечка за уши по краищата.

Общи условия

Активация на акаунт