За и против детската градина.

  • 8 335
  • 186
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 567
Блонди, не сте само ти и сестра ти. И аз и племенника ми сме така. Ходили и на ясла и на градина, а в училище никакво социализиране.
Все едно живеех два живота. Един в училище и един извън него. Чак към 8 клас при мен се пооправиха нещата.
Племенника ми е същата история. Дори е по зле и от мен. Пишат му слаби оценки само, защото го е срам от преподавателя и съучениците му да си каже урока. А сега ще е 7 клас. Дано успее скоро да се окопити, че не остана много от училището  Simple Smile
Моята е пример пък за точно обратното. За първи път влезе в градина, когато я записвахме в предучилищната. Ами не само не се сви в нас и не каза да си се прибираме, ами овърша всичките стаи и като рече - ходете си, аз оставам- се шашнах  Simple Smile
На мнение съм, че има деца, на които е нужно самочувствието им да не бъде смазано още в яслата и градината. Това гледах да не допусна с моята и смятам, че го постигнах.

# 181
  • Мнения: 639
За градина съм.
 Градините останаха едно от малкото хубави неща в България.
В другите страни само могат да мечтаят за такива заведения.Е, може да са по-модерни и оборудвани,но аз съм много доволна.Като свои деца ги гледаха госпожите без да са ме изнудвали за нищо.Жалкото е,че дъщеря ми все боледуваше и малко и се събира ходенето.
Малкия е от един месец на ясла и ходи с голямо желание.И от неговите лелки съм много доволна.За една седмица го научиха да казва за "пиш" и "ако" и сега е без памперс. Щом ходи със желание,значи му е хубаво.
Всеки сам си преценя за своето дете

Последна редакция: нд, 24 юни 2007, 18:21 от Desita_

# 182
  • Oslo
  • Мнения: 659
Абсолютно за градина, а за ясла - с известни уговорки. Не всички деца до 3 години са готови да се отделят от майките си, жалко, че често родителите просто нямат друга алтернатива.

# 183
  • Мнения: 46 520
Възхищавам се на майки, които могат да забавляват ежедневно децата си, стига това да не включва гледане на ТВ и подобни, докато мама форумства напр.


Има и деца, които мислят за майките си  Mr. Green София редовно ме гони от нейната стая, за да си играе сама  Crazy

# 184
  • Мнения: 2 768
Какво имаш в предвид под "мода"?
...........


Някои от нещата които си изброила.
Те по-скоро са ни наследство ( за болестите и Т например), но и нова мода в отглеждането на децата има (аз го възприемам така, сравнително ново явление е) , показател са темите напоследък в НД.
На мен по ми допадат тамошните нрави и възприятия за грижи за децата  Peace

# 185
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да, разбрах какво имаш в предвид.

# 186
  • Мнения: 6 167
Аз съм твърдо против да си дам детето на детска градина. Бих го дал единствено ако ситуацията ме принуждава и нямам друг изход. Макар, че като се замисля човек винаги ще намери изход.
..... едва ли не да подадеш молба още докато детето е в корема на майка си та да успее да се класира, когато трябва.

ами това е факт от живота на много хора.
записват по ясли и детски градини отрано, защото майчинството е 3 месеца и реално, докато се усетиш, 9 месеца са минали, а след 3 трябва детето да е някъде. Тоест, записват ги още, докато са бременни, нищо странно няма. проста сметка на месеците.

аз съм за ясли и детски градини. от една страна, свекърва ми казваше, че е добре детето да 'изкара болестите" с други деца ( от което малко ме втриса, но намирам логика, все пак), от друга, защото мисля, че среда от деца е полезна за децата. от трета - един ден не бих искала да съм от майките , които за нищо на света не се отделят децата си.

Общи условия

Активация на акаунт