Цвят от тиквичка щракни и при нас го ти пусни - фотоманиачки 9

  • 13 979
  • 350
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 639
лулу! , трева , трева , ама я  какви ценни кадри са .  Grinning

Аз все така нямам проблем да виждам истинската качена снимка. Simple Smile Така че сега виждам класове , а преди си виждах цветята на Амбър , докато вие виждахте тиквички.  Simple Smile

Маковете ми легнаха на сърце.  Simple Smile Докато ги гледам усещам ,че мога да дишам с пълни гърди , една въздушна ефирност ми навяват.

# 316
# 317
  • Мнения: 11 327
Лулу, направи ги ч/б! Praynig
А житцето е направо култово!

# 318
  • Мнения: 6 472
И черно бели ще име - макове съм наснимала колкото щеш Laughing Има да ги гледате до нова година Mr. Green Амбер може и да не успя да ни писне с кремовете, но аз със сигурност ще ви писна с макове Joy

И пак да отбележа - това на първите две снимки не е жито, ТРЕВА Е Mr. Green От тази, с която като деца играехме на "тръгнал краля на война и се върнал без глава" Joy

# 319
  • Мнения: 11 327
И черно бели ще име - макове съм наснимала колкото щеш Laughing Има да ги гледате до нова година Mr. Green Амбер може и да не успя да ни писне с кремовете, но аз със сигурност ще ви писна с макове Joy

И пак да отбележа - това на първите две снимки не е жито, ТРЕВА Е Mr. Green От тази, с която като деца играехме на "тръгнал краля на война и се върнал без глава" Joy
Тъй, тъй.
Аз вдянах, ама го ползвах като събирателно.
А как мразех да ми се забие по дрехите или из чорапите ooooh!

# 320
  • Мнения: 11 327
А, баданарката вече я схванах. hahaha

И  newsm78 искаш да кажеш че това чудо го направи с четка? Пердето имам в предвид...

А за Мултито...няма ли как да стане да си направим група(както е онова другото местенце). Тогава няма нужда да влизаме с друго име и парола за да публикуваме в общ сайт.
Но и аз не знам как става- трябва да питаш Оля.
Мими, в случая беше печата. Нали ви казвам, че откривам топлата вода.
За групата ще го пробвам.

# 321
  • Мнения: 6 472
Мултиплито ми излази по нервите #2gunfire  Продължавам на тъмблайс да не виждам това, което трябва, но поне на превюто се вижда като хората и мога да ги поствам. Утре ще се пробвам пак да я кача тази снимка пъкда видим.

Та втори дубал на тази последната, кое е по- добре:

http://luluto.multiply.com/photos/hi-res/16/49?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F16%2F49


http://luluto.multiply.com/photos/hi-res/16/50?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F16%2F50

и един портрет на голямата щерка ....и пак стана 2 Tired


http://luluto.multiply.com/photos/hi-res/31/39?xurl=%2Fphotos%2Fphoto%2F31%2F39

# 322
  • Мнения: 1 052
Вече съвсем се позагубих, така че от това, което съм прочела:
Лулуто-снимката на дъщеря ти е с много приятно тониране (изказване стил фф, но затова пък наистина смятам така), аз обичам топлите неща.
Маковете са хубави, както и тревата, която би стояла супер хубаво на голям принт в бял хол. Но за мен това не е толкова снимка, колко нещо плакатно, графично или каквото е там.
Видях, че Трислон е писала някъде за размерите на снимките, нещо за което мрънкам от много време. Мен не ме е страх, че някой ще си вземе моя снимка, ама то сигурно защото моите не се харесват. Аз не мога да се израдвам на пощенска марка, в която няма детайл. Хубавата снимка освен идея и справяне с проклятието на екпозицията е и хубав фокус, детайл, боке, все неща които се губят. Ако пък толкова е притеснително можете да си слагате уотърмарк, въпреки, че ги махат. За пример ще дам мъжа ми, който си пуска чаршафи, без да се притеснява, той и без интернет е публикуван често без разрешение и заплащане, така че не му пука кой знае колко. Още нещо. ако пусна една картинка 500/700 всичко ще и е ок, но ако сменя малко и я пусна на 1500 ще се видят всичките и дефекти, нали за това говорим, да се поощряваме и да се критикуваме.

Между другото си търся жена за гледане на дете за един месец и половина и секретарка за фирмата ни  hahaha

Една ж на 33-ти снимаш на 6 /6, цените за това са различни. Когато проявих диапозитив ми взеха 7 лв. за проявяването, и след като не знаех, не ми стана приятно, но никой не е казал че това е евтино хоби. За 35 мм диапозитив ще ми вземат за скан 25 лв., затова все още чакам мъжа ми да го сканира. Просто другият път питай Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 06:59 от Фрида

# 323
  • Мнения: 2 961
лулу  всичко ,което си пуснала снощи "топи кабели" както винаги.И тревата и маковете са ужасно хубави.  bouquet

# 324
  • Мнения: 2 575
Асинка,защо искаш да я обработваш рази снимка.Търсиш някакъв специален ефект ли?
Според мен това си една много сладка детска снимка.

Исках да изчистя кадъра - от всичко наоколо, да кадрирам по-добре - т.е. да наблегна отблизо на лицето и динята и да постигна някакъв портретен ефект. Ама явно не съм успяла - само таткото я хареса ( който обикновено нищо не харесва от моите кадри Mr. Green)


Лулу - жестоки са тревите и маковете във всичките си варианти......а защо си мисля, че ти не обичаше да снимаш скучни цветя  Confused Wink

# 325
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Заповядайте на новия конкурс

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=200493.new#new

# 326
  • Мнения: 6 472
Фрида, портрета на ина не е тониран Mr. Green  Всъщност почти не е обработван - минах го през този плъгин шаудоу илюминатор с много малки стойности и послле го шарпнах леко. Всичките снимки от тази серия са такива леко жълтеникава. Едно че децата бяха облечени с такива дрешки, второ че беше късен следобед, трето че площадката беше обградена от големи дървета и слънцето минайвайки през листата даваше жълто - зелен отенък. Аз също много обичам толпи цветове и затова реших да не ги коригирам.
Цитат
Маковете са хубави, както и тревата, която би стояла супер хубаво на голям принт в бял хол. Но за мен това не е толкова снимка, колко нещо плакатно, графично или каквото е там.
Невероятно си права (както винаги) Grinning Всъщност ако трябва да бъдем честни точно това беше и идеята Grinning Разбира се че от една трева много трудно излиза дълбокомислено фотографско хай изкуство, но за еври дей употреба са много подходящи такива. Та една колежка ме помоли да и направя пана, които да си сложи в хола и аз е замислих, че това е много добре идея. Разрових се из нета и се натъкнах на този прекрасен сайт. Има много красиви неща в този стил, както и като снимки, така и като картини. Аз реших че искам да направя някаква компилация от снимки и стила на картините им и в момента имам идея за разни колажи Grinning

За размера на снимките и си права и не си. Хубаво е една снимка да има детайл, но имай предвид, че изображение 60/40 на хартия (както ги плюе моята матрица) не се гледа от 20 см, както се залепяме пред монитора, а от разстояние над 70 см, т.е малките недостатъци пак не се забелязват. Изключение правят снимките за списания, които са в голям размер и вече наистина се гледам отблизо. Там изпъкват всички несавършенства. Моите ги качван на 1000 пиксела по дългата страна и мисля че е достатъчно да се види за какво става въпрос.
Та като стана въпрос за мъжа ти, все се каня да те помоля да пуснеш линк към негови работи Praynig Praynig Praynig Praynig

Asinka , наистина не обичам да снимам цветя (макар че обичам да гледам хубави снимки от други. Маковете, обаче са друга бира Mr. Green Това са ми любимите цветя, аз съм пристрастена към тяхното излъчване. Ако влезеш в профилите ми по форумите, сигурно ще забележиш, че в "любими снимки" има изобилие на макове Laughing Това ме навежда на мисълта, че май съм забравила да опомена каква жестока снимка на мак има ТРИСЛОН Grinning

# 327
  • Мнения: 6 472
Една жена на 33, чак сегга успях да ти отворя снимките, които си пуснала вчера Rolling Eyes

Тази снимкка много ми харесва http://shtrak.multiply.com/photos/hi-res/1/3.jpg?xurl=%2Fphotos% … photo%2F1%2F3.jpg
Можеш да дигнеш леко контраста на детската фигура.

ПооооооооооооооомоооооЩ!!!! Моля ви влезте в сайта ми тук http://luluto.multiply.com/photos/album/16  и ми кажете така на общ изглед на последните две тъмблайсчета какво виждате Tired Praynig

# 328
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Лулу, харесва ми повече по-бледия вариант - акцентира на нежността на маковете;) И снимката на дъщеря ти е прекрасна.  bouquet

Фрида, знам, че хобито не е евтино, ама 3 пъти разлика в цените newsm78. ... Както и да е, сега ще се самобичувам за глупостта си и 1 месец само със сапунерката ще снимам Mr. Green, да ми дойде акъла в главата.

Лулу, а не ти ли се струва, че точно в тази снимка, която ти харесва има някакво странно бяло петно, нещо обектива може би не е много читав, поне на 30-40 години е.

Айде, лек ден от мен!

# 329
  • Мнения: 6 472

Лулу, а не ти ли се струва, че точно в тази снимка, която ти харесва има някакво странно бяло петно, нещо обектива може би не е много читав, поне на 30-40 години е.

Кое точно бяло петно имаш предвид? На мен ми изглежда ок - има няколко бели петна, но те са си от бокето. Светлината ти идва малко насрещна и затова детето ти е по- бледо (нискоконтрастно), но всичко друго си е повече от ок!
Ти на каква машинка го слагаше това обективче?
Аз много съм се мераклисала да снимам на лента. Имам един Зенит на тате, но той няма мерене на самия апарат а работи с един външен светломер. Та този светломер одавна е заминал и не мога да се ориентирам с каква скорост и бленда да снимам Sad

Общи условия

Активация на акаунт