Течен пушек

  • 17 164
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 771
На нас ни е подарък от кума ни.
Зная, че се продава в БГ и зная и кой го внася, но не знам къде се продава  Embarassed.
ще питам и ще кажа.
Аз правя сос много вкусен и пикантен като прибавям към кетчуп.

# 31
За първи път чувам ''течен пушек'',но ми стана интересно.Някой знае ли за още такива странни нещица?  Grinning
Течният пушек се използва в голяма част от заведенията, в колбасарската и консервната промишленост.
Освен него много разпространени са всякакви ароматизатори и оцветители и при добро желание всеки може да си ги закупи от вносителите (стига да има желание и финансова възможност - често опаковките са кофи и кашони).

Ако толкова държите храната ви да има "пушен" аромат, опушвайте си я с нормални средства - хвърлете на скарата / тигана с кюфтетата няколко стръка мокра чубрица и повейте с ветрило. Много по-вкусно и здравословно е.

Относно безопасността на течния пушек, същите тези санитарни власти в Русия са забранили вноса на шпроти от Латвия, заради по-голямото количество течен пушек в тях.

# 32
  • Мнения: 22 867


Относно безопасността на течния пушек, същите тези санитарни власти в Русия са забранили вноса на шпроти от Латвия, заради по-голямото количество течен пушек в тях.

Забраниха миналата година, сега вече е разрешено. Според мен латвийските шпроти са едни от най-добрите. Мисля, че това си беше просто политика. Открили превишено ниво на бензопирен в консервите. Бензопирен се използва е в други хранителни продукти, не само в рибните консерви. Причината не е течния дим, а в това, че пушенето на рибките се прави с елхови стърготини.

Цитат
В России действуют санитарные нормы, принятые еще до выхода Латвии из СССР. С тех пор стандарты производства консервов изменились. В Евросоюзе они более либеральные: содержание 5 мкг бензопирена на килограмм шпротных консервов является допустимой нормой, в России же этот показатель в пять раз ниже.

Ех, жега, жега, ама да имаше кутия шпроти и хубава водка..................... Embarassed

# 33
  • Мнения: 1 669
И аз се интересувам от цената и къде мога да го  намеря...

 Laughing Laughing Laughing

# 34
  • Мнения: 1 771
За съжаление в Бг няма. Сега говорих с кума ни.Продава се само в САЩ

# 35
Пусни в Google "Liquid Smoke" и ще видиш за к'во става дума...

# 36
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Това не го бях чувала, но ми звучи обещаващо. Хайде и аз се нареждам на опашката за повече инфо   Crazy

Общи условия

Активация на акаунт