Професия:"таен" клиент

  • 11 859
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 425
Интересно ми е,  защото в нашия град видях, че са пуснали обява и докато съм в майчинство се чудех дали да се захващам. Но ако ще съм вътре с парите, няма смисъл.

# 61
  • Мнения: 5 228
Трябва да провериш какви са им условията. Има разни фирми, които плащат по 3 лв. на оценка, което разбира се, е смешно.

# 62
  • Мнения: 2 425
Аз кандидатствах и ще чакам да видя какви са им условията, но ме посъветваха, ако изплащат парите след после да не се връзвам.

# 63
  • Мнения: 5 370
Ъхххх....с удоволствие бих го работила това. Ей така, за кеф, не искам да печеля пари, само да ми се платят направените разходи.
Веднага се пускам по бутиците по Витошка. Малеееее, какви глоби ще отнесат госпожичките. Mr. Green НА всичкото отгоре съм и с леко наднормено тегло, тоест, хм, направо на вълка в устата. hahaha
После с удоволствие бих посетила 2-3 от големите вериги за пазаруване. Работя ежедневно с клиенти-и смятам, че мога перфектно да разиграя капризната и недоволната.  Party И придирчивата.
Само че ще бъда "съботно-неделен таен клиент". Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 425
Е при мен е кофти, че съм съжалителна, но докато не ме ядосат  hahaha

# 65
  • Мнения: 5 228

Ако си с такава нагласа, и най-малоумните служители веднага ще те разберат, че си Таен клиент, и ако работиш за нормална фирма, ще ти бъде прекратен договора и ще си видиш хонорара през крив макарон.
Тайният клиент не е инструмент за дърпане на уши на непослушни продавачки, а за повишаване на качеството, за оценка не само на слабите, но и на силните страни на един бизнес.

# 66
  • Мнения: 5 370
Тайният клиент не е инструмент за дърпане на уши на непослушни продавачки, а за повишаване на качеството, за оценка не само на слабите, но и на силните страни на един бизнес.
Съгласна съм , Фукле, това по-горе го написах донякъде в сферата на майтапа.
Но съгласи се, че конкретно продавачките по Витошка плачат за тайни клиенти. Ясно е защо, неведнъж е коментирано.
Друго исках да кажа-ежедневната ми работа с клиенти и стремежът да бъдат максимално доволни постфактум са ми дали доста богато ноу-хау, за да мога да си изиграя ролята без да бъда разбрана. Ясно ми е как се държи, тоест, човекът и от двете страни на бариерата клиент-обслужващ. Гарантирам ти. Wink

# 67
  • Мнения: 223
http://www.jobs.bg/f413630 ето тази не е изтекла
а тук има и за други градове  http://www.jobs.bg/front_job_search.php?first=1&str_regions= … EA%EB%E8%E5%ED%F2

# 68
  • Мнения: 5 228
И тук може да се кандидатства: http://www.thr.bg/bg/mysteryguest/assessors.php

# 69
  • Мнения: 274
Вързах им се аз на тия сладки приказки. "Лека, неангажираща работа, съобразена с личното Ви свободно време..." Дрън-дрън. До момента, в който не ме пратиха като таен клиент в магазин за бижута с ангажимента да купя нещо в размер на минимум 150 лв. И като любезно ме предупредиха, че ще ми възстановят не повече от 70% от сумата. Е, ясно е, че не отидох.

# 70
  • Мнения: 2 425
Оооо след този коментар няма и да се вържа  Sick Това май е с цел да се увеличат продажбите  hahaha hahaha hahaha

# 71
  • Мнения: 39
Аз съм категорично против тази "професия".Работя в банковия сектор и на нас доста често ни пускат такива.Не съм съгласна ,хора които нямат никаква представа от естеството на работата ми и са без никакви познания и умения,да дават оценка.Това е грозно и обидно-от страна на работодателя,а от страна на "тайния клиент"-нагло.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз съм категорично против тази "професия".Работя в банковия сектор и на нас доста често ни пускат такива.Не съм съгласна ,хора които нямат никаква представа от естеството на работата ми и са без никакви познания и умения,да дават оценка.Това е грозно и обидно-от страна на работодателя,а от страна на "тайния клиент"-нагло.

Да не би клиентите да имат представа от естеството на работата ти - за тях е важно как ще ги обслужиш - точно това оценява тайният клиент от позицията на реален такъв.

А за това, че е грозно и обидно от страна на работодателя  Shocked 
Как можеш да го приемаш лично, тези неща се правят, за да се оптимизира обслужването, да се намерят слабите места, в крайна сметка за по-добри печалби. Нищо лично  Laughing

Дори и да се приеме лично - не бих сметнала за грозно и обидно работодателят да види как си изработвам парите.

# 73
  • Мнения: 3 634

Да не би клиентите да имат представа от естеството на работата ти - за тях е важно как ще ги обслужиш - точно това оценява тайният клиент от позицията на реален такъв.

...тези неща се правят, за да се оптимизира обслужването, да се намерят слабите места, в крайна сметка за по-добри печалби.

Аз немога да се съглася с написаното от теб.  Peace Моят опит с "таен клиент" показва, че ръководството търсеше начин да "одруса" дилърите. Глобявана съм за неотговарящи на истината неща - мръсна автомивка (няма автомивка), с неподходящо облекло (не знаел, че има и зимни униформи), жълт течен сапун (такъв са ми изпратили от склада на фирмата). Този човечец, който ни е "проверявал" няма представа от условията на франчайзинг във фирмата, за която работи.

Мечтая да видя "таен клиент", който наистина знае политиката на фирмата, а не само пише доклади...понякога си мислех, че той/тя изобщо не е идвала при нас.    Thinking

# 74
  • Мнения: 5 228
Аз немога да се съглася с написаното от теб.  Peace Моят опит с "таен клиент" показва, че ръководството търсеше начин да "одруса" дилърите. Глобявана съм за неотговарящи на истината неща - мръсна автомивка (няма автомивка), с неподходящо облекло (не знаел, че има и зимни униформи), жълт течен сапун (такъв са ми изпратили от склада на фирмата). Този човечец, който ни е "проверявал" няма представа от условията на франчайзинг във фирмата, за която работи.

Мечтая да видя "таен клиент", който наистина знае политиката на фирмата, а не само пише доклади...понякога си мислех, че той/тя изобщо не е идвала при нас.    Thinking

Просто при вас проверката е направена от непрофесионалисти. Много фирми под Таен клиент разбират това, да изпратят брат'чед си да направи скандалец в магазина. Аз знам поне за една фирма, която прави Таен клиент както трябва, с всички предварителни проучвания, определяне на стандарти и т.н.
Има фирми, които за една оценка взимат хонорар в рамките на 15 лв., може да се пресметне колко дават на оценителя, след като си покрият разходите. И каква предварителна работа (която е по-важна и от самата оценка) ще свършат за тези пари. Никаква.

Общи условия

Активация на акаунт