Защо в България се обличат толкова много черни дрехи-каква е тази МОДА?

  • 5 735
  • 106
  •   1
Отговори
# 60
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Някой беше писал, че сега са цветно облечени хората, а през зимата предимно тъмни цветове. И моето мнение е такова. Винаги, когато дават по телевизията репортажи от Източна Европа: се познава.
Аз си смених изцяло цветовата гама и дори се очудвам какви цветове бих носила тук.   

# 61
  • Мнения: 7 114
Защото на българинът са му останали дрешки от времето преди да приключи със съдийството и теологията. Цял народ в тоги и в раса.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 554
Обличам се в черно, защото така ми харесва. А не поради някоя от изброените причини.

# 63
Обичам черното, отива ми.

# 64
  • Мнения: 5 877
Обичам да нося черни блузки, защото така бюстът ми изглежда по-приличен. Всякакви тъмни цветове вършат същата работа - бордо, тъмносиньо, маслиненозелено и т.н.
Затова пък нямам нищо против светлите панталони.

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Обличам се в черно, защото така ми харесва. А не поради някоя от изброените причини.

Точно така. И не ми дреме още колко хора има наоколо, облечени в черно. И мода да е, какво от това?! В пъти предпочитам модата на черното, отколкото онова отвратително пепел от рози, което беше заляло пазара преди време. Бляк. Или пък резедавото  Stop

Гардеробът ми е пълен с черни дрехи, дори летни. Мои са си, нося си ги.

Ама наистина си изсмуквате темите от пръстите  ooooh!  Tired

Последна редакция: нд, 17 юни 2007, 21:29 от Тарталета

# 66
  • Мнения: 4 371
  33uu И аз това съм се чудила много пъти. Нашите бабета по улиците все са в черно, а бабките германки са в светли дрехи - розови, бежови...

Повечето ми черни дрехи са официални, нося ги по-рядко.

# 67
  • Мнения: 2 550
аз пък не съм забелязала, чак толкова това нещо
самата аз имам 2-3 черни дрешки
всичко друго е светло и свежо
като дете носех само черно, ама ми мина  Laughing
баба ми също няма черни дрехи,
а бг пенсионери като цяло нямат възможност да си купят по-хубави и свежи дрехи  Sad

# 68
  • Мнения: 4 371
а бг пенсионери като цяло нямат възможност да си купят по-хубави и свежи дрехи  Sad
Е свтлите дрехи по-скъпи ли са?
Баба ми мрази черно и една дреха в този цвят няма.

# 69
  • Мнения: 2 550
а бг пенсионери като цяло нямат възможност да си купят по-хубави и свежи дрехи  Sad
Е свтлите дрехи по-скъпи ли са?
Баба ми мрази черно и една дреха в този цвят няма.

не, разбира се
но ако си забелязала, мнозинството от песионери, носят дрехи купени преди 20 години

# 70
  • Мнения: 4 371
но ако си забелязала, мнозинството от песионери, носят дрехи купени преди 20 години
Тук уви си права Confused

# 71
  • Мнения: 7 418
    Една моделиерка(обличаща доста БГ звезди) спомена,че принципно българката обича черни и лъскави дрехи,докато,рускините например,предпочитат по-светли и по-пухкави неща (кожи с косъм и подобни).
    В някои арабски държави в Северната Африка,черното също е предпочитан цвят, особено сред тези арабкини,които имат претенция да се смятат за по-европеизирани.(може би наистина така им се струва,че изглеждат по-слаби и по-изискани?) Thinking

# 72
  • Мнения: 7 418

като дете носех само черно, ама ми мина  Laughing

   Всъщност,горе-долу тогава,е имало един период,когато хората в БГ са се обличали предимно в черно.
   Явно,атмосфера в държавата е била доста подтикваща към носенето на този цвят дрехи.

# 73
  • Мнения: 2 550

като дете носех само черно, ама ми мина  Laughing

   Всъщност,горе-долу тогава,е имало един период,когато хората в БГ са се обличали предимно в черно.
   Явно,атмосфера в държавата е била доста подтикваща към носенето на този цвят дрехи.

не помня да е имало такова нещо
а и само аз се обличах така вкъщи

# 74
  • Мнения: 5 622
Понеже съм със светла коса, черни дрехи ми стоят добре. Надолу(панталони/поли) избягвам да нося черно, обаче, защото краката ми изглеждат кльощави   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт