Защо в България се обличат толкова много черни дрехи-каква е тази МОДА?

  • 5 734
  • 106
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 100
Абре Вили, досега бях с хора, облечено почти изцяло в черно. Хич не бяха нещастни и дебели, напротив?!
Миракъл гърл  Joy

# 76
  • Мнения: 2 161
Ив Сен Лоран веднъж казал,че стилната жена има нужда от няколко дрехи в гардероба си:черна рокля,черен панталон,черна пола и бяла риза.И няколко аксесоара.Какво е виновна жената в България,че е стилна?

# 77
  • Мнения: 765
Ив Сен Лоран веднъж казал,че стилната жена има нужда от няколко дрехи в гардероба си:черна рокля,черен панталон,черна пола и бяла риза.И няколко аксесоара.Какво е виновна жената в България,че е стилна?
Щеше да е стилна , ако се обличаше в Ив Сен Лоран  Grinning

# 78
  • Мнения: 1 494
И аз съм си задавала често този въпрос. Особено впечатление правят връхните дрехи, ако се возиш в градския транспорт. Първо си мислех, че е заради разни субективни фактори, но накрая ми 'светна'- просто е много мръсно около нас- магазини, транспорт, пътища, пейки, заведения, чакални и всякакви обществени места. Това е за мен основната причина. И аз искам да се обличам в бяло, но още в първия час от престоя ми навън, вече ще има някое лекнце и ще се тормозя цял ден...

# 79
  • Мнения: 2 032
А Коко Шанел е  "измислила" най-стилната дреха в гардероба на съвременната жена Малката Черна Рокля.

Вили, махни си слънчевите очила, повече цветове се виждат.  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 2 161
Ив Сен Лоран веднъж казал,че стилната жена има нужда от няколко дрехи в гардероба си:черна рокля,черен панталон,черна пола и бяла риза.И няколко аксесоара.Какво е виновна жената в България,че е стилна?
Щеше да е стилна , ако се обличаше в Ив Сен Лоран  Grinning

барабалекс,той е казал "черно".Българката днеска в черно,утре в ивсенлораново черно.

# 81
  • Мнения: 2 161
А Коко Шанел е  "измислила" най-стилната дреха в гардероба на съвременната жена Малката Черна Рокля.

Вили, махни си слънчевите очила, повече цветове се виждат.  Mr. Green
Да,бе,тази рокля е най-гениалното изобретение.Бел пасти да яде пред Шанелката.

# 82
  • Мнения: 7 418
И аз съм си задавала често този въпрос. Особено впечатление правят връхните дрехи, ако се возиш в градския транспорт. Първо си мислех, че е заради разни субективни фактори, но накрая ми 'светна'- просто е много мръсно около нас- магазини, транспорт, пътища, пейки, заведения, чакални и всякакви обществени места. Това е за мен основната причина. И аз искам да се обличам в бяло, но още в първия час от престоя ми навън, вече ще има някое лекнце и ще се тормозя цял ден...
  Ох!Това е много вярно,за съжаление.
  Но  черното е предпочитан цвят и от тези,които не ползват градския транспорт. Thinking
  Абе ,много по-лесно е да се облечеш в черно,отколкото да си товариш мозъка с това,как да съчетаеш еди кой си цвят с еди коя си шарка.......Последното изисква и фантазия ,и вкус ,и смелост.Има голям риск и да не ти е точно попадението,и тогава  Sick
  Може би черното се предпочита и от човек,на който го е страх да греши и да не е перфектен? Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 211
Аз пък не съм забелязала подобна тенденция newsm78
Мисля, че хората тук се обличат много стилно.
Имам чувството, че другите народи не отдават такова значение на начина си на обличане. Поне на мен повечето ми се струват като намъкнали чували.

# 84
  • Мнения: 804
Да ви кажа право въпросът ми звучи малко глупаво. Каква е тази тенденция щом някой напусне България, да започва да генерализира. Черното винаги е присъствало в световната мода. Цветът "носи" много аксесоари и позволява поставянето на детайли, които не се натрапват. Колкото до нечистоплътността на носещите черно, ама моля ви, нали не сте забравили и тук ползваме банята по предназначение. Пътувала съм много и мога категорично да заявя, че общото ми впечатление е, че българката в България, въпреки всичко, е облечена с вкус и до голяма степен се съобразява с тялото си и модата. От известно време се наблюдава леко смесване на клубната и ежедневната мода, но това се прави от младите жени, а на младостта всички е позволено. Дори малко повече екстравагантност.

# 85
  • Мнения: 1 494
Не виждам никаква причина за докачане- твърде е възможно много хора просто да не са обърнали внимание, но това наистина е факт. Вместо да се обиждате, просто от време на време обръщайте внимание и ще се убедите, че наистина тъмните дрехи са предпочитани от голяма част от хората на средна и зряла възраст. И то не сега, а през студените сезони. От години ми е направило впечатление и се потвърждава постоянно. Но има тенденция да се налага цветното, което ми харесва.  Peace

# 86
  • Мнения: 211
... тъмните дрехи са предпочитани от голяма част от хората на средна и зряла възраст. И то не сега, а през студените сезони.
Ами това си има причина:
1. За хората на средна и зряла възраст: просто булшинството имат тоолкова "голям избор".. Т.е. те нямат пари да си купуват дрехи и, когато си купуват, гледат те да са практични, защото...
2. През студените сезони пътищата ни придобиват такъв вид, че трудно ще останеш с бялото палтенце, което си облякла, излизайки от вкъщи.

# 87
  • Мнения: 15 619
Само за един цвят?!?!?! #Crazy #Crazy #Crazy
Представям си ако изредим всичките!!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Аз имам в гардероба си от черно до пембяно.
Понякога се случва така, че един цвят преобладава, после друг и т.н.
Голямо важно!! ooooh! ooooh! ooooh!
Обичам и черно да нося.

# 88
  • Мнения: 920
Жалим за тези, които напуснаха България. И особено ги жалим като дойдат тука - какво трябва да изпатят горките, че и черно да гледат. Май зависи от очилата. Аз пък мисля, че розовото преобладава.

# 89
  • Мнения: 208
Жалим за тези, които напуснаха България. И особено ги жалим като дойдат тука - какво трябва да изпатят горките, че и черно да гледат. Май зависи от очилата. Аз пък мисля, че розовото преобладава.
Има нещо вярно в това. Имам такава приятелка - не живее вече в България. Като си дойде през цялото време говори колко е зле тук. Ама   буквално не спира - опитвам се да сменя темата  на разговор - тя пак започва да се оплаква от това или онова. И мен ме дразнят много неуредици  в страната ни , но не говоря нон стоп само за това. Вече ми е мъчение да се виждам с нея, когато си дойде, защото не мога с часове да слушам само за мръсотията, дупките и некомпетентните служители на летище София  ooooh!

А тая МОДА е моята си мода - харесвам черния цвят. Отива ми. Не съм дебела или нещастна.

Общи условия

Активация на акаунт