Без ваксини, как?

  • 11 529
  • 145
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 323
Детското заведение подлежи на глоба, ако не разполага с информация за имунизационен статус на всяко дете. За тази цел се изискват така наречените лични здравни карти, които се представят всяка година и се изготвят от личния лекар. Същите се представят и в училище. Те са просто носители на здравна информация за детето и имат задължителен характер като документ, но съдържанието им е строго индивидуално за всяко дете. Непоставени ваксини, ако има такива, просто не се вписват и полето в картона остава празно. Този картон детските заведения и училища представят в РИОКОЗ. Ние сме минали по този път, сега вече сме ученици. И за двете си деца представям здравен картон, без вписани имунизации. Досега никой не ги е върнал. Голямата завърши 6 клас, а малката 2ри.

# 121
  • Мнения: 5 500
И в ДГ са били приети без поставени ваксини, така ли? И никой не ви е направил проблем?

# 122
  • Мнения: 4 150
Никол,
Цитат
Всъщност не познавам дете с проблем след ваксина
Мисля,че не можеШ да прецениШ на основата на zнание в т област.Може би очакваШ инвалиди и иzкривени деца по улицата,които с микрофон да креЩят,че са увредени от ваксина.
Вредата може да настьпи веднага,а може да се "чака" и много години...Така,че е рано човек да се радва,ако zа момента е нямал реакция.НиЩо не е приключило все оЩе. Peace

# 123
  • София
  • Мнения: 323
И в ДГ са били приети без поставени ваксини, така ли? И никой не ви е направил проблем?
Да, и в училище. Просто въпоса "ваксини" не се е обсъждал, при положение че си имат здравен картон. От там насетне аз си нося отговорността. И ако, не дай боже, има епидемия, се смята, че децата без ваксини са по рискови/което се оказа май, че не е съвсем така/

# 124
  • Мнения: 5 500
Отказ от ваксина->право на родителя да откаже по Закона за здравето---Чл. 209. (1) Който не се яви на задължителен профилактичен медицински преглед, изследване или имунизация, се наказва с глоба от 50 до 100 лв., а при повторно неявяване - от 100 до 200 лв.
(2) Наказанията по ал. 1 се налагат и на длъжностните лица, които са възпрепятствали явяването на лицата за извършване на задължителен профилактичен медицински преглед, изследване и имунизация.
(3) Родители или настойници, които не осигуряват провеждането на задължителните имунизации на децата си, се наказват с глоба от 50 до 100 лв. При повторно извършване на нарушението глобата е от 100 до 200 лв.
Така, отказваме, глобяват ни, но за всеки отказ- глоба и после?->Чл. 17. Никой не може да бъде наказан повторно за административно нарушение, за което е бил вече наказан с влязло в сила наказателно постановление или решение на съда.
Отказваме, глобяват ни, не плащаме->на осн. КОНВЕНЦИЯ за защита на правата на човека и на човешкото достойнство във връзка с прилагането на постиженията на биологията и медицината->ваксините са точно такова постижение, кой ще го отрече???-...Член 1. Предмет и цел
Страните по настоящата Конвенция защитават човешкия индивид, неговото достойнство и идентичност и гарантират на всяко лице, без дискриминация, зачитането на неговата неприкосновеност и на другите му права и основни свободи по отношение на прилагането на постиженията на биологията и медицината.
...Член 2. Върховенство на човека
Интересът и благото на човека имат преимущество над интереса на обществото или този на науката.
...Член 5. Общо правило
Всяка интервенция, свързана със здравето се извършва само със свободно и съзнателно изразеното съгласие на заинтересованото лице.
Това лице получава предварително необходимата информация за целта и естеството на интервенцията, както и за произтичащите от нея последствия и рискове.
Заинтересованото лице може свободно да оттегли съгласието си във всеки момент.
...Член 10. Личен живот и право на информация
1. Всеки има право на неприкосновеност на личния си живот по отношение на сведената свързани със здравето му.
2. Всеки има право да се запознае с установена информация, отнасяща се до неговото здраве. Волята на лицето да не бъде информирано трябва да бъде зачитана.
   Смятам, че Конвенцията стои по-горе от каквито и да било наредби на МЗ и прочие Министерства и, че дори нарушава члез 30-ти от нея:
Член 30. Доклади по спазването на Конвенцията

Всяка Страна представя по искане на Генералния секретар на Съвета на Европа необходимите обяснения за начина, по които нейното вътрешно право осигурява действителното спазване на всички разпоредби на тази Конвенция.



    

# 125
  • Мнения: 4 150
Иzолде,благоаря.Много полеzно.Нали може да го постна в zабодената тема,или искаШ ти да го направиШ?

Само едно неЩо мисля е променено или пьк сьм го среЩал с друга формулировка...
Ето това..
Интересът и благото на човека имат преимущество над интереса на обществото или този на науката.
Мисля,че вече не важи или е иzменено леко.Т.е обЩественото zдраве се паzи сьЩо и всеки индивид се zадьлжава да не пречи на него и да не го zастраШава...което zначи,че е дльжен да се ваксинира,лекува и тн... (макар и скрито формулирано)

# 126
  • Мнения: 2 388
Извинете ме за въпроса, но защо сте против ваксинирането?  newsm78
Лично аз имам проблем с живата ваксина за полиомиелит, но купих съвременна - imovaxpolio и си я сложихме. Максим не ми е вдигал температура при нито една ваксинация....
Честно казано наистина не ви разбирам.

# 127
  • Мнения: 5 500
Иzолде,благоаря.Много полеzно.Нали може да го постна в zабодената тема,или искаШ ти да го направиШ?

Само едно неЩо мисля е променено или пьк сьм го среЩал с друга формулировка...
Ето това..
Интересът и благото на човека имат преимущество над интереса на обществото или този на науката.
Мисля,че вече не важи или е иzменено леко.Т.е обЩественото zдраве се паzи сьЩо и всеки индивид се zадьлжава да не пречи на него и да не го zастраШава...което zначи,че е дльжен да се ваксинира,лекува и тн... (макар и скрито формулирано)

Christian, изобщо нищо против нямам да го постнеш Laughing
...за другото ще проверя!
Ето ви сега за училището:
Допълнителен протокол към Конвенцията за защита
на правата на човека и основните свободи
(Ратифициран със закон, приет от Народното събрание на
31 юли 1992 г. - ДВ, бр. 66 от 1992 г.
В сила за Република България от 7 септември 1992 г.)
 
...Член 2
Никой не може да бъде лишен от правото на образование. При изпълнението на функциите, поети от нея в областта на образованието и обучението, държавата уважава правото на родителите да дават на своите деца образование и обучение в съответствие със своите религиозни и философски убеждения.

# 128
  • Мнения: 667
Така, отказваме, глобяват ни, но за всеки отказ- глоба и после?->Чл. 17. Никой не може да бъде наказан повторно за административно нарушение, за което е бил вече наказан с влязло в сила наказателно постановление или решение на съда.

Тук обаче искам да внеса малко уточнение. Всяко неявяване на планова имунизация си е ОТДЕЛНО нарушение. Т.е. второто неявяване не е същото нарушение, а ПОВТОРНО нарушение.

Цитат
Смятам, че Конвенцията стои по-горе от каквито и да било наредби на МЗ и прочие Министерства
За това твое предположение мога да ти помогна малко. Чл. 5 ал. 4 от Конституцията гласи: Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.
Подобен текст има и в чл. 5 от Административнопроцесуалния кодекс:
Чл. 5. (1) Когато постановление, правилник, наредба, инструкция или друг подзаконов нормативен акт противоречи на нормативен акт от по-висока степен, прилага се по-високият по степен акт.
(2) Когато закон или подзаконов нормативен акт противоречи на международен договор, ратифициран по конституционен ред, обнародван и влязъл в сила за Република България, прилага се международният договор.


Този чл. 5 от тази Конвенция много коварен. Аз мисля, че Наредба №15 страда от сериозен порок, който е основание за оспорването й. Дори мисля, че може да се иска обявяването на нищожността й.

За училищата мога да те допълня с чл. 7, ал. 1 от Закона за народната просвета, който цитирах на стр. 4 от тази тема, който освен за право говори за задължителност на образованието, т.е. заради неваксиниране не могат да ти откажат образование:
Чл. 7. (1) Училищното обучение до 16-годишна възраст е задължително

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 16:06 от SafeHeaven

# 129
  • Мнения: 5 500
Така, отказваме, глобяват ни, но за всеки отказ- глоба и после?->Чл. 17. Никой не може да бъде наказан повторно за административно нарушение, за което е бил вече наказан с влязло в сила наказателно постановление или решение на съда.

Тук обаче искам да внеса малко уточнение. Всяко неявяване на планова имунизация си е ОТДЕЛНО нарушение. Т.е. второто неявяване не е същото нарушение, а ПОВТОРНО нарушение.
Стига само, ОПЛ да се е оплакъл където трябва, да те глобят за първо нарушение: неявяване, за да не те глобяват за самия отказ, а и аз имах предвид отказ от всяка ваксина, защото те нали са много Close

Смятам, че Конвенцията стои по-горе от каквито и да било наредби на МЗ и прочие Министерства
За това твое предположение мога да ти помогна малко. Чл. 5 ал. 4 от Конституцията гласи: Международните договори, ратифицирани по конституционен ред, обнародвани и влезли в сила за Република България, са част от вътрешното право на страната. Те имат предимство пред тези норми на вътрешното законодателство, които им противоречат.
Благодаря ти, знам че съм го чела някъде през годините, ама с това последователно майчинство така се затъпява Tired, прав си, така е!

/edit
Този чл. 5 от тази Конвенция много коварен. Аз мисля, че Наредба №15 страда от сериозен порок, който е основание за оспорването й. Дори мисля, че може да се иска обявяването на нищожността й. И ако се прави нещо е по-логично да се иска обявяване на нищожност, защото това действие се прави без ограничение във времето.
Остава сега да се съберем и дружно да го оспорим Peace

# 130
  • Мнения: 667
Стига само, ОПЛ да се е оплакъл където трябва, да те глобят за първо нарушение: неявяване, за да не те глобяват за самия отказ, а и аз имах предвид отказ от всяка ваксина, защото те нали са много

Мисля, че ме разбра какво имах предвид, и че е ясно, че чл. 17 от ЗАНН не може да намери приложение.

Цитат
Остава сега да се съберем и дружно да го оспорим
Няма нужда от петиции и дружинки. Чл. 186. (1) на АК не задава минимален брой граждани, които могат да оспорят даден акт. Единственото изискване е да са засегнати права, свободи или законни интереси или да поражда задължения за оспорващите граждани: Право да оспорват подзаконов нормативен акт имат гражданите, организациите и органите, чиито права, свободи или законни интереси са засегнати или могат да бъдат засегнати от него или за които той поражда задължения.
Можеш да разгледаш раздел ІІІ на глава Десета на АК.
Другото, което мога да допълня е, че оспорването на подзаконов нормативен акт става пред тричленен състав на ВАС.
 

# 131
  • Мнения: 1 080
Стига педиатъра да е свестен ,нещата се нареждат .Иначе е борба с вятърни мелници .Не вярвам в някоя ясла или детска градина да приемат дете без ваксини и без решение за освобождаване от Комисия .И пак комисията освобождава ,обаче само от коклюш в повечето случаи .И сега ,като си помисля голямото ми дете направи реакция след второто ДТК ,оттогава други ваксини не са му слагани и пак бройката е ужасяваща - две ваксини в родилното ,две тройки + 2 полио = 10 ваксини  . #Crazy

# 132
  • Мнения: 4 150
В крайна сметка ниЩо не раzбрах....така или иначе теzи термини на бг еzик са ми малко непонятни... Rolling Eyes
Не може ли да се вьрже и с друго,че БГ е в ЕС и там няма такива наредби...

# 133
  • Мнения: 5 500
Няма нужда от петиции и дружинки.

Това беше шега Grinning

Последна редакция: чт, 21 юни 2007, 17:11 от ISOLDE

# 134
  • Мнения: 667
Не може ли да се вьрже и с друго,че БГ е в ЕС и там няма такива наредби...
Точно това е порока на Наредба №15 противоречие с материалноправни разпоредби.

Цитат
В крайна сметка ниЩо не раzбрах...
... и аз! Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт