Без ваксини, как?

  • 11 501
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 323
Ами, има вариант ако решат да ни глобяват, да се опънем. Поне аз мисля, ако се случи да се заям. Реда за обжалване на административно-наказателни по8становления /актове за административни нарушения/ е подаване на жалба в садамдневен срок от получаването на акта, като в жалбата се посочват онези документи /закони, конвенции/ на които се позовава жалбоподателят. Жалбата се подава първо в институцията, издала акта. Ако същия не бъде уважен- следваща институция е административен районен съд и т.н. В края на краищата все ще се стигне до някакво решение и си мисля, че след като с тази наредба са нарушени толкова много закони и международни документи, то изхода може и да е благоприятен. Всъщност, обжалването на административни актове е безплатно по същество. Плаща се само хонорара на адвоката, ако се ползва такъв.

# 136
  • Мнения: 8 585
Ааа... мен пък ми втръсна от подобни спорове. Нека направят училища за ваксинирани деца и за неваксинирани и да си гледат работата Close. С вашите "съвременни разбирания" и "богато обща култура", ще пламне някоя епидемия Sick. Направо бесните ме хващат от такива многознайковци #Cussing out.

Станахме трима!  Rolling Eyes Mr. Green
Четирима!
Правя толкова ваксинации на година.
Пръв бих писал против...

Ох... докога ще сме все толкова мнителни...

# 137
  • Мнения: 8 585
Извинете ме за въпроса, но защо сте против ваксинирането?  newsm78
Лично аз имам проблем с живата ваксина за полиомиелит, но купих съвременна - imovaxpolio и си я сложихме. Максим не ми е вдигал температура при нито една ваксинация....
Честно казано наистина не ви разбирам.
Аз също...
Въпроса е в КАЧЕСТВЕНА ПЕДИАТРИЯ.  И САМО!

# 138
  • София
  • Мнения: 4 423
Мен не ме е страх толкова от ваксините, колкото от некадърността на лекарката, просто много ме е страх, затова предпочитам за сега така - без ваксини.
дали след навършване на 1 годинка не се разреждат малко тези ваксини ( имам предвид, ако не са слагани въобще и почнат след годинка) Rolling Eyes

# 139
  • Мнения: 4 150
Цитат
Четирима!
Правя толкова ваксинации на година.
Пръв бих писал против...
ПредставяШ ли си наистина да пиШеШ против или да не ги правиШ по убеждение...колко ли Ще намалее дохода Wink

Четирима сте...Предполагам Ще станете и сте много...т.е.масата винаги мисли еднакво. Mr. Green

# 140
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Правя толкова ваксинации на година.

И кога ли Ви остава време за това от лекуване из форума, че не се сещам...

# 141
...Всъщност не познавам дете с проблем след ваксина.
Детето на мои познати изпадна в кома след имунизация. След това 7-те години от живота му бяха изтрити и то трябваше да се учи наново да говори, да се запознае с близките си и т.н.

Синът ми тази година навърши 7 и му предстоят 3 ваксини. Той е аутист. Мислите ли, че ще позволя да го имунизират някога отново? Както и останалите родители на аутисти, впрочем.

Относно майките, които не желаят да допуснат с децата им да учат с неваксинирани - ми сори, ама винаги ще има някое дете, което по нещо да се различава от вашите. И тогава какво? Ще си държите децата вкъщи?

# 142
  • Мнения: 263
Isolde, информацията е много полезна! Hug
Все пак не съм сигурна точно как да постъпя с яслата...

# 143
  • Мнения: 1 817
Според мен ваксините са необходими на децата, защото те нямат все още изграден имунитет. Аз не бих поела риска да оставя детето си неваксинирано! Но от друга страна един добър лекар трябва да се допитва до родителите за това дали да сложи една ваксина или не. Лекарят е по-скоро съветник, а родителят е този, който трябва да реши!
Аз лично съм доволна от доктор Дакова във 2ра поликлиника в София!  Peace Тя е страшно добър специалист и диагностик, но най-вече един разбран човек!  Wink

# 144
  • Мнения: 274
Здравейте!Въпросът ми е към родителите, които не са ваксинирали децата си.Как сте отказали ваксините/ в смисъл, къде сте се подписали за това-някаква декларация или в свободен текст, защото това не е уредено все още в Б-я със закон, поне така ни казаха в ХЕИ/ и търсили ли са ви от ХЕИ за глоба?Ние досега сме сложили само тези в родилния дом, но непрекъснато атакуват нашата педиатърка от ХЕИ и сега са я заставили да ни изготви нов имунизационен план, понеже ние сме вече на 1 г. и 7 м.

# 145
Детето на мои познати изпадна в кома след имунизация. След това 7-те години от живота му бяха изтрити и то трябваше да се учи наново да говори, да се запознае с близките си и т.н.

Синът ми тази година навърши 7 и му предстоят 3 ваксини. Той е аутист. Мислите ли, че ще позволя да го имунизират някога отново? Както и останалите родители на аутисти, впрочем.

Относно майките, които не желаят да допуснат с децата им да учат с неваксинирани - ми сори, ама винаги ще има някое дете, което по нещо да се различава от вашите. И тогава какво? Ще си държите децата вкъщи?
[/quote]
А каква е според вас връзката между аутизма и ваксинацията ? Тук става въпрос за съвсем различни неща. Да, понякога има просто съвпадение на момента.За това се ваксинират АБСОЛЮТНО здрави деца. Но никога не сме сигурни, че те са здрави. Тогава след ваксината натоварваме имунитета и болестта , която е "тлеела" се отключва с пълна сила. Но това не значи, че ваксинацията е предизвикала болестта - тя просто я е отключила.

Общи условия

Активация на акаунт